Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka dişli sürtmesi hk

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında S. Orçun tarafından paylaşıldı.

1. S. Orçun

S. Orçun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    yaklaşık 1 ay önce salcano city fun 70 aldım. gayet güzel ve hoş. fakat birgün sürerken arkadan ses geldiğini farkettim ve bisikleti çevirip baktığımda ise karşılaştığım sonuç; arka dişlinin oradaki plastik biraz yamulmuş gibi ve oradaki biryere sürtüyor. ve bununla beraber dişli oynuyor. Olayı tam nasıl anlatacağımı bilmiyorum onun için bir video çektim.
    (14 sn lik video. indirmeden de izleyebiliyorsunuz.)
    http://yadi.sk/d/Rt8NehmwSYUmm

Bu videoda ne demek istediğimi tam anlayabilirsiniz. arkadan gelen ses de oradan geliyor. ayrıca bildiğim kadarı ile pedal çevirmeyi bırakınca zincirin oynamaması lazım fakat videonun son saniyelerinde gördüğünüz gibi zincir de oynuyor.

bu sorunu kendim çözebilir miyim, yani kolay birşey mi yoksa bisikletçiye gitmem mi gerek ?

Teşekkürler.

2. S. Orçun

S. Orçun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bugün bisikletçiye gittim, sürtmeyi oradaki plastik yamulduğu için yaptığını söyledi. o normalde vitesin o tarafa düşmesini engelliyormuş fakat vites ayarları düzgün olduğu için sorun teşkil etmeyeceğini söyledi. oradaki dişlilerin oynama konusunda ise oynamayan dişli yoktur zaten dedi. ne yaptığınına gelirsek eğer, plastiği kırıp çıkarttı. umarım ileride sorun olmaz. iyi akşamlar.

Gültekin R. Demirkaya bunu beğendi.
  3. Darke

Darke Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Oraya zincir sıkışırsa, ekipmaniniz olmadıgı durumda sizi hayattan bezdirebilir. Bence ne olursa olsun çok geçmeden oraya başka bir koruma taktırın :)

4. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Aynen katılıyorum, başıma geldi yokuş inerken tekeri kilitledi ve 1 saat boyunda çıkartmak için uğraştım sonuç ne oldu 4 tane kullanılamaz durumda telimiz oldu:) Tabi uğraşmalar terler ellerimi kesmişim çıkartacağım diye evde yıkayınca farkettim. Yani 3 liralık ufacık belkide bisiklet için en gereksiz görülen parçadır ama sonucuna bakılırsa hiçte öyle değil.Tavsiyem bir an önce edinmeniz.

5. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Oynamayan ruble yoktur. Daha az oynayanı gördüm. Diğer parça ise insiyatif meselesi....

SerkanH bunu beğendi.
  6. S. Orçun

S. Orçun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yokuş aşağı inerken arka tekerlek kilitlenirse pek iyi olmaz sanırım. bisikletçi viteslerin düzgün olduğunu, plastiğe pek gerek olmaz dedi, ben de bilgim olmadığı için birşey diyemedim. eve gelince "bisiketlerimizin fotoğrafları" kısmından forumdakilerin bisikletlerini incelediğimde, bisikletlerin yarısında olup yarısında olmaması içimi rahatlatmıştı biraz. fakat böyle diyorsanız takmak daha yararlı sanırım.
    peki bu parçayı alsam kendim takabilir miyim, kolay bir işlem mi, yoksa yine bisikletçiye mi gitmem gerek ?

7. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Ben anlık olarak vitesin ayarı ile oynadım en son dişliye geçmiyor şuan :)

8. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kesinlikle her ruble belirli açıda oynayarak döner. Sanırım doğru dürüst bisiklet sürecek yol olmamasından dolayı. Belirli bir süre sonra oynamayanı bile oynuyor. Hatta sıfır alındığında bile olabiliyor. :)

En son dişliye geçmeme sebebi üzerinde + ve - işareti bulunan iki vida vardır. - olanını rahat bir şekilde en küçük dişliye geçene kadar gevşetirseniz sorun ortadan kalkar.

9. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Hocam bilerek yaptım zaten geçmesin diye.