Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka aktarıcıdaki sorun

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Faruk ÇUBUKCU tarafından paylaşıldı.

1. Faruk ÇUBUKCU

Faruk ÇUBUKCU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar nasıl beceriyorlar anlamıyorum. O kadar zaman geçti cayır cayır çalışan sora arka aktarıcım, bisikleti birine veriyorum sadece 1 günlüğüne adam nasıl beceriyorsa beceriyor bozup getiriyor :boese157: Ayrıca üzerinde demirden koruması da var. Biraz bindim baktım vitesler zor geçiyor. Hatta 5.dişliye geçmiyor 6.dişliye geçireceğim zaman ikisi birden geçiyor. Baktım arka aktarıcıya adam yamultmuş resmen ya:mad: Alt dişli kaymış tekerleğe doğru. Gidonun oradan bakınca vitesin alt dişli kısmı tekerleğe doğru eğilmiş gözüküyor. Bu vites düzelir mi? Tamir falan olur mu? Yoksa yeni bir vites mi almam gerekir? Her bisiklete binişimde aklıma geliyor valla çok canım sıkılıyor:mad:

2. M.Kaptanbaşı

M.Kaptanbaşı Forum Demirbaşı

Seviye:
    Keşke vermeseydiniz. Emanetin ardından 9 şeytan dolaşır derler!

Faruk ÇUBUKCU bunu beğendi.
  3. Faruk ÇUBUKCU

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Mecbur kaldım. Bundan sonra anlamayan adama vermeyeceğim zaten. Fena sinirlendim ama gördğüm zaman:mad:

4. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aynı durum bende de mevcut derdini derdi olan anlar ancak problemini anladım ben o arka aktarıcıdaki eğilen kısımı sökerek çekiç ile :D düzeltmeye çalıştım düzelirmi diye fakat bir faydasını görmedim sizde olan durum ise şu bendede aynı durum oldu bozan kişi büyük bir ihtimal birinci vitese aldığında aktarıcının uzun olan o kısımı jant tellerine sıkışmış olması lazım bu yüzden vitesde problem yaratabilir veya aktarıcıda ki yayların iş görmemesinden'de kaynaklanıyor olabilir en iyisi yeni bir tane al o eski shimano aktarıcılarından bulursan biraz daha iyi olabilir belki.

5. Faruk ÇUBUKCU

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

İdare ettiği kadar gitsin artık. Yeni bisiklet topluyorum zaten ama en azından 2 ay falan kullanacağım yine.

6. enderyigit89

enderyigit89 Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşım çekiçle değilde elle ile çekerek düzeltmeye çalış (madem gözden çıkardın:) ) düzelicektir merak etme biraz kuvvet ister ama halledersin:in:
    daha önce pegeot marka su borusundan bisikletim vardı :) arkadaşın biri sağ yandan kaldırıma çarptı haliyle janta doğru yamuldu. jantı çıkarıp kadroyu sağ yana yatırdım arkadaşın birine koltuğa basmasını söyledim ayağımla attırıcıyı düzelttim. 2 yıldır tıkır tıkır çalışıyor hala(5$ lık attırıcı ona göre:D )

7. Faruk ÇUBUKCU

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Deneyeceğim. Ama adam alt dişliyi falan da yamultmuş. Böyle çarpık çarpık dönüyor biraz.

8. yiğit_kara26

yiğit_kara26 Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçmiş olsun benimde başıma çok geldi :-/