Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arka attırıcı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında M.Haktan Derin tarafından paylaşıldı.

1. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Simdi bende tourney war acera yapsam ne fark eder hıza etkisi olurmu? on attırıcı da aynı sekilde fark ne? tesekkurler simdiden

2. Orkun Oskay

Orkun Oskay Aktif Üye

Seviye:
    Tourney daha çok ekonomik veya eğlence amaçlı bisiklete binenler için tasarlanmış sistemlerdir. Acerada ise fonksiyonellik daha ön planda. Tabiki burada değiştirmeyi düşündüğün parçalarda çok önemli. Acera ruble(arka dişliler) 8 li. Tourney ise 7 li. Tourney rubleler vidali sistem. Acera rublelerde kaset sistemi kullanılmış ki bu şu anda en üst kullanılan sistemlerle aynı. Genel anlamda acera serisi daha üst gurupların özelliklerinin azaltılmış halini içeriyor. Mesela Acera göbeklerde sızdırmazlık contası bulunmazken daha üst sistemlerde conta var. Bunun gibi tasarımal farklıklarda var. Ama shimano her sene grupları bir üst grup setine benzetiyor. Bisikletine eğer fonksiyonellik açısından daha fazla şey katmak istiyorsan acera ile tourney sistemin ne kadar çok farklı olduğunu anlayacaksın. Ama eğer ben zevkine kullanıyorum ha tourney ha acera mantığıyla düşünürsen aralarında çok çok uçurum kadar farklar yok tabi.

Ön attırıcı mantıkları genelde aynı. Çok çok büyük farklar yok. Hepsi aynı mantıklan çalışıyor. Ama eğer hız diyorsan acera bile sana yetmeyecektir. Bunun için minumum arkada 9 lu sistem kurman gerekir ki bunlarda deoreden önce başlamıyor.

Tuğrul bunu beğendi.
  3. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    tesekkur ederim ben eglence icin biniorum ole tourney yeter o zamn su an icin onu eskittikten sonra yeniden rahatsız ederim sizi :D