Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka dişli hakkında problem

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında Tolga Çelebi tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Selamlar,

Single bisikletimş artık yavaştan bitiriyorum. Sele,lastik,furş,gidon bandı,aynakol vs. nerdeyse çoğu tamam sadece boyatma ve arka dişli kaldı diyebilirim. Arka tek dişli hakkında bazı aklıma takılanlar oldu. Benim arka göbek aşağıdaki şekil ; sanırım freewhell oluyor,

image.jpeg

52 / 18 kullanacağım ve aşağıda 2 seçenek var. 1'yi neden seçmeliyim yada seçmeli miyim ? Fazla bir takım spacer görüyorum orada onlar tam olarak ne işe yarayacak yada sadece 2.'yi alsam bir kaç pulla falan geçiştirebilir miyim ? Teşekkürler.

KASET DİŞLİ-ADAPTÖR SİNGLE SPEED 18T

RUBLE 18'Lİ ÇİN

2. emre önen

emre önen Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Motobecane
    Seviye:
    @Tolga Çelebi
    kaset dişli adaptörü adı üstünde kaset dişli takılan göbeklere tek dişli takılabilmesi ne olanak sağlayan bir sistem oradaki spacer parçalar kasetteki boşlukları doldurarak aynı zamanda da zincir hattını ayarlayabilme imkanı sağlamak içindir.
    sizin elinizdeki göbeğe zaten kaset dişli adaptörü olmaz. çünkü sizin göbeğiniz zaten vidalı
    ikinci resimdeki tekli dişliden satın almanız gerekiyor. Ancak zincir hattını tutturmak için aynakol göbeği mil uzunluğunu doğru seçmeniz gerekiyor.
    aşağıdaki resimde anlatıldığı gibi zincir hattı mümkün olduğu kadar düz olmalı çapraz olursa zincir atar.
    forumda bu konu ile ilgili arama yaparsanız daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
    kolay gelsin
    chainline.jpg

Tolga Çelebi bunu beğendi.