Aras Kargo Şikayeti

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaslar sabah burdaki subeyi aradim bi daha getiremeyiz, bi sey yapamiyoruz dediler. Neyse ana yerini aradim ordaki cocukla konustum tamam hemen tekrar gonderiyoruz dediler. Halloldu isim yani.

Ya şaka gibi bir firma ŞAKA GİBİ BİR FİRMA!

Bu sabah 9'da ana bayisini aramıştım. "Tamam durumun aciliyetini belirtip en kısa sürede yollayacağız" dediler. Bakın sabahtan beri evden dışarı çıkmıyorum yine bunlar gelecek diye. Saat 3'e geliyor dedim bi arayayım Isparta/Gül şubesini "bizim haberimiz yok" dediler. Dedim yollayamaz mısınız bakın bekliyorum dün de dışarı çıkamadım, bugün de mi akşama kadar bekleyeceğim sizi" dedim. Kadın demez mi " akşam 9 a kadar yolu var bunun!" Şaka mısınız siz dedim ya şaka gibi gerçekten dalga geçiyorlar resmen. 3-4 gün daha evde sabah akşam bekliyim keyfiniz olursa gönderirsiniz! Tekrar ana yeri aradım şunlara diyin acil göndersinler dedim. Bakalım bekliyorum saat 3 oldu. Sabah 9'dan beri bekliyorum.

Ve sakın ha sakın Isparta/Gül şube Aras kargo Sakın ha sakın kullanmayın. Şaka gibiler....

Scudo

Nautilus

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Diğer
geçen ay intenetten alışveriş yaptım.1 günde karadeniz bölgesinden istanbul pendik şubesine geldi.1 hafta da 2km yolu getirip teslim etmediler ve evde bulamadık yalanını söylediler.ürünü aldığım kişi ve müşteri hizmetleri dahil şubeye ulaşamadılar.en sonunda telim alamadığım ürünün siparişini iptal ettim.ben böyle karaktersiz rezil bir firma daha görmedim.aras kargo mu? kesinlikle uzak durun...

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
Ulan aras kargo sen ne rezil bir firmasın! 4 temmuzda HEPSİ burada'dan akıllı saat sipariş ettim, kargo takip sayfasına baktığımda ürün günlerce samsun transfer merkezinde gözüküyordü, bunun üzerine şu firmayı bir arayayım dedim ve aras kargo melanetiyle tanıştım. Ürün iade sürecine girmiş ve sebep de güya ben kargoyu teslim almayı red ediyormuşum. Ulan hayatım boyunca çok yalan duydum çok yalancı gördüm de bu kadar utanmazca, fütursuzca yalan söylendiğine daha önce şahit olmadım birader. İkinci rezalet ise yine HEPSİ burada dan yaptığım alışverişle ilgili fakat farklı bir sipariş, kargocu beni arayıp ilçe merkezine 6 km mesafedeki yazlık bölgesine teslimat yapılmadığını söz konusu mahallenin merkezinde bulunan bir markete gelerek kargoların teslim alındığını söyledi bu herif, herif-i naşerif... Ulan buraya Afganistan muamelesi yapmanın anlamı ne? E o zaman mng kargo telefon açıp adresi belirleyip neden teslimat yapıyor. Bu olayda sözüm ona kendini onlayn alışverişin en güvenilir platformu olarak lanse eden h. Burada da suçludur, iş ortağınızı doğru seçeceksin arkadaş.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu kargo kadar rezil ve leş bir firma hayatımda hiç görmedim. Senelerce verdikleri rezil hizmet yetmezmiş gibi şimdi ise kargomu evime bile getirmiyorlar kendim gidip almak zorundayım.Ayın 19.12.2022 de verdiğim siparişi evime getirmiyorlar, bugün sms geldi kargonuzu almazsanız geri iade gerçekleştireceğiz diye, böyle bir saçmalık mı var? Saat öğlen üçte Bursa da olmam gerekirken birde bu rezil kargo firması ile uğraşıyorum. Bir değil iki değil üç değil hep aynı şeyi yapıyorlar. Onlarca kargo firması var iken neden bu leş firma ile çalışıyorlar anlamıyorum. Ben UPS kargo kullanıyorum bir şey yollarken ertesi gün alıcının elinde oluyor kargo hem de fiyat bakımından çok uygun.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.469
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu kargo kadar rezil ve leş bir firma hayatımda hiç görmedim. Senelerce verdikleri rezil hizmet yetmezmiş gibi şimdi ise kargomu evime bile getirmiyorlar kendim gidip almak zorundayım.Ayın 19.12.2022 de verdiğim siparişi evime getirmiyorlar, bugün sms geldi kargonuzu almazsanız geri iade gerçekleştireceğiz diye, böyle bir saçmalık mı var? Saat öğlen üçte Bursa da olmam gerekirken birde bu rezil kargo firması ile uğraşıyorum. Bir değil iki değil üç değil hep aynı şeyi yapıyorlar. Onlarca kargo firması var iken neden bu leş firma ile çalışıyorlar anlamıyorum. Ben UPS kargo kullanıyorum bir şey yollarken ertesi gün alıcının elinde oluyor kargo hem de fiyat bakımından çok uygun.
Bölgenizde ki şube kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum. Gürsu/bursa şubesi kadar temiz çalışan bir başka kargo firması veya şubesi görmedim. Aras kargo için konuşuyorum. Aynı bölgenin mng şubesi rezil. Kesinlikle dağıtıma çıkartmadan arıyorum(bazen açıyorlar)ya kendim gidiyor veya birini yönlendiriyorum.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bölgenizde ki şube kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum. Gürsu/bursa şubesi kadar temiz çalışan bir başka kargo firması veya şubesi görmedim. Aras kargo için konuşuyorum. Aynı bölgenin mng şubesi rezil. Kesinlikle dağıtıma çıkartmadan arıyorum(bazen açıyorlar)ya kendim gidiyor veya birini yönlendiriyorum.
Evet bölge ile ilgili zaten dediğim gibi dağıtıma çıkarmıyorlar. Senelerdir böyle.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Evet bölge ile ilgili zaten dediğim gibi dağıtıma çıkarmıyorlar. Senelerdir böyle.
Genel müdürlüklerine yazmak çözüm olabiliyor. En azından yakınlarda varsa hizmet veren şubeyi değiştirme ihtimalleri olabilir.

Yurtiçi Kargo'nun bize en yakın şubesi İskele. Sürekli sorun yaşadıktan sonra, en son hiç teslimata gelmeden adres kapalı dediklerini ispatlayarak genel müdürlüklerine gönderdim. Görüntüleri incelemeyecekleri kadar kısa süre içinde aradılar, "şubeyle konuşacağız, teslimat yapılacak" dediler. Yarım saat sonra tekrar arayıp "şube teslimat yapmayacağını beyan etti, gereken yapılacak ama paketiniz acilse teslim alın, yoksa biz başka şubeye yönlendirip oradan teslim ettireceğiz" dediler. Acil olduğu için gidip aldım ama o günden sonra, neredeyse 5 yıldır Yurtiçi kargo ile bana gönderilen hiçbir kargo o en yakın şube üzerinden gelmedi, hep daha uzak olan Karşıyaka şubesi üzerinden geldi, o eski sorunların hiçbirini de yaşamıyoruz.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Genel müdürlüklerine yazmak çözüm olabiliyor. En azından yakınlarda varsa hizmet veren şubeyi değiştirme ihtimalleri olabilir.

Yurtiçi Kargo'nun bize en yakın şubesi İskele. Sürekli sorun yaşadıktan sonra, en son hiç teslimata gelmeden adres kapalı dediklerini ispatlayarak genel müdürlüklerine gönderdim. Görüntüleri incelemeyecekleri kadar kısa süre içinde aradılar, "şubeyle konuşacağız, teslimat yapılacak" dediler. Yarım saat sonra tekrar arayıp "şube teslimat yapmayacağını beyan etti, gereken yapılacak ama paketiniz acilse teslim alın, yoksa biz başka şubeye yönlendirip oradan teslim ettireceğiz" dediler. Acil olduğu için gidip aldım ama o günden sonra, neredeyse 5 yıldır Yurtiçi kargo ile bana gönderilen hiçbir kargo o en yakın şube üzerinden gelmedi, hep daha uzak olan Karşıyaka şubesi üzerinden geldi, o eski sorunların hiçbirini de yaşamıyoruz.
Kargoyu gidip teslim aldım fakat hala şikayet etme şansım var mı? Çünkü senelerdir bu olay hep böyle hiç bir zaman değişmedi. Sms atıyorlar dağıtıma çıkarılmıştır diye fakat kargom şube de yatıyor.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Kargoyu gidip teslim aldım fakat hala şikayet etme şansım var mı? Çünkü senelerdir bu olay hep böyle hiç bir zaman değişmedi. Sms atıyorlar dağıtıma çıkarılmıştır diye fakat kargom şube de yatıyor.
Yönetimin sorunları bilmesinde fayda var, anlık olarak çözülmüş olsa bile. O yüzden yazmak lazım. Tabii kayyum tarafından yönetilen bir şirket olarak neye ne kadar müdahale etmek isterler bilemiyorum.
Neyse ki eskiden çoğunlukla Sürat, PTT ve Aras ile gelen siparişlerim artık çoğunlukla HepsiJet, Kolay Gelsin, AGT ile geliyor, ender olarak Yurtiçi ve MNG ile. Sürat, PTT, Aras kullanan firma sayısı gittikçe azalıyor. HepsiBurada'nın artık hangi firmayla gönderileceğini belirtiyor olması da iyi oldu, ona göre tercih ediyorum. Amazon'un da kimlerle göndereceği az çok belli. N11 kullanımını da gittikçe azaltıyorum. Platform dışı firmalara da hangi firmayla göndereceklerini soruyorum, bazen istenen firmayla göndermeyi de kabul ediyorlar.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bugün kesinlikle şikayet edeceğim artık bu Aras kargonun yaptığını yanına bırakmayacağım. AE den bir ürün aldım kargo elime yine ulaşmadı ve her hangi bir bilgi verilmeden bir baktım ki açıklama bölümünde *Alıcı müşterimizin talebi üzerine şubemizden alınacak şekilde teslim edilecektir.* yazıyor. Ben böyle bir istekte veya talepte bulunmadım ki.

• Üzgün
Tepkiler: oscak41

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aslında hepsi kargo çalışanları ile alakalı.

Bizim buraya sabit gelen tüm kargocularda numaram var, Tevfik abi evde misin diye gelmeden mutlaka ararlar.

Tabii şu kargolara futbol topu muamelesi yapılmadığı sürece iyiler. Çalıştığım firmada taş gibi gönderiyorum kargoyu, öyle bir sarıyorum ki tekmeleseler kıramazlar diyorum; zoru başarıyorlar.

Ülkemizin genel hâli, tüm kargolar zarar görerek veya haddinden fazla geç gelerek elimize ulaşıyor.

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.469
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Bizim buraya sabit gelen tüm kargocularda numaram var, Tevfik abi evde misin diye gelmeden mutlaka ararlar.

Tabii şu kargolara futbol topu muamelesi yapılmadığı sürece iyiler. Çalıştığım firmada taş gibi gönderiyorum kargoyu, öyle bir sarıyorum ki tekmeleseler kıramazlar diyorum; zoru başarıyorlar.

Ülkemizin genel hâli, tüm kargolar zarar görerek veya haddinden fazla geç gelerek elimize ulaşıyor.
Ev adresime bakan aras kargo da aynı şekilde çok iyiler.
Ama iş adresime bakan aras kargo şubesi leşşşş

Aynı durumda ev adresime bakan yurt içi şubesi leş iken iş yeri adresime gelen şube çok iyi.
Mng kargodan genel olarak memnunum.
Ptt kargo ise neden varlar hala sorguluyorum.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.204
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuyu fazla dağıtmadan Ptt kargoya nefretimi kusayım şurada. Ya hu arkadaş 9 günde Ankara'dan Konya'ya kargo gelir mi hiç? Yürüyerek giderim 9 günde bunlar kendilerini aşmışlar gerçekten.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

oscak41

Rider
Tepki
393
İsim
Osman Çakmak
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti

hocam siz keşke depoları görseniz, bazı depolarda atıyorlar, bazılarında öyle değil. Tamamen eğitim ile alakalı.

egesenkaya

Aktif Üye
Tepki
187
İsim
Ege
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Memlekete gittiğimde Aras kargo çok başarılı diyorum, şu an yaşadığım yerde ne rezil bir firma olduğunu düşünüyorum. Her bölgede farklı hizmet kalitesi var malesef..

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Her tür işletmeyi, yöneticisi adam eder. Müdür sayesinde okulun çehresi değişir. Müdür sayesinde kobi, atılgan ve motive çalışır.
Masrafı kısmak için yönetici atanmayan çok yer görüyorum şu pandemi döneminden beri.
Düzgün denetlenmeyen ve idare edilmeyen işletmeler de malesef kötü işliyor.

Bence kötü işletilen bir yer gördüğümüzde, üst yönetimlere bildirimde bulunmalı. Durumdan haberdar edelim, düzeltmezlerse kendi ayıpları.