Arka freni sökemiyorum

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sorun somunun başının yalama olması değil ki?eğer öyle ise pense ile de tutulur o taraf ,benim anladığım sorun diş sıyırması yani somun boşa dönüyor.Zaten pense ile denemiş bir tarafını tutmuş öbür taraftan çevirmiş olmamış, ama iki şekilde de kesip atması daha kolay :)

Tepki
140
İsim
Serdar yildiz
Bisiklet
Ümit
tecrubem olduğu için yazıyorum, bir pasoyu çıkış yönüne yalama yapamazsınız, sıkıştırmayönüne yalama olur, oradaki parça oraya ait değil, çocuk bisikleti mili bile olabilir, zaten sol uzantısında yalama olduğu belli, ve buna rağmen somunları çıkartılabilmiş, sağ taraf sağlammış fakat yayı tutan kısım paso bitimine kadar, milin orta kısmına kadar sıkılmış. Boşa dönmesi bu yüzden, mili eğip sağitleyip çıkartabilirsiniz, bmx jant millerinde atlama zıplamadan çok olur bu yalama olma olayı, neyse kessenizde olur, yarım saat uğraşırsınız, hadi by by :tskler:

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
Ihtiyacin olan set bu milin acik tarafina uyacak 2 somun

2 somunu o vidanin bas tarafina sık Sonra o vidalari birbirinin üstüne sık kontra somun uygulamasi yap sıktigin somunlari anahtarla tut ve o penseyle sıktigin yeri ac muhtemelen ya acilir yada kirilir

Tepki
28
Bisiklet
Bianchi
Aynısını denedim. Fakat boşa dönüyor. Somunu kırmaktan başka çare kalmadı :(

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
Eğer boru anahtarı ile denediniz ve gene de olmuyorsa en son yapacağınız işi en başta yapıp enerji kaybınızı en aza indirin. Kesin atın ve yeni vida ekleyin. Eğer dış yüzünde sıyırmadan kaynaklı değil de içindeki yivler atmışsa internette arama yaparak yiv atmış vidaların sökümüyle ilgili değişik yöntemler bulabilirsiniz. Ama gene söylüyorum en iyisi kesmek.