Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka Arttırıcı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında havzali tarafından paylaşıldı.

1. havzali

havzali Kıdemli Üye

Seviye:
    öncelikle merhaba,
    gecen gün bisikleti akort ettirmek için bisikletçiye gittim, arka jantın akorttunu yaptık fakat yeni farkettiğim bi sorun çıktı şimdide

7. vitese attığımda arka arttırıcıdan ses geliyor.gerçi pek kullanmıyorum ama yinede 7.vitese attığımda ses geleceğini bilmek can sıkıcı bir şey. bu ses neden kaynaklanıyo olabilir nasıl düzeltebilirim acaba?

2. Hakim Arslan

Hakim Arslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    arka aktarıcılar biraz hassas dengeye sahiptir, ben mesela patlağı bile yaparken yerine tekrar taktığımda eğer vites yerinden oynadıysa bazı vites geçişlerinde ayarı kaymış olabiliyor yani önceden ses yapmadığı dişlerde o zaman ses yapabiliyor muhtemelen vites tam oturmuyodur yerine küçük bi ayar sorunu vardır ama sesin ne şekilde olduğunu tam olarak nasıl olduğunu söylersen daha iyi olur çünkü yanlış vites kullanımından da olabilir; (ön ve arka en üstte gibi mesela)

havzali bunu beğendi.
  3. havzali

havzali Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler...
    yanlış vites kullanımından değilde ayar bozukluğundan kaynaklanıyor. dediklerinizi denedikten sonra olmazsa yine yazarım.şimdi bisikletçiye götürürüm sorun değilde bende öğrenmek istiyorum nasıl ayarlandığını. tşkler.