Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka attırıcı da problem !!!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Mesut Dönmez tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Dönmez

Mesut Dönmez Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bugün çıktığım turda arka tekerin patinaj yapması sonu arka attırıcının alt kısmındaki çarkı gergin tutan mekanizmanın dişlisini tutan plastik parça kırılmış bundan dolayı zincir bollaştığında sürekli zincir atıyor...Bunun için sıs indeks denilen parçayı değiştirsem yeterli olur mu yada tüm attırıcıyı mı değiştirmem gerekiyor..Birde bu problem garanti kapsamına girer mi ? Bisikletin markasi Salcano igman durumla ilgili fotoğrafları buraya yüklemem uzun sürdüğü için direkt bu adrese yükledim cevabınızı bekliyorum arkadaşlar http://fotocaylak.wordpress.com/2012/04/07/arka-attirici-da-problem/

2. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Bahsettiginiz parca degistirmek yerine tum attiriciyi degistirmek daha mantikli. Yalniz garantiden degistirmeleri lazim fakat kullanici hatasi deme ihtimalleri cok fazla. Israr edip garantiden degistirin.

Mesut Dönmez bunu beğendi.
  3. Mesut Dönmez

Mesut Dönmez Üye

Seviye:
    Kullanıcı hatası olarak ne olabilir ki,zaten o kısım çok sağlam bir parçadan yapılmamış sadece sert plastik bir tutturucu

4. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Sizle alakasi yok, garantiyi sunmasi gereken tarafin bir ihtimal garanti uygulamamak icin bahane uretilecegini kast ettim. Siz boyle israr edin degistirirler.

5. Mesut Dönmez

Mesut Dönmez Üye

Seviye:
    n
    Evt sizin dediğiniz gibi oldu telefon edip anlattığımda olayın kullanıcı hatasından kaynaklandığını söylediler ben anlamış değilim kullanıcı hatasından kaynaklanmayan durumlar ne olabilir ki,birde shimano tourney değiştirilme ücreti ile birlikte 30 tl dediler bu fiyat çok mu fazla ?

6. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tourney arka aktarıcılar bildiğim kadarıyla 15 lira.Ürünü sen alıp takabilirsin fakat zincir sökümü,vites ayarı hakkında tecrüben var mı bilmiyorum.Bu arada biz bu işlemler için 6 7 lira vermiştik bisikletçiye.

Mesut Dönmez bunu beğendi.
  7. Mesut Dönmez

Mesut Dönmez Üye

Seviye:
    Peki aynı problem olmaması için tourneyden daha iyi bir model var mı ? Daha çok plastik aksanlardan daha az oluşan bir arka attırıcı

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  8. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Shimano Acera alabilirsin, plastik aksami daha az, en uygun fiyatli secenek.

Dunyada hicbir urunde yuzde yuz problemsizlik yok, isin dogasi geregi bu. Bazi urunde yuz parcada 10 olur bazisinda 10000 bin parcada 1 ama mutlaka kalite problemi olan parca cikacaktir. Kullanici hatasi da olabilir ama bakmadan nasil anliyorlar, burda art niyet var.

Dedikleri fiyat da fazla. Problem yasamissiniz, bari iscilik almadan takiversinler.

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  9. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşımın bisikletinde Acera var.Bisiklet 800 km'de.Şuana kadar en ufak bir ayar kaçması yapmadı.Şehir içinde ve dağlık arazide o kadar vites değiştirmesine rağmen halen sorunsuz.Fiyatı 30 40 lira arasında.Metal aksamını pek incelemedim fakat dış kapak hariç aliminyum olması lazım.

10. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Salcano marka bir bisiklet ve garanti kapsamında olup olmadığı merak konusu bir yedek parça...Serüveni kaçırmamak adına konuya abone oluyorum. :)

11. Mesut Dönmez

Mesut Dönmez Üye

Seviye:
    Evt fiyat konusunu yüksek bulunca farklı bir teknik servisi arayarak bilgi aldım attırıcıyı bir getirin bakalım dediler...Aslında teknik servislerin hepsi bu konuda duyarlı olmuyorlar artık güvenilir ve işini samimiyetle yapan bir yer bulduğumuz da orayı bırakmamak lazım.

12. Mesut Dönmez

Mesut Dönmez Üye

Seviye:
    Barış bey inş. benim açımdan bu ilk serüven iyi geçer :)

13. Mesut Dönmez

Mesut Dönmez Üye

Seviye:
    Sonunda sorunumu hallettim...Bisikletin yıllık bakımını yaptırdıktan sonra garanti kapsamında arka attırıcıyı değiştirdim...Tabi arka attırıcıya vereceğim ücretin biraz üstünde para vererek bakıma harcamış oldum...Tabi bu sayede iki farklı teknik servisinde o kadar bilgilendirici ve hoşgörülü olmadığını anladım...Bisikletle uğraşan insanlarında bisiklet serüvenine yeni başlayan insanlara daha hoşgörülü davranarak bilgilendirici ve ticari kaygıdan biraz da bu sevgiyi verme yönünde çaba göstermeleri temennisiyle...

Not : Linkteki fotoğraflar ve konu kaldırılmıştır...İlgilenenlere Teşekkürlerimi bir daha bildiriyorum...Bol pedallar :)