Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arka aktarıcı ile ilgili.Yardım!!!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında can akıncılar tarafından paylaşıldı.

1. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Bugün bisikletimin sağlık kontrollerini yaparken arka en alt ve en üst dişliye zinciri geçirmeyen aktarıcımada bi el atim dedim.Neyse aktarıcıdaki vidaları forumda öğrendiğm kadarıyla biraz kurcalayıp prensibi neymiş nasıl çalışıyormuş kavramış oldum.Benim aktarıcımda harfler yazmıyor(3 5 liralık üründen ne beklersiniz:=))5 10 dakikada sistemi öğrendim,sonra vidanın tekini biraz gevşettim 7.vitese zincir geçti.Sonra en üst dişliye atmak için vites telinin gerginliğini kotrol ettim biraz gevşek duruyordu gerginleştirdim,baktım ki vites kolu elimde kalcak(dönmüyor,fazlasıklaştırdım her halde) göstergede 2 rakamını görüyorum 1.e geçmiyor geçse bile kırılcak yani o şekil.Sonra teli biraz gevşettim bu sefer hiç çıkmıyor.Gevşettiğim vidayı biraz sıktım sonra tekrar teli gerginleştirdim bu sefer yukarı çıkıyor alt dişliye geçmiyor...Böyle işte şimdi kardeşim bilmiyorsan ne uğraşıyorsun parçaları bozuyorsun git bisikletçiye yaptır diyeceksinizde,3 yılda en az 20 kere vites ayarı için bisikletçiye gittim bir hafta sonra aynı hale dönüyor vites(para vermekten bıktım).Bırakın bir haftayı bir kaç saatte.Arkadaşlarım viteslerini düşürük yükselttiği zaman göstergedeki numarayla aynı dişliye geçiyor.Benimkinde bir yada 2 numara eksik gösteriyor.aktarıcı 4000 km'Den fazla kullanıldı,Aklınıza gelecek her türlü araziye girdim,acaba ömrümü bitti,Bisikletçide Tourneyin arka aktarıcısını gördüm 15 liraya satılıyordu onu mu alsam.Yada benmi yanlış yapıyorum.Yardım edecek arkadaşlar için şimdiden Teşekkür Ederim.

2. can bülbül

can bülbül Üye

Seviye:
    Bence sen hiç uğraşma tourney al .Ayrıca 15 tl ye bulduysan hiç kaçırma geçen gün bizim bisikletçi 55 tl dedi

3. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    55 Tl mi!!!..İnternette 8 10 dolara satıyorlar.

4. can bülbül

can bülbül Üye

Seviye:
    Adam öyle diyince ben de şaşırdım.ben 20 küsür e almıştım.bana ne kadara aldığımı sordu ben 20 diyince o da şaşırdı. :)