Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka Amortisör Sökme

Konu, 'Süspansiyon' kısmında ErdincAydin78 tarafından paylaşıldı.

1. ErdincAydin78

ErdincAydin78 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikletin arka amörtisördündeki gıcırtıyı gidermek için yağlama yapacaktım. Amörtisörü bisikletten söktüm,sonra baktım ki amortisörün içindeki plastik contada çıkmış, amortisörün yayını da söktüm, fakat amortisörün içindeki contaya ulaşamadım ve contayı yerine sıkıştıramadım.Şimdi benim takıldığım bölüm, yayın başındaki ve sonundaki metal pullar nasıl çıkıyor? O metal pullar çıkarsa plastik contayada ulaşabilirim,yardımlarınızı bekliyorum..

2. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet bu pulu söktüğünde contaya ulaşabilirsin ama pulu tekrar yerine nasıl koyacaksın. Aslında fabrikada yapılan sert demir perçin onlar. Güç kullanarak sökebilirsin ama yerine takamazsın.

Conta sadece amörtisör içinde yay sistemine toz girişini engellemek için. Her kalitesiz amörtisörde bu conta ileri doğru kayar zamanla. Sen yerine itersin o yine çıkar. Değmez uğraşmaya. Takılma boşuna. Dur tahmin edeyim bisikletin bianchi mi?

ErdincAydin78 bunu beğendi.
  3. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Avatarında zaten bianchi diye yazıyormuş pardon.. sakın o bisikletin kompanentlerini yükseltmeye kalkma, sakın.. Bırak kullan öyle.. Bende geçen yıl yaz başında bianchi magnum aldım 280 liraya.. 250 liralıkta üzerinde oynama yaptım.. elimde patladı anlayacağın.. Lanet olsun bianchiye..

Mert Kabtan ve ErdincAydin78 bunu beğendi.
  4. ErdincAydin78

ErdincAydin78 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu Bianchi kalitesinden ödün vermeye başlamış anlaşılan, bu ikinci oldu, geçende ön çataldaki küfleri görünce hayret etmiştim, bu seferde kalitesiz yay kullanmışlar ki contası çıkıyor ve sonrada gıcırtılar başlıyor!

5. Can Avcı

Can Avcı Üye

Seviye:
    Aynen benimde arka amortisör gıcırdıyo ve pul öne kayıyo.. buda salcanonun magrifeti..