Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka hidrolik disk frenden gelen ses

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Edding tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Edding

Edding Yeni Üye

Adı:
    Atahan S.
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bisikletimi alalı bir ay olmasına rağmen hala arka diski sıktığımda kulakları tırmalayan bir ses geliyor.Sabunlu suda yıkadım,sildim,servisine verdim hala çözüm bulamadım.Servistekiler kullandıkça açılır dediler 2-3 km uzuluğunda ve %60 eğimlik yokuş inişinde sürekli arka disk sıktım ve ses geçti fakat ertesi gün tekrarladı.Bu arada arka diski sıktığımda bisiklet biraz sola kayıyor.

Model:Lapierre Urban Shaper 600
    Yapılan km : 200

NOT:Ön diskte en ufak bir sıkıntı yok.

2. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    O modele niye disk fren takarlar anlamam. Bende de Fitness Shaper 300 var, V frenli, sadece fren pabuçlarını değiştirdim, biraz ayarla, dik yokuşlardan bile tek parmak ile inebiliyorum.
    "Şu kullandıkça açılır" geyiği öldürüyor beni.
    %60 eğilimle nasıl bir yerden indin hakkaten merak ediyorum, o ayrı bir konu ama. eğilimli yerden inerken pedler ve rotor o kadar ısınmıştır ki sese neden olan şey geçici olarak ortadan kalkmıştır diye düşünüyorum. Genel olarak bilinen ve söylenen, eğer fren pedlerine yağ bulaştıysa onu değiştirmek şart oluyor, belki öyle birşey olmuş olabilir.

nbacıshaquılle ve Edding bunu beğendi.
  3. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim bisikletimin de ön freni sıkıldığı esnada durmaya yakın gıcırdıyor.Genelde bu tür parçalar en ucuz olanlardan kullanılır.Muhtemelen sizin bisikletinizde de durum böyle.Tavsiyem hem ön hem arka balataları kaliteli olanlarla değiştirmek.Aslında balataları söküp temizleme spreyi veya ince zımpara kullanarak ses kesilebilir ama bence en iyisi balataların değişimi.Ne demişler "Disk freni seven gürültüsüne katlanır." :kedicik:

4. Enigma23

Enigma23 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar foruma yeni üye olduğum için başlı açamıyorum. Bisiklet sporuna yeni merak saldım. Kendime 1000 lira altı 29 jant bi mtb bakıyorum. Herhangi bi tavsiyeniz varsa benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

5. Edding

Edding Yeni Üye

Adı:
    Atahan S.
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Çanakkale'de arabaların çıkamadığı yere çıkıp yokuş aşağı saldım.3-4 apartman sakini gürültümden uyanmıştır.
    Evet,diske dokunduğumda cayır cayır yanıyordu ve ses yok olmuştu.En iyisi paraya kıyıp değiştirmek sanırım.Ne önerirsiniz?

Salcano'ya bak. 500 liralık NG650 ile girmediğim yer kalmadı hala sapasağlam.

Ekli Dosyalar:

6. Murat.Bagci

Murat.Bagci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye: