Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arka aktarıcı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında ahmet hamdi alsat tarafından paylaşıldı.

1. ahmet hamdi alsat

ahmet hamdi alsat Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar arka aktarıcını dişlileri yağlanırmı gresle falan dişlinin birisi zor dönüyor.aktarıcı xt

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    http://techdocs.shimano.com/media/t.../RD/EV-RD-M750-1796_v1_m56577569830611911.pdf
    bu lınkı tıkladıgında 13 ve 15 numaralı parçalar senın bahsettıgın dişliler 12 numaralı (2mm olması gerekıyor tam hatırlamıyorum) alyan civataları söktüğün zaman ıkı dişlide cıkıyor.13 ve 15 ıncı parçaları söktüğün zaman resımde de gördüğün gibi kenarlarda geniş pula benzer kapaklar oluyor o kapakların oturduğu dişli üzerindeki yuvaları ve merkezdeki burç dediğimiz muhtemelen sarımsı renktekı sılındırık malzemeyi cok güzel temizle ve cok ince gresliyebilirsin.zaten actıgın zaman göreceksın zor dönüyor dediğin dişlinin o kısmına muhakkak bır sey takılmıştır. ben cok denk geldım uzun saç teli giriyor ne hikmetse :) kıssadan hısse komple mazot ile veya alkolle temızle merkezı cok az gresle gerı topla takıldıgın bırsey olursa yaz elımden geldıgınce yazarım yıne.Bu arada model numarasını rast gele aldım aynı sayfadan kendı aktarıcınınkinede bakabılırsın.ama butun dişlilerin sökümü aynı :)

ahmet hamdi alsat bunu beğendi.
  3. Mehmet Aktaş

Mehmet Aktaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bi fotoğrafını alabilirsek daha iyi yardımcı olabiliriz;)

Eğer bahsettiğiniz kısım attırıcının en altında olan ve zincirin en son çıktığı yuvarlak makaralı bölümse " Ferhat Köse " abim yeterince açıklamış(bence):)

4. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet aynen arada temizlemek gerekiyor. ben 2 ayda bir arka aktarıcı ruble zinciri diş fırçasıyla mazorla güzelce temizliyorum sonra silip üzerinde mazot kalmayıncaya kadar temizliyorum güzelce yağlayıp geri takıyorum bisikletin gitmesinde acayip bir fark olyor ferhat arkadaşında bahsettiği gibi türlü türlü şeyler çıkıyor saç ip gibi şeyler sıkışabiliyor

5. ahmet hamdi alsat

ahmet hamdi alsat Aktif Üye

Seviye:
    bilgiler için teşekkürler arkadaşlar ama ben cevapları beklemeden dalmıştım bisiklete:D zincir yağıyla yağladım orayı aynı şekilde söküp gres kalın gelir die düşündüm

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    komple gres kalın gelır evet sadece sana söyledıgım ortadaki burç kısmının cevresını cok ıyı temızledıkten sonra cok ınce bır gres tabakası daha etkılı olacaktır.ama yoksa zıncır yagıda kötü değil yeterlı sonuc alırsın.