Arka Göbek

sdigital

Üye
Tepki
4
İsim
Serdar
Bisiklet
Salcano
Dün akşam arkadan ansızın bir pat sesi ve sonrası değişmesi mi lazım cevaplarınızı bekliyorum.image.jpeg image.jpeg

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Merhabalar.Göbek mili kırılmış.Tekeri sökünce bilyelerde dağılmıştır.İyi bir bisikletciye götürürseniz yeni mil takıp idare edebilirsiniz.Ama bisikleti sürekli kullanıyorsanız ve göbeğiniz iyi değilse değiştirin derim.Bendede aynı sıkıntı oldu.Bir bisikletçi bana shunfeng marka çin malı göbek sattı 50 tl ye kazıkladı.Kaliteli sandım.Malesef takalı 1 ay olmuşken İstanbul a arkadaşlarımla gittiğimiz turda ;sizin yaşadığınız sıkıntının aynını yaşadım ve mil kırıldı.Sonra başka bir yerden shimano deore (mh-525 olmalı)arka göbek aldım 75 tl ye.1,5 yıl oldu.Bisikletle o kadar çukura girdim kaldırımdan atladım tık yok.Eğer değiştitrseniz shimanodan şaşmayın.Ama idare eder derseniz bisikletcide yaptırabilirsiniz mil değişimi ile.Son olarak yeni göbek alırsanız taktırmanız gerekecek.Onuda hesaba katın 20-30 tl işçilik alabilirler

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Usta hiç temizlemiyormusun balçık gibi olmuş, arada bi mazotla temizle,diş fırçasını mazota bandırıp temizle, 1-2 saat havalandır yeniden yağla. Alalı hiç açmamışsın heralde .

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan

sdigital

Üye
Tepki
4
İsim
Serdar
Bisiklet
Salcano
@enes_vl bisikleti günlük kullanıyorum almışken iyisini almak gerek dediğin gibi bu akşam bi araştırma yapıyım olmadı seninkinden alırım

@kaskreis 2,5 sene oldu hiç açıp temizlenmedi serviste yağlanıp yoldaki pisliğiyle kaldı