Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arka amortisör ölçüleri

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Erhan Doğaner tarafından paylaşıldı.

1. Erhan Doğaner

Erhan Doğaner Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşlar merhaba. arkadaşla bir fikirde birleşemedik, tartıştık ve sonuca varamadığımız bir konu oldu. bir kadro düşünelim, 7.5" yani 190m esneme payı olsun. buna 200mm takarsak sonuç ne olur? kadroya zarar gelir mi? yani 1cm lik bir değişiklik nelere sebep olabilir?
    arkadaşın kadrosu giant ac...

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    edoganer, soruyu bana özel mesajla sordugunda ben bir noktayi yanlis anladim sanirim. Bahsettigin 190 mm kadronun arka tekerlek amortisör mesafesi mi yoksa kadroya uygun olan amortisörün montaj mesafesi mi?

3. Erhan Doğaner

Seviye:
    kadronun eye to eye mesafesi...:)

4. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Giant ac kadroların arka salıncak kısmını daha uzunlarıyla değiştirerek travel arttırdıklarını görmüşdüm.Bu tarz uygulamaların resimleri var bende akşama koyarım.Hatda bu salıncak parcaları yabancı bir sitede satılıyor.Bulabilirsem link vericem.Böyle bir uygulamada shocku değiştirmeye gerek kalmayabilir sanırım.

5. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Anlatdığım şey tam olarak böyle birşey Ac kadroların standart shocklarıyla tercihe bağlı olarak 5'', 6'', 7.5'' travel sağlanabiliyor.Sitenin linkide bu.Buna benzer örnekleri daha önce pinkbike da da görmüştüm. http://www.mountainbikecomponents.co.uk/items.asp?CategoryID=49&Name=Giant+Linkages+and+Upgrades Senin soruna gelince Ac nin standart shocku yerine, 190mm yerine 200mm lik bir shock takarsan bence kadronun açıları değişir.Maşa daha dik bir açı yapar.Birde muhtemelen 200mm lik shockun yayı daha sert olacağı için amortisör eskisi gibi hassas çalışmayacakdır.Ben drag f4 kadroma 165mm yerine 190mm lik uzun shock takdım salıncak kısmını da buna göre uyarladım daha iyi bi travel sağladı.Biraz deneme yanılma yoluyla ve şans eseri başarılı oldu.Hazır yapılmışı varken böyle bir yöntemi araştır bence.

ErkaL bunu beğendi.
  6. Erhan Doğaner

Seviye:
    ok arkadaşa söylerim çok teşekkürler...:)

7. ecanaksoy

ecanaksoy Aktif Üye

Seviye:
    güzel paylaşım