Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka Göbek Mili Eğildi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında reti tarafından paylaşıldı.

1. reti

reti Yeni Üye

Seviye:
    Eski Arka göbek anahtarla sıkılabilen türdendi. sökmesi ve bakımı kolay olsun diye mandallı ve rulmanlı göbekle değiştirdim. Ancak çukurlardan, yüksek kaldırımlardan sık sık atladığım için arka göbeğin kasmaya başladığını farkettim. sökünce eğildiğini gördüm. bisikletçi arkadaş boru yardımıyla düzeltti. elle sıkılan göbeklerin içinden mandal mili geçtiği için ortası boş oluyor, dayanıklılık az oluyor bu yüzden fazla atlayıp zıplamayın dedi.
    sert kullanıdığım için yeniden eğilmesinden çekiniyorum.
    şimdi bana ne öneririsiniz yine içi dolu anahtarla sıkılan mil mi takayım yoksa başka bir çaresi var mı?
    benim bisikletin dişli sistemine başak göbek uymadığını söylemişti bisikletçi

2. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İçi dolu anahtarla sıkılan mil takılması daha uygun görünüyor.

3. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bendede el ile sıkılan mil var ama hiç yamulmadı? Göbeklerin kalitesi ile ilgili olabilirmi?

4. reti

reti Yeni Üye

Seviye:
    evet tabii kalitesinden olabilir. bendeki yivli göbek. ağırlığı direk mile bindiriyor. Neyse şimdi içi dolu mille değiştiridim sağlam oldu. yanımda teker sökme anahtarı taşıyacağım artık

5. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar Benim de Rulmanlı ve benim mil kırılmış =( hatta kırılınca içinden geçen Quick release çubuğunu da eğmiş.. bu sebeple aktarıcım cantlara sıkıştı ve hem aktarıcım yamuldu hemde aktarıcının kadroya bağlanmasını sağlayan Kadro Kulağı eğildi. Siz tecrübelisiniz acaba bu mili nereden ve nekadara alabilirim? internette bu mil 2 ile 5 tl arasında mevcut bu kadar ucuz mudur? Diğer parçalar için de tavsiyeniz var mıdır? Çünkü en basit görünen Kadro kulağı 25€ ile 16 tl arasında :( öğrenci olduğum için tüm bu parçaları değiştirmem çok güç.. :( tahmini kaça patlar acaba bunlar ve nereden temin edebilirim. Yardımlarınız için şimdiden Çok teşekkür ederim!