Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka artırıcıyı ayakla düzeltmek

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında StevenDiaz07 tarafından paylaşıldı.

1. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet arkadaşlar bisiklet dünyasına daha yeni katıldım 2.5 ay oldu.. Bu olayda 1 ay öncesinde gerçekleşti.İşte o olayın oldugu gün benim vites ayarım bozulmuştu.5. vitese hiç atmıyodu.ya 6 ya 4. vites 5 yok. o günde buluduğum kentte bi tura katılcaktım.turun olacağı parka gittim 2 tane çocuk var. işte böyle böyle anlatıım siz halledermisiniz diye. oda alyan lazım dediler. ozamanda yanında kimsenin yanında alyan yoktu. ordan bitane cocuk bu vites yamuk diyip ayağının ucuyla. arka vitesin ismi yazılı olan yere ayağıyla bir zorladı ama nasıl zorlama.nasıl diyim hani siz yerde karafatma bulup ezersiniz hıncınız cıkmaz ayağınızın ucuyla bileğinizi iyice sola sağa yaparsınız ya o şiddette bi baskıydı.ertesi gün bisikletçiye vites ayarını yaptırmaya gidince bu vites yamulmuş dedi..

Evet arkadaşlar bisikletten pek anlamıyorum dediğim gibi acemiyim daha. bu olay vitese ne gibi zarar getirir ? Vitesin ömrünü mü kısaltır napar?

2. JamesFord

JamesFord Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletin güzel birşey miydi kardeşim, soruyorum çünkü günah aşmak istemem ama fesatlık sezdim ben biraz

3. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Fesatlık değil de öküzlükten yapmış bence. Bisikletçi eliyle düzletebilir, tekrar normal çalışmaya devam edebilir, herhangi kırılan bir yeri olmadıkça.
    Not:bisikletinize kimsenin dokunmasına izin vermeyin. Hele gene tekme falan, ovv cinayet sebebi direkt.

I am the Uptown R. ve Sin bunu beğendi.
  4. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Kuzey Ege zaten bidaha kesinlkle dokundurtmam da. yok çocukta işi baya biliyio elnde 10 20 milyarlık makineler var diyo bi tane abi.ayrıca surayı atlamışsın sanırım.arka vites yamuk değilmiş. çocuk ayağıyla düzelttikten sonra yamulmuş anladın ?

5. Enginkale

Enginkale Kıdemli Üye

Seviye:
    @StevenDiaz07 O işler maalesef öyle ayakla zorlamayla filan olmuyor, olsaydı alyan başlı cıvatayla tutturulmazdı, üreticisi de ayağınızla abanın yazardı üstüne. Siz siz olun bisikletinizi ona buna elletmeyin. Hatta bisiklet tamircisiyim diyenlere bile fazla güvenmeyin seçici olun. Böyle zorlamalarda kadro kulağı bile yamulabilir aklınızda olsun...

6. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ben yanimda alyan takim bulundururum yapabilen birisi illaki cikar ama tekme atarsa ona ateş ederim :)

Yasar38 bunu beğendi.
  7. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisiklette ayakla basılacak tek yer pedallardır.O basan herhalde bilgisayarıda elle tokatlıyordur.

8. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    şimdlik bişi yok çok şükür.1 aydır kullanıyorum. vites ayarının doğal olarak bozulmasının dışında çalışıyo çok şükür.Şmdi benim o çocuğa napmam lazım ? :)

9. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Istersen dokundur sen bilirsin.

10. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sizin aletinize böyle bişi yapılsa siz napardınız ?Yetkili kişilere söyledim ve güzellikle gittim sordum neden böyle bişi yaptın diye.O da mal mal cevaplar verdi.Beni iyice zorlayınca bastım küfürü.Bide şunu yaptı.Bana durduk yere küfür etti imajıyla hareket etti.sadece ettiğim küfürleri whatsapp grubunda paylaştı.Gruptaki bebeler seni dövücez falan dediler ama bişi olmadı gruptan çıkarıldım.3 4 tane grup var ama en önemlisinden çıkarıldım olay bu..

11. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @StevenDiaz07 böyle saçma bir olay görmedim daha önce. böyle bir malın oldugu grupta bisiklet sürmemen senin yararına.

12. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    3 sayfaya çıkma sebebi. Benim başımada bisikletçi vakası geldi, adam vidalı ruble sökmek için kullanılan lokma anahtarı kaset kapağına çaktı, anahtarı mengeneye sıkıştırıp jantı yukarı çekti. Abi naaabıyon demeye kalmadı. Sonra mutlu oldum ama baktım kapak yalama olmamış takılıyor yerine :koptum:

13. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    arka aktarıcıya el ile bile müdahele sert yapılmaz. ayak nedir yahu :eek:

14. Snorlax

Snorlax Kıdemli Üye

Adı:
    Sinan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisiklet üzerindeki her bağlantı yay, tel veya vida dişi açılmış şekilde yapılmış bağlantılardır öyle ayakla müdahale tokatla adam etme gibi şeylere kesinlikle başvurmamak lazım haa başka birisi bisikletinizde bu yola başvurduysa sizde aynı şekilde kafasına müdahale edin belki adamın beyni o şekilde çalışıyordur:D

15. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    işte ben daha acemi olduğum için anlamamıştım sonradan içime dert oldu o olay bi kaç kişiye sordum. ciddi cevaplar aldım onlardan.sonra gittim oşahısa sordum işte.Mal mal cevaplar verdi.sonra yetkililere söyledim.Onlarda bi çözüm bulmadılar.Bende ana bacı sövdüm.Bide işin ilginç tarafı.Ben durduk yere küfür edip onu öyle grupta paylaşması.ve gruptakilerin bana tavır alıp gruptan çıkarılmam.İstiyosanız pm den çocuğun cevaplarını atabilirim

16. Berkec.

Berkec. Market Bisikleti Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çocuk trol çıkmış bundan sonra onun dediklerine dikkat et :/
    10-20 milyarlık bisikleti olan ya hiçbirşey yapmaz ya da yapması gereken doğru işlemi uygular

17. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Berkec. bilmiyorum ban öyle söyledi ne kadar doğru tartışılır ?.. Soruyorum aynı şey sana yapılsa sen naparsın