Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arka göbeği komple değiştirmelimiyim :(

Konu, 'Tekerlekler' kısmında ferhat a. tarafından paylaşıldı.

1. ferhat a.

ferhat a. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    2 ay oldu kron xc150 aldım 2200km sürüş yaptım arka tekerde hafiften bosluk ve az da gıcırtı var göbekmi değiştireyim bilemiyorum kurtların elinede gitmek istemiyorum.. lütfen yardım teşekkürler şimdiden..

esad küçükkara bunu beğendi.
  2. faruk öztürk

faruk öztürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Göbek değiştirmen daha sağlıklı olur falat cözümü var jantlardan anlayan bısıkletcıye gotur halleder boşluğu bilyalarada yağı sürdümü seste yapmaz umarım.

ferhat a. bunu beğendi.
  3. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    oo öyle hemen göbek değiştirme olurmu önce içini açıp bakacaksın yada baktıracaksın ,bilyeler ne durumda ,yatak ne durumda ona göre davranacaksın ,yatak ve bilyeler iyi durumda ise gres yağı ile güzelce yağlayıp kapatacaksın bilyeler aşınmış ise yenileyeceksin ,yatakta sorun var ise yatak bulabiliyorsan yeniler takarsın bu şekilde devam edersin bu arada bakımlarını unutmaki yenileme gereği duymayasın

ferhat a. bunu beğendi.
  4. PiskinKerem

PiskinKerem Yeni Üye

Seviye:
    Aynı sorun bende de var böyle kullanmaya devam ediyorum fakat göbek değiştireceğim. Tam 8 kere arka mil değiştirdik ama değişen bir şey olmadı. Sirkeci Efor'a gittiğimde bir küfür yemediğim kaldı ayrıca burdan belirteyim..

ferhat a. bunu beğendi.
  5. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben de XC 150 var daha önceki yaşadığım tecrübelerden dolayı 1 ay sonra bilyeli göbek yerine shimano rulmanlı göbeğe geçtim aynakolu da shimano FCM 131 yaptım en azından daha kaliteli malzemeli oldu kolay kolay da dökülmez etmez...Arka göbeğe gelince biliyorsan aç bak bi güzel temizle güzel gres yağın varsa bilyelerde sağlam ise güzelce gresle bilyeleri de yerleştir ölçülü birşekilde montajla için rahat olsun...beceremem diyorsan iyi bir bisikletçi bulmalısın. İsim vermeyeceğim ama bazı bisikletçiler ( nerde oturduğunu bilmiyorum bahsettiğim bölgede olmayabilirsin ) işi biraz abartıyorlar. Doğru düzgün montajlamıyorlar.

6. ferhat a.

ferhat a. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    oo öyle hemen göbek değiştirme olurmu önce içini açıp bakacaksın yada baktıracaksın ,bilyeler ne durumda ,yatak ne durumda ona göre davranacaksın ,yatak ve bilyeler iyi durumda ise gres yağı ile güzelce yağlayıp kapatacaksın bilyeler aşınmış ise yenileyeceksin ,yatakta sorun var ise yatak bulabiliyorsan yeniler takarsın bu şekilde devam edersin bu arada bakımlarını unutmaki yenileme gereği duymayasın

alperen hocam cok tesekkürler şimdi oldu aldığım yere gittiğimde hemen içini açıp bakmadan rulmanlı göbek takalım su kadara tutar muhabbetine girmişti yaprmadan önce sorayım dedim iyikide sormusum ya saolun cok tesekkürler :)

alperen_69 bunu beğendi.
  7. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    2 ayda 2200 km helal olsun valla.Her gün 25-30 km falan sürüyorsunuz herhalde.

8. ferhat a.

ferhat a. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    çalısıyorum ve öğrenciyim işte aslında bazen hiç süremiyorum bazen cıkıp 150 yapıp döndüğümde oldu cok defa :) bu sekiilde yaptık :)