Arhavi - Pokut Yaylası 07.07.2015 (Tur Öncesi ve Sonrası)

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
Herkese merhaba;

Uzun bir aradan sonra bir başka karadeniz turu ile karşınızdayım. Bu sefer Arhavi'den yola çıkarak Pokut yaylasına geçmeyi planlıyorum. Orada 1-2 gün kalıp tekrar Arhavi'ye döneceğim. Bu turda önceki paylaşımlarından farklı olarak tur öncesi yaptığım hazırlıkları da paylaşmak istedim. Orta ve uzun mesafeli turlara çıkmayı düşünüp, hangi ekipmanları yanına alması konusunda kafasında soru işareti olanlara belki bir faydam olur. Bu düşünce ile bazı videolar hazırladım ve aşağıda paylaşıyorum. Önümüzdeki pazar veya pazartesi turu gerçekleştirmeyi planlıyorum. Turdan sonra da güncel video ve fotoğrafları buradan paylaşıyor olacağım. Şimdiden herkese iyi seyirler, hoşçakalın.

(link); biraz da kamerayı test etmek amacıyla kayda alındı.

(link)

(link)

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-9/11700842_938895279507167_6212434049376439577_n.jpg?oh=d51cf8a386f4c174df9a653746975b1e&oe=561F6165&__gda__=1445811795_adeb44dbaf444e353f263e607738d397

Scudo

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Sertan.Zaim Yararlı bir paylaşım olmuş.Çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Sertan.Zaim

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
çok faydalı bir çalışma olmuş. tura direk arhaviden mi başlıcaksınız otobüsle arhavi mi yoksa sürerek trabzonda falan mı

• Beğen

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
@ziinal

Arhavi - Fındıklı - Ardeşen - Çamlıhemşin - Pokut yaylası ve aynı istikamette dönüş yapmayı planlıyorum. Akşam bilgisayarı açınca rotayı paylaşırım.

Erhan 67

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Giant
Ağustosun ortalarına doğru Balıkesir Zonguldak yapmayı planlıyordum. Balıkesirden Sakaryaya otobüsle oradanda bisikletle karasu ve karadeniz sahil şeridini izleyerek KDZ ereğli yapacağım allah nasip ederse. bununla ilgili olarak bir ay önce not defteri ile aklıma gelen eksiklikleri yazıp en gerekli olanları seçip tura en az eksik ve en fazla işe yarayan ekipmanlarla çıkmayı planlıyordum videonuz gayet bilgilendirici ve benim çook güzel işimi gördü diyebilirim emeğinize sağlık :harika:

• Beğen

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
@Erhan 67

İşe yaradıysa ne mutlu, şimdiden kazasız belasız, keyifli turlar...

• Beğen
Tepkiler: Erhan 67

Sulo0o

Üye
Tepki
14
İsim
Süleyman E.
Bisiklet
Mosso
kazasız belasız güzel tur olur inşallah :)

• Beğen

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) harika olmuş açıklamaların.Özellikle de alınacak ekipmanları neye göre almamız gerektiği kısmı çok güzel olmuş.Emek vermişsin , eline , diline , gönlüne sağlık. Yolun açık olsun , Allahım kazalardan esirgesin seni :)

• Beğen

pars

Üye
Tepki
15
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
@Sertan.Zaim İlk gece nerde konaklamayı düşünüyorsunuz belirli bir kamp alanı belirlediniz mi ? Yarın o taraflarda olacağız. Eğer Pokut, Sal, Hazindağ rampalarına başlamayacak iseniz yolda muhtemelen karşılaşırız.

• Beğen

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
Sabah 6 da Arhavi den yola çıkacağım direk Pokut'a geçmeyi planlıyorum. Ancak şuan yeşilyol protestolarını takip ediyorum, belki onlara da katılabilirim. Arhavi'de hes ve maden rizede yol yapımı vs. bir bitmedi şu adamlar ne huzurumuz kaldı ne memleketimiz...

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.033
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
@Sertan.Zaim

Iyi yolculuklar, sağlıklı pedallamalar. Çadırım ağırlığı yüksek değil mi? Bu durum rahatsızlık yaratırmı uzun turlarda merak ettim. Kolay gelsin.

• Beğen

pars

Üye
Tepki
15
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
Yağmur yüzünden iptal etmez iseniz muhtemelen karşılaşacağız. Şu saat itibari ile fırtınamsı yağmur yağıyor :)

• Beğen

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
@cagdascaneroglu

Bana pek ağır gelmiyor dostum. Toplamda 20kg civarı bir yükle tura çıkıyorum. Aslında bana verdiği konfor sebebiyle ağırlığını en son dert edeceğim şey çadırım :)

@pars

Evet bugün sabah uyanmamla sağnak yağışa maruz kalmam bir oldu :) Malesef tur yarına kaldı ancak yolların durumuna bakmak adına arabayla ayder tarafına gidip 3-4 saat civarı yürüyüş yaptım. Yukarıkavrun yaylasına kadar çıktım. İnanılmaz derecede sis vardı, pek yağış yoktu ama yolların özellikle 5-6km'lik kısmında da ciddi çamur vardı. Yarın ona göre bir iki tedbir alıp yola çıkacağım. Yukarıkavrun yaylasından çektiğim bir iki eğlenceyi paylaşayım sizinle :)

https://pbs.twimg.com/media/CJth6zzUcAAQ_us.jpg:large