Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arazi İçin Amortisörlü Maşa Şart mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Halitkin tarafından paylaşıldı.

1. Halitkin

Halitkin Aktif Üye

Seviye:
    şehir bisikleti alıp hem arazide hem yolda binmek istiyorum. uzun araştırmalarım sonucu iki model arasında kaldım. biri quick 4 diğeri de quick cx 300.

ancak quick 4 olanın rengi ve jantları daha cok hosuma gittiği için ve 500 tl daha ucuz oldugu için onu almak istiyorum. ben bunu alırken deltabisiklet'e rica etsem üzerindeki masayı söküp yerine amortisörlü masa takıp verebilirler mi?

öyle bir sey mümkün değilse bu sekilde alsam da arazide kullanabilir miyim? arazi için amortisörlü maşa şart mı?

CANNONDALE QUICK 4. 1500 tl.
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,5746,OdesisMc

CANNONDALE QUICK CX 3. 2000 tl.
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,5332,OdesisMc

2. ibt1990

ibt1990 Kıdemli Üye

Seviye:
    aslında oyle çok yogun taşlık veya zorlu bi arazide gitmediniz sürece gereksiz şahsen bi zararı olmaz düz maşanın

3. Alptekin Canatar

Alptekin Canatar Yeni Üye

Seviye:
    ibt1990 'a katılıyorum , arazi çok engebeli ve zorlu bir arazi değilse gayet sürülür ama amartisörün konforunu alamazsınız işte.

4. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Araziden kastınız ufak tefek taşlık ve toprak yok ise pek ala kullanılabilir bende de amortisörsüz bir bisiklet var girdiğim yollara inanamazsın :) Konfor konusuna gelince araba almıyoruz sadece ellerimiz biraz daha fazla titreşime maruz kalacak o kadar eldiven bunu azaltabiliyoruz. Zaten bir süre sonra alışıyor insan.

5. degerli

degerli Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Maşanın amortisorlu olmasi demek duz yol harici boyutu ne olursa olsun girintili cikintili gectiginiz yelerde rezonansi emer ve buda surus konforunuzu arttirir.Yol daki tas ,engebe nin varligindan ziyade sureceginiz alandaki uzunlugu onemli.3 km. bir yolda 10 mt duz olmayan bir yok icin normal maşa olmasi size sorun cikartmaz.Fakat buyuk bir bolumunde engebe yani girntili cikintili ise amortisorlu maşa bu noktada sabit maşaya gore rahatlik olur.

Her ikisi ile her yolda gidebilirsiniz.Sadece surus kalienizde farkliliklar olur ki buda onemli bir etken.Ben tercihimi kilili maşadan yana kullanırım.

Herkes icin kg faktoru farklidir.amortisorlu maşa agır olsada bu sabit maşaya göredir ve sizin için fark edilebilir olmayabilir.Yorumların yanında kendinizin tecrube etmesini tavsiye ederim.

6. Halitkin

Halitkin Aktif Üye

Seviye:
    zaten alırsam kilitlenebilir maşa alacaktım ancak gerek kalmadı. dün deltabisiklet'le görüştüm ve ellerinde quick 4 olanın sadece large olanından kaldığını söylediler. boyumun 1.89 oldugunu söylediğimde large'ın boyum için küçük oldugunu, benim için uygun olan kadronun x large oldugunu ve onun da kalmadıgını söylediler.

bu durumda mecburen QUICK CX 3 alacağım, onda da amortisörlü maşa var zaten.