Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka Göbek Yamuk?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Batuhan Köksal tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arka göbekteki boşluğu almak için sıkmam gerekirken gevşetmişim kafam çok dalgındı bilyalar dağılana kadar farkedemedim. Bilyaları tekrar dizip sıktığımda ise göbek çok yamuk oluyor, qr içinden bile geçmiyor takılıyor. Bunun sebebi gevşetince ruble tarafındaki bilyaların da yerinden oynayıp dağılması mı? Yoksa başka bir problem olabilir mi?
    Yani qr'ın içerden geçmemesine anlam veremiyorum..

2. Nuri L.

Nuri L. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok fazla canını sıkma biri gider biri gelir zaten yamuktu yenisini alırsın...

3. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Elinizde kontra ayar anahtarları yoksa veya kontra ayarından anlamıyorsanız bisikletçi yolunu tutmalısınız.Göbek kontra ayarı için forum içi arama yapıp detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

4. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kontra ayar denilen bir tarafın tutulup diğer tarafın sıkılması mı? Eğer oysa gerekenler var ama ruble tarafındaki bilyaları için rubleyi sökemiyorum illa ki bisikletçiye gitmem gerek..
    Şöyle sormak istiyorum. Şimdi qr göbeğin içinden geçmiyor muhtemelen göbeği yamulttum. Disk fren uyumlu göbek takmasıyla beraber ortalama ne kadara mal olur. Öyle deore veya slx göbek filan değil shunfeng quando gibi markalar.. Jant örümüne çok para istenir mi? Veya örüme gerek kalır mı?

5. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sitelerden göbek fiyatlarına bakıp üstüne de 20-30 tl işçilik koyarsanız maliyet ortalama olarak ortaya cıkar.

6. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Tamamdır teşekkür ederim.. Pazar günü Güngörler'i ziyaret etmek şart oldu o zaman

7. hotwings

hotwings Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benimde aynı sorun vardı yani göbeğin içindeki yatak ezilip yamulmuştu. ne kadar sıksanda fayda etmez zaten. Bilyeli göbeği rulmanlıya dönüştürmekle ilgili bir paylaşım yaptım aynı bölümde bulabilirsin. eğer imkanın varsa elinden gelirse çok başarılı oluyor öneririm

8. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Evet okumuştum bir rehber, sanırım sizinki ama elimde kumpas vs gibi aletler yok, o kadar teknik bilgim de yok :)
    Hocam yakalamışken sorayım, benim göbek ve bilya yatakları sağlam. Problemim şu resimdeki ortadan geçen mil. http://i.hizliresim.com/DobPrv.jpg Mil yamuk o değişecek, bir de ruble tarafındaki bilyalar dizilip göbek sıkılacak. Bu işlem için göbek değiştirmeye gerek var mıdır yoksa o mil bisikletçilerde ayrı bulunabilir mi?

9. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Taivan malı 5-6 liralık miller var işinizi rahatlıkla görür.Yalnız eski milinizi söküp yanınızda götürün.

10. hotwings

hotwings Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dediğiniz gibi sadece mil eğildiyse göbekte sorun yoksa hem ucuz hemde basit bir işleminiz var. her bisikletçide vardır bu fotoğraftaki millerden.Bu en fazla 5 liradır

11. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Teşekkür ederim çok rahatladım vallahi bi telaş kaplamıştı ya göbek değişirse ya jant örülürse filan diye bisikleti parçaladım bağladım yarın kucaklayıp götüreceğim yaptırıp sürerek geleceğim kısmetse
    QR uyumlu millerin ortası boş olduğu için mukavemeti az oluyor diyorlar. Ben de kaldırımdan tek teker üzerinde atlama, merdiven inme veya trafikte araçlardan kaçmak için kaldırıma hızlıca çıkarken arka tekeri vurma gibi eziyetler uyguluyorum arka tekere. Normal bir mil alsam daha dayanıklı olur mu?

12. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba. Sadece mil yamuksa eğer yamulmuş olan tarafın üzerine bir tahta parçası koyun ve azar azar çekiçle düzeltin. Bilya yataklarında sorun olmadıgını tespit ettim dıyorsanız bu işlem ile mili kolayca duzeltirsiniz. Yalnız çekici dogrudan mile vurmayın somunun geçtiği yivleri ezerseniz somun girmez. Girse de tutmaz!..

Eski model İphone' dan yazılmıştır..

13. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Göbekte sorun yok ama ruble tarafındaki bilyalar dağıldı göbeği sökünce, sıkınca çapraz oluyor her türlü bisikletçiye gitmem gerekecek sanırım

14. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    O zaman o 5-6 liralık değilde biraz daha iyilerinden alın. 5-6 liralık miller 6 ay sonra yine sorun çıkartmaya baslar..

Eski model İphone' dan yazılmıştır..

15. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Tamamdır. 1000 km daha idare etsin yeter zaten sonrasında değiştireceğim bisikleti kısmetse :)

16. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Sevgili Batuhan Köksal arkadaşım. Umuyorum 1000 km sonra bisikleti o haliyle satarken alıcı kişiyi uyarırsınız. Ben şahsen aldığım bisikletin bir yerinde sorun çıksın istemezdim. En azından bana satan kişinin beni uyarması isterdim.. O bakımdan açıklama yapma gereği duydum. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

17. Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Tabi ki satarken üstündeki her çiziğin, her değişimin hikayesinden haberi olacak. Sağı solu ayrı oynayan bisikletleri hiçbir şey yokmuş gibi müşteriye satmaya çalışanlardan ben de nefret ederim :)
    Zaten yaptığım kazaları vesaire de foruma yazıyorum, satarsam da burdan satarım yine. Eski konularımdan da görebilir alıcı :)