Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka dişli yardım!!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında djdiyar tarafından paylaşıldı.

1. djdiyar

djdiyar Yeni Üye

arkadaşlar benim bisikletin arka vitesi bozuktu.Bende yenisini taktırdım.O viteste bir yeremi takılıyordu napıyodu bi öne gidiyodu sonra yerine gidiyodu.bir gün dolaşırken vites yine aynı şekilde öne gitti ve kırıldı bisikletçiye götürdüm adam başka bir vites denedi aynısı ondada oldu bende aldım geldim bisikleti dişli bozuk dedi acaba yağlanması falanmı gerekiyor dişlinin yoksa değişecekmi dişli geri sarmıyor hiç bir yere dönmüyor sabit duruyor onu döndürünce tekerekte dönüyor yardım ederseniz.:(

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Vidalı rubleyse, dişliyi geri çevirmeye çalışınca dönmüyorsa ruble gitmiştir.

Kaset dişliyse de büyük ihtimalle komple göbeği değiştirmek gerekir. Ama dişlileri değil.

3. M.Uğur Özkol

M.Uğur Özkol Aktif Üye

Seviye:
    katılıyorum bence o gittiğin bisikletçiyide değiştir belli ki işi pek bilmiyor

4. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadasim.

Rublenin icinde veya gobegin icinde genellikle 3 tane tirnak var ve bunlarin altinda bu tirnaklari pedal cevirirken acan ufacik yaylar var. Senin bu tirnaklar yaylar vasitasiyla aciliyor ve geri donmuyor, iste bu yuzden tekerlegin bosta donmuyor, kilitleniyor.
    Ben bir aralar acip tamir etmistim ama cok zor bir olay adami cileden cikariyor bu tamir, rubleyi acip tamir etmeye calismaya degmez. Zaten bu tirnaklar SIKISIP deforme olmussa yeni parca bulman cok zor.
    Maalesef rubleyi yenilemen lazim. Umarim eski zincirin yeni rubleyle calisir.

Selamlar.

www.mumju.com

Ercan Saygılı bunu beğendi.