Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka göbek mili ve sıkma parçaları

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Murat Yavuz tarafından paylaşıldı.

1. Murat Yavuz

Murat Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, Shimanonun bilyeli sistem wh-M505 jantını kullanıyorum. Bu gün arka janttan ses geldi ve bisikletçiye gittim, arka bilye merkezlemesinin ömrünü tamamladığını söyledi ve yerine bi göbek uydurmaya çalıştık olmadı. Eski sistemi temizleyip yeni bilye taneleri ile olayı şimdilik çözdük. İnternetten teknik dökümanlar ile ön jantın milinin ismini buldum ve montaja hazır halde satışa sunulan sitede arka göbek için olanını göremedim.
    Bu mili yerli sitelerde ne olarak aratsam bulabilirim, ya da buna uyumlu bi ürün varmıdır? Ürünün resmini atıyorum temsili olarak. Saygılarımla, iyi forumlar.

2. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Shimano olarak bulamazsınız sanırım ,bursada iseniz hangi ustaya gittiniz acaba ,birde benim eski lx göbeğe bakım yapmıyordum sıfır almıştım çok kurcalamıyım diye neyse bir açtık ki bilyeler çaplar değişmiş yatak zarar görmüş ,esat usta saolsun elinde temiz bir yatak vardı onu verdi ve bilyaları yeniledi eskiye göre çok daha iyi şimdi yanlız milde çok kötü durumdaydı onuda kendim taiwan malı bir mil ile değiştirdim ama yatak olarak shimano yatakları geri taktım

3. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Alperen taıvan $ıllerı nereden kac lıraya aldın acaba?on-arka yakın zamanda degıstırmem lazım benım de.Esat abı ıdareten temızledı,eskı temız bır merkezleme somunu taktı ama artık degıstırme zamanı geldı.gobeklerden yıne sesler gelmeye basladı S.O.S. Verıyor.Yatakları bozmadan ya da takla atmadan degıstırmem lazım.

4. Murat Yavuz

Murat Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bu gün Bursadayım ama bisiklet yanımda yok, araştırıyorum vede sonuç yok. :/

5. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aydın bisiklete sormuştum ,git shimanonun ucuz göbeklerinden al içinden çıkar onu kullan demişti :)

6. Murat Yavuz

Murat Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Uymama durumu varmış benimkisiyle, sorunu bilye değiştirerek çözdük zaten. Yedek parça olamaması çok acı bi durum ya. Teşekkür ederim bu arada.

7. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O jantın göbeği Deore olması lazım.Deore göbek yada başka göbek alıp(Sıfır) içindeki parçaları değiştirebilirsin fakat bunda'da bir sıkıntı var geçen hafta bisikletçim aynı marka Shımanonun 2 göbeğini açtı gerçi biri seri dışıydı ama rublenin takıldığı yer uymadı.Bisikletçiler bilir ama sıfır göbekleri açtırma şansınız varsa bi deneyin yoksa zor.