Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka Dişilimin Derdine yardım eder misiniz?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Cemal KUŞ tarafından paylaşıldı.

1. Cemal KUŞ

Cemal KUŞ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İlginiz için teşekkür ederim. Sorunumu çözmekte gerçekten zorlandığım için buraya kadar taşımak istedim.

Rublem 8'li, arka göbeğim center lock 4** serisinden uzun zamandır kullanıdığım arka jant setim geçenlerde arka vitesimi değiştirdikten sonra 8.dişlide (en sert olan arka dişlide) atma yapıyor. Zinciride değiştirmiştim bir süre önce fakat sorunun ne olduğunu anlamadım.

Herşeyi eskisi gibi yapıyorum ama yinede 8. dişlideyken pedal arada bir boşa düşüyor. Rübleyi başka bir rüble ile değiştirdim oda fayda vermedi. Zinciri değiştirdim eskisini taktım yine olmadı. Arka vitesinde eskisini takdım yine olmadı.

Bu biraz daha sürerse single speed yapmak istediğim kanaatine yaklaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

2. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Vites ayarında problem yoksa eğer... son dişlinde eskime vardır onda zincir sen basınca pedala üzerinden kaçar. Yada zincirin 8 li sistem için değilse bu tip bir sorun yaratabilir düşüncesindeyim.

Cemal KUŞ bunu beğendi.
  3. Fatih Kısa

Fatih Kısa Kıdemli Üye

Seviye:
    En alt dişlide zinciri kaçırıyorsa arka göbeğin kaset gövdesinde bir problemde olabilir. Zaten farklı parçalar taktığında da sorunun devam ettiğini söylüyorsun, büyük ihtimal göbektendir sorun elinde kaset sistemli eski bi arka göbek varsa tekerlek milini söktükten sonra içini temizle içinde alyen agzı görüceksin uygun alyen anahtarla kaset gövdesini söküp kullandığın göbeğinkine takıp bi de öyle dene. Ayrıca bir resim ekliyorum bu sistemi gösteren. Kolaygelsin dostum...

4. Cemal KUŞ

Cemal KUŞ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yardımlarınız için teşekkürler

*aynı zinciri uzun zmandır kullanıyorum zincirde bir sorun olacağını sanmıyorum.
    *sorun göbekte ise sanırım ön dişli 2de arka dişli 7de ikende atması lazım

yardımlarınız için teşekkürler sorunu çözmeyi deneyeceğim... durumdan sizi haberdar ederim

5. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu atmanın sebebi de arka attırcınızın rubleye(arka dişliye) bakış açısının yanlış olması olabilir.Arka attırıcınızın üzerinde 3 tane vida olması gerekir.Bu 3 vidadan ikisi yan yana diğeri onlardan ayrı durur.Yanyana duran vidalardan birisi en küçük dişliye göre ,diğeri en büyük dişliye göre vites ayarı yapar.
    Sizin bu vidalarla değil diğer vidayla sorununuz olabilir.O vidayla attrıcının rubleye olan açısıyla oynayarak sorunu çözebilirsiniz.
    Eğer sorun hiç bir şekilde çözülmezse size en yakın bisikletçiye giderek sornunu çözdürebilir,sorun çözülürken izleyerekte sorunu öğrenebilirsiniz.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.Kolay gelsin..
    Can

Cemal KUŞ bunu beğendi.
  6. Cemal KUŞ

Cemal KUŞ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bütün bilgiler için herkese teşekkür ederim hava muhalefeti sebebi ile çalışamıyorum en kısa zmanda sorun çözülür inşallah