Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka dişlideki çizikler?

Konu, 'Arşiv' kısmında murat yldz tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. murat yldz

murat yldz Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    mrb bisikletimi alalı 12 gün oldu yaklaşık 100 km yaptım ve bugün hem bisikleti temizlemek hemde zinciri yağlamak istediğimde arka dişlideki çizikleri fark ettim.Bu çizik neden olmuş olabilir?Bisikletim rockrider340.Ayrıca yine arka dişli dönerken hafif yalpalıyor bu sorun göbekten mi yoksa jant akor ayarından mı kaynaklanıyor ? yardımcı olursanız sevnirim :)

Ekli Dosyalar:

Ceyhun Özkan bunu beğendi.
  2. Ceyhun Özkan

Ceyhun Özkan Aşık Olmak Gibi

Adı:
    Ceyhun Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @murat3632 Öncelikle hayırlı olsun yeni bisikletiniz.Rubledeki çizikleri önleyemezsiniz ama zamanı geldiğinde rubleyi değiştirebilirsiniz.Yalpalama konusu ise eğer lastik hafif 8 çiziyorsa akort ayarı yapın veya yaptırın, göbekten olacağını zannetmiyorum daha yeni bisiklet.

murat yldz bunu beğendi.
  3. murat yldz

murat yldz Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bisikleti ilk aldığımda sağını solunu inceledim fakat böyle birşey gözüme çarpmadı.Birde ilk alırken ayarları yapılıp veriliyor diye güvendim fakat bugün kendim vites tel gerginliğini kontrol ettiğimde aslında olmaması gerekn seslerin olduğunu farkettim.Benimde ilk bisikletim olduğu için var olan hatayı fark edememiş olabilirm.Açıkcası bu durum canımı sıktı biraz

Teşekkür ederim :) jantta hafif bir akor bozukluğu var fakat bunu çok önemsemedim ve araştırdığım kadarıyla yeni alınan bisikletlerde akor bozulması normal hatta youtube üzerinden @İki Teker Bir Adam ile iletişime geçtim sağolsun yardımcı oldu :) Ama rubledeki çizik beni tedirgin etti zincir acaba rubleye zarar veriyormu diye ?Umarım bu çizikte önemsizdir yoksa decathlon ile iletişime geçmeyi düşündüm.Bende yavaş yavaş videoları izleyerek ve forumu okuyarak öğreniyorm :)

4. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @murat3632 O çizik değik abicim zincir dişliler arasında geçsin diye...Her bisiklette var için rahat olsun...Vitesle ilgili problemin varsa vites ayar videolarıma bakabilirsin...

Kuzey Ege ve murat yldz bunu beğendi.
  5. murat yldz

murat yldz Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    içimi rahatlattınız sağolun :) vitesle ilgili problem vardı onuda hallettim videolar sayesinde ayrıca teşekkür ederim onun içinde :) peki bu rublenin yalpalaması jant akorundan mı kaynaklanıyor ? @Ceyhun Özkan ın dediği gibi göbekten sanmıyorm daha yeni çünkü ama yinede kafama takıldı ?

6. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tesekkürler firat, sayende rubledeki cizigin ne oldugunu bende ögrendim. Bilirsin ben pedala 3 bar hava basan kisilerdenim. :koptum:

geziniyo bunu beğendi.
  7. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @murat3632 O da normal çok takılma ona ;) Arka göbeğin vidalı rubleli, genel olarak hepsinde var :)

@Murat Cömez Ahaha abi sorma valla o gün telefonda beni götürüyordun az daha :D

murat yldz bunu beğendi.
  8. murat yldz

murat yldz Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    o zaman ben kafaya takmadan devam edeyim :) sağolun varolun :harika:

geziniyo ve Ceyhun Özkan bunu beğendi.