Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka göbek ile ilgili yardım

Konu, 'Tekerlekler' kısmında ratm tarafından paylaşıldı.

1. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    selamlar, bisiklet tamiratı konusunda fazla bilgim olmadığı için sizden yardım almak istedim. bir tane dağ bisikletim var , arka tekerleği tutup sağa sola hareket ettirdiğimizde oynuyor tekerlek sağa sola, normalde sabit kalması lazım. Bunun sebebi muhtemelen arka göbekten kaynaklanıyor herhalde. arka göbeği kendi başıma değiştirmem herhalde imkansız gibi çünkü jant tellerinin arka göbeğe bağlanması lazım anladığım kadarıyla. peki sadece bu göbekteki orta yatağı değiştirsem çözüm olur mu ki? kolay mıdır bu yatağı değiştirmek , sizin çözüm önerileriniz nedir? aslında gidip bir bisikletçiye yaptırabilirim tabii ki ama, gitmek istemememin nedeni 1. bana pahalıya patlayabilir 2. bu işleri ucundan kıyısından öğrenmek istiyorum, yani tamirat olaylarını
    örnek olarak şu ilanı buldum mesela, bu benim işimi görür mü:
    http://www.sahibinden.com/komple_orta_yatak_1_99_ytl_-40WQQaXQQ9345359WQQpXQQdisplayitem

yardımlarınızı önerilerini bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

2. elfaruki

elfaruki Forum Demirbaşı

Seviye:
    hemen yanıtlayalım...
    bikere o ilandaki şey eski kadroların orta yatakları =)=)

ve göbeğinizde bi bozukluk yoktur muhtemelen sadece kontra ayarı kaçmıştır buda 30 sn lik iş ama özel anahtarı var yani normal ingiliz anahtarını düşünün ama sac plakadan yapılmış olanı göbekteki yuva küçük olduğundan böle olmak zorunda. herhangi bir bisikletçiye götürüp kontra ayarı yaptırmanız yeterli olacaktır ve pahalıya patlamaz =)=)=)=)

3. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    teşekkürler hocam az daha dağıtıyordum bisikleti :))