Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka Amortisörlü hakkında yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında fatomantik tarafından paylaşıldı.

1. fatomantik

fatomantik Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben biisklet alıcam ama arkadaşım arka amortisörlü bisikleti öneriyor ama sizlerden öğrendiğim kadarıyla pek iyi değil açıklar mısınız biraz

2. ÖzerFurkan

ÖzerFurkan Üye

Seviye:
    Kesinlikle alma derim kardeşim mtb alıcılarına önerilmiyen bir tür ve alanlara kötü gözle bakıyorlar önden maşalı (amortisörlü) al derim bende kullandım zamanında ve önermiyorum ilk çıktıgında moda gibi bişeydi zamanla fark ettim yüksek performans beklemeyin sürekli hoppidi hoppidi hopplar.

3. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arka amartisör (ucuz olanlar) gücünün yarısını yer ve tam performanslı bir şekilde kullanamazsın düz yolda yorar .Her veletin altında gördüğümüz o çift amortisörler sadece süs amaçlıdır ve gereksizdir.Ayrıca aşırı ağırdırlar.Ama profesyonel bir çift amartisörlü alıcaksanız.Yukarıdaki yazdıklarım onlarda geçerli değildir.
    Örnek 1 : Heryerde görebileceğimiz ağır ve gereksiz çift amartisörlü http://www.bianchi.com.tr/yonetim/urunresim/2011/medium/26-BIANCHI-SCORPION-DISK.jpg
    Örnek 2 : Profesyonel çift amartisörlü http://www.mtbtr.com/uploads/1210Z36.JPG

fatomantik bunu beğendi.
  4. fatomantik

fatomantik Yeni Üye

Seviye:
    Bende öyle düşünüyodum ama işte arkadaş dağa çıkınca çok zor oluyo felan dedi ama ben tek amortisör alıcam yinede :)

5. Atıl Güven

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Asıl çift amartisör dağa çıkarken zor olur o yokuşları çıkarken sen bisiklete değil bisiklet sana biner .Bunu da arkadaşına söylersin dostum :D

6. Korhan.G

Korhan.G Yeni Üye

Seviye:
    yokuş bile çıkamazsın arkadan amortisörlüyle, yaylanmaktan kafayı yer sonra sertleştirip yaylanmasını minimuma indirip, boşa ağırlık taşırsın :)

7. Atıl Güven

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İşin kötüsü bazıları sertleşmiyor da :D

8. fatomantik

fatomantik Yeni Üye

Seviye:
    Gerçekten haklısınız çok teşekkür ediyorum Atıl dostum ileticem arkadasıma sözünü :D

Atıl Güven bunu beğendi.
  9. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İktidarsız bu arka amortisörler. En iyisi uzak durmak...

Atıl Güven bunu beğendi.
  10. tshalil_61

tshalil_61 Forum Demirbaşı

Adı:
    halil ibrahim tok
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    neyy ?? Arka amortisör kötü mü ?? performansız mı ?? Saçma çok saçma ben simplon kullanıyorum ve mükemmel ötesi belki düz yolda biraz etkisiz ama dağda inanılmaz ötesi...Öyle gidip bianchi bisan çift amortisör değil hakiki ÇİFT SÜSPANSİYONLU bisiklet alın ;)))

11. tshalil_61

tshalil_61 Forum Demirbaşı

Adı:
    halil ibrahim tok
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Lütfen yanlış bilgi vermeyelim...Çift süspansiyonlu bisikletler her zaman ve her zaman dağda avantajlıdır az önce de bahsettiğim gibi gidip çakmasını almazsanız dabi

He bir de unutmadan şunu diyeyim türkiyede o kadrolardan pek fazla yok olanlarda ya iş yapmaz ya da çok pahalı anca avrupadan siparişle getirtebiliriz

12. Onur07

Onur07 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sırf görüntüsü biraz daha havalı durduğu için nerdeyse bütün süper marketlerin çocukları kandırmak için sıralıdıkları bisikletlerden alma
    tshalil_61 dediği gibi paraya kıyıp profesyonel çift süspansiyonlu bir bisiklet alırsan keyfini çıkarırsın ;)

13. Kemal Çetinkaya

Kemal Çetinkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tabii her arkadan süspansiyonlu bisiklet kötü değil. Profosyonel bir arkadan süspansiyonlu bisiklet tırmanışlarda dahi dezavantajlı değildir. Modele göre değişir tabii ki bu da. Arka süspansiyon kilitlemeli olduğu sürece çok rahat tırmanışlar da, düz yolda sürüşler de yapabilirsiniz.

14. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Ne arka amortisör ne de ön amortisör. Amortisörsüz bisiklet al keyfine bak.

15. celikzeki

celikzeki Aktif Üye

Seviye:
    ben o ilk resimdeki bisikleti kullandım, neyseki sonra çaldırda kurtuldum :)
    bence alıcağın bisiklette arka amortisör çok gereksiz olur ama önde mutlaka amortisör olmalı, kilitlemeli olması senin avantajına olur.

16. Atıl Güven

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum önceki yorumları mı okursan Çift amartisörlülerin hepsini kötülemedim.Sadece ucuz olanları kötüledim zaten sizinle bu konuda hemfikiriz sanırım.200 tl lik çift amartisörlüyle 2000 tl lik çift amartisörlüyü aynı kefeye koymam.

17. Furkan D

Furkan D Aktif Üye

Seviye:
    ya kardeşim herkes için her türlü bisiklet var. yani anlamıyorum, bu bisikleti yapan,kafa yoran mühendisler, designer'lar en az sizin kadar bisikletten anlıyorlar. "bianchi bisiklet değil" diyen tipler, bianchi'deki abilerden daha fazla mı bisikletten anlıyorlar. Bu iş ekonomiyle alakalı. 4000 tl'lik bisikletle 500 tl'lik bisiklet herhalde aynı olmaz. Biz toplum olarak herşeye böyle paçoz davranıyoruz ve kırıcı oluyor.

18. Atıl Güven

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet sizinde bahsettiğiniz gibi herkes için ve her kullanım için bisiklet var.O bianchi mühendisleri dediğiniz adamlar o bisikletleri tasarlarken hangi kitleye satacaklarsa o kitleye göre tasarlıyorlar.Çocukların dikkatini çekmek için hiçbir işe yaramayan arka amartisörleri koyuyorlar.Onları aşağılama sebebimiz hala bisikleti çocuklar için bir oyuncak gibi görmeleri.Bianchi kötüdür alma diyorsak çift amortisörlü modellerine diyoruz.Bianchi nin çok güzel modelleri var örnek vermem gerekirse Bianchi Alikut serisi biz markayı değil kullanılan malzeme kalitesini tartışıyoruz.Ayrıca ekonomiden bahsetmişsiniz Bianchi ekonomik bir bisiklet mi 100 tl lik bisikleti 600 tl ye satan bir firmayı bana savunmayın

19. Atıl Güven

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    son olarak iki tane bisiklet göstereyim size 1. göstereceğim Bianchi'nin 730 tl ye sattığı çift amartisörlü modeli (16 kg civarı)
    http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=197
    2.göstereceğim bisiklette Sedona'nın 720 tl ye sattığı Tek Amartisörlü yıllardır adını duyurduğu modeli Borla ( 13.5 kg )
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/v...-bisikletleri/sedona-2012-borla-bisiklet.html
    Şimdi bu iki bisikletin fiyatı da birbirine yakın Bu bisikletlerden hangisi daha iyi performans verir.Bu farkı hayattında bisiklet görmemiş Babaannem bile görür.Fazla söze gerek yok biz bu tip yorumlarda bulunurken önce ARAŞTIRIYORUZ....
    SAYGILARIMLA.......

20. Furkan D

Furkan D Aktif Üye

Seviye:
    ne diyeyim ki Mersin'li Atıl! kıdemli üyeymişsin.
    sonuna "saygılarımla" diyerek bütün saygısızlıklarını görmeyiyem madem.