Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka aktarıcımda sorun var dedi??

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Süleyman Onur Dülger tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar rublemde veya arka aktarıcımda bir sorun var.(ali ve zafer abi bilir)örneğin ön vites 1,2 veya 3te.arkadaki 3 te iken.arka vitesi yukarı aldığımda 2ye atmıyor.bir daha alıyorum 1e atıyor.sonra aşağı attığımda direk 3. vitese atıyor.ve neredeyse her viteste ses yapıyor.aynı şeyi şöylede yapıyor.ön vitesin kacda olduğu önemli değil.arka vites 7 de iken yukarı alıyorum atmıyor.bir daha alıyorum 4e atıyor.sonra bir tane aşağı atıyorum 6ya 7ye kafasına göre atlıyor:Dbisikletçiye gösterdim arka aktarıcı ayarını biraz oynadı ve bozuk dedi arka aktarıcın.düşürdüğünden olmuş olabilir dedi.sizce düzeltmenin yöntemi yokmu şimdiden saolun:(

2. toprakec

toprakec Kıdemli Üye

Seviye:
    esk de işini doğru dürsüt yapan bisikletçi biliyormusun akından çok memnun değilim ben

3. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Vites ayarı.
    Basit bir şey olmakla beraber biraz tecrübe gerektiriyor o kadar.
    Attırıcının vidalarıyla hassas ayarda iş biter.
    Attırıcıda sorun yok ayarsızlık var o kadar

4. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    hayır encrilis 2 bisikletçi ayarlamaya çalışıp aynı sorun olduğundan sorun o değil.hem ayar yanlış olsa 2 yerine 3 e geçer yada 3 yerine 2 ye mesela.ama benim sorunum o değil. kafasına göre atlıyo bazen 3 tane atlıyo

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Telde kırıklık vardır bence, büyük ihtimal tel ve boruyu değişin düzelecektir kanımca... Vites kolay kolay bozulan bir şey değil genelde bir çok sorun tel kablo sisteminin zarar görmesinden veya kötü şekilde düzenlenmesinden oluyor tecrübeme göre...