Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka Dişlim Bozuldu Yardım Edermisiniz ? ( Resimli )

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında fbcem tarafından paylaşıldı.

1. fbcem

fbcem Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar ..
    Benim bir sorum olacaktı ,bisikletim sıradan bir bisiklet(21Vites-Amartisörlü) geçen hafta arka dişliye bir şey oldu ve artık pedalı kullandıgımda arkadişlide hareket ediyor,arka tekerlek hiç hareket edemiyor yani.bugün ona kendim bakıyım dedim ve birşey yapamadım :) , sökmeden önce dişlinin sağa sola dogru salladıgını gördüm yani dıştaki bilgiler düşmüş olabilirmi ? nasıl yapabilirim , yardımcı olursanız çok sevinirim ..
    Resimler:

Saygılar..

2. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    selam bence hiç buna ugraşma .sanırım dişlidagılmış toplama ihtimalinde düşük gözüküyor. bence göbek üzerindeki parcayı boru anahtarı yardımıyla saatin ters yönü istikametinde sök. teni bir 7 li dişli al ...yeni bir dişliden daha cok verim alırsın hoşçakal........

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    O disliyi toplamak artik coook zahmetli bir is. Her kim actiysa bilmeden yapmis diye dusunuyorum. En iyi cikar yol yenisini satin almak ki zaten cok bir masrafi olmaz. Simdi en buyuk sorun, o gobekte takili kalan kismi sokmek.

4. fbcem

fbcem Yeni Üye

onu sökmem için kolay bir yöntem yok mu acaba ? veya hangi aletle sökebilirim ? , birde bunu söktükten snra yenisini takmakta sorun olacak galiba.

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    O kalan kismi artik boru anahtariyla da sokebilirsin. Ama normalde bu tip rubleleri sokmek icin ozel tip anahtarlar kullaniliyor. Kaset dislilerde oldugu gibi disliyi tutacak zincir aparatina ihtiyac yok.