Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka göbekten gelen ses

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında philamelian tarafından paylaşıldı.

1. philamelian

philamelian Üye

Seviye:
    Bisikletimin arka jant göbeğinden (teknik adı nedir bilemiyorum) dün birkaç zorlu rampadan sonra haşır huşur sesler gelmeye başladı. Bir uzmana göstermeden önce bir sorayım dedim olası sorun nedir, neden kaynaklanmıştır diye? Beni bu konuda bilgilendirebilirseniz sevinirim.

2. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Göbek gevşemiş olabilir.

3. karatren

karatren Aktif Üye

Seviye:
    cok olası değil ama gobek mili kırılmış olabilir yada kontra somunları gevşemişde olabilir. Lastiğinizi sağa sola oynatmaya çalışın,eğer yalpalıyorsa ve kırık akor yoksa sorun gerçekten göbektedir. 15 anahtarla göbek somunlarını sıkmanızı tavsiye ederim ama gene sorun devam ederse bisikletçiye gitmeniz gerekecektir.

4. b3b3t0

b3b3t0 Kıdemli Üye

Seviye:
    bmx mi bisikletin türü nedir onu yazsan iyii olurr bmx ise genellikle milin üstündeki civata yatagını bozuyor onu deiştirince sorun kalmıyor

5. philamelian

philamelian Üye

Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar sorunum şimdilik kendiliğinden düzeldi. Bisikletçiye götürdüğümde gösterecek bişey yoktu o nedenle binip eve geri döndüm. Gaipten tamirciler gelip tamir etmiş olmalı :) TAbi bu durum hiç hoş değil birgün uzun yolda başıma bir sorun çıkarır diye korkuyorum.

Bisikletim standart mtb bmx değil. Tekerleği sağa sola oynatamıyorum. Bisikletçim de ona bakmıştı göbekten bir sorun var mı diye. İstersen yine koy bisikleti vidalarını değiştirelim tekrar sıkalım falan dedi veya tekrar ses yaparsa getir dedi. İkinci yolu seçtim.