Aras Kargo Şikayeti

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Normalde firmalar ile olan problemlerimi yazmam ama ayni firma ayni problemleri uc bes defadir yapinca her seferinde de genel merkezden aranip gerekli uyariyi yaptik konusmalarindan sonra birseyin degismedigini gordugumden buraya da yazmak istedim.İnsallah aras kargo ile son alisverisim olur ellerine dusmem bir daha.probleme gelince:

dun satin aldigim bir urun Ankaradan kargoya verildi.Aksam arayip firmadan teyit ettim bugun elime gececek :)

sabah 10 gibi aramaya basladim tum subeler telefonlarini otomatik sisteme baglamis ana merkeze yonlendiriliyorsunuz dolayisiyle problem cozulmuyor.

kargom sabah evime 3 km uzakliktaki porsuk subesine gitmis ama 1 km uzakliktaki luletasi subesine gitmesi gerekiyormus.sabah 10 dan 16 ya kadar kac telefon oldu bilmiyorum bir turlu geri donen olmadi.isin pis yani direk diger subeye gonderemiyorlarmis aksam ana merkeze gidip sonra sabah diger subeye gececek sonra da dagitima cikacakmis yani is cumartesiye kaliyor.paket 400 gr lik ufacik birsey.her ne kadar anlatsam da aradaki mesafenin yuruyerek bile yarim saat oldugunu Ankaradan bisiklet ile bile 8 saat surmeyen yolun iki gunde ayip oldugunu genel merkezdekilere anlatamadim.tek bildikleri gerekli uyariyi yaptik size donus yapacaz.gittim kendim teslim aldim sorunu cozdum ama Allah insallah yolumu onlar ile bir daha kesistirmez.Bundan sonra o firmayla calisan yerden de urun almayacagim cok ucuz verse bile.

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
keske her sey internet sitelerinde yazdigi gibi musteri memnuniyeti dogrultusunda olsa :) sitelerine bakinca hersey ne kadar guzel :) cogu problem il bazindaki sube calisanlari ile ilgili benim adresime bakan yurtici gayet duzgun calisiyor.gordugum en iyi kargo sirketi ups ama onlar da sadece kurumsal calisiyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bahsettiğiniz sorunların aynısını bende yaşıyorum, bıktım artık. Ürün satın aldığım firma'ya da söylüyorum bu kargo ürünü çok kasarak getiriyor diye, tabi onlarada anlatamıyorum. Bende artık kendim gidip alıyorum ama hizmet beş para etmez!...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende benzer bir durumu yurt içi kargo'da yaşadım.
Perşembe günü kargoya verilen, cuma sabah semtime ulaşan motor fuarı bileti bulunan dosya tüm gün elime ulaşmadı cumartesi gidip elden aldım yoksa onlara kalsa bilet pazartesi gelecekti fuar bittikten sonra.
Bende sorun yok Aras kargo, yurt içi kargo, mng kargo hepsi bana 500 metre uzakta elden de alırım ama geç gelince sinirleniyor insan.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Aras kargodan baya şikayet alınıyor. normalde internet üzerinden ürünüm nerede diye izlenebilirken aras kargo da ürün bilgileri 2-3 gün sonra çıkıyor. Ürünü sabah vermişsin ertesi gün olmuş şehre varmış mıdır diye bakıyorsun. Ürün hakkında teslim alındığına dair bir bilgi bile yok. Bilgi vermiyorlar ise bir şeyler saklıyorlar diye düşünüyor insan.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
evet bende sikayetim var sitesine girip bir bakayim dedim oldukca fazla sikayet var gerci hepsine var :) her iste oldugu gibi kargo isini de beceremiyoruz ptt kargo gec getirsede cogundan iyi hizmet veriyor ozellikle ufak sehirlerde

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Valla Trabzon un Akçaabat İlçesinin Söğütlü Beldesinde Eğitim Fakültesi nin içinde devlet yurdunda kalıyorum. Ufacık fakültenin içindeki koca yurdu 2 tane kargo şirketi bulabiliyor. Biri yurtiçi kargo diğeri ptt. Ben en çok ptt den memnunum 2 3 günde getiriyor kargoyu ptt ile 7 lira verdiğim kargo dan daha küçük kargoya yurtiçinde 13 lira ödedim. 2 katı fiyat. Hele aras a hiç bulaşmak istemiyorum. Adamları arayıp adresi doğru şekilde verdim. Sonra teyid ettirdim sonra tekrar aradım teyid ettirdiğim adresi teyid ettirdim. Bir adresi bir insan 3 kere yanlış yazmaz ki düzelttik dediler yine düzeltilmemiş yine yanlış adres. Kargoyu teslim edecek olan görevli telefonumu aradı ona tarif ettim öylelikle geldi en sonunda.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Malesef rezaletler silsilesi devam ediyor. Bugün saat 13:00 sularında şubeyi arayıp kargoyu bugün getirmelerini istedim, öğleden sonra getireceklerini söylediler, bende zaten öğleyi geçti dediğimde tamam gelicek şeklinde bir yanıt aldım. Akşam 17:30 a kadar haber alamayınca tekrar aradım, ben hattayken aracı arayıp hemen benim adresime yönelmesini söylediler, ilgileri için -kızgınlığım azalarak- teşekkür edip telefonu kapadım.

Odamın peneresi tam olarak oturduğum sitenin bahçesini görmekte, bu yüzden bir yandan bahçeye bakarken bir yandan işlerimi hallediyordum, 20 dakika kadar sonra Aras Cargo aracı site bahçesinden içeri girdi. Araçta 1 tek görevli vardı, araçtan indi, aracın kasasından paketi aldı(araçla aramızda 100 metre kadar olduğu için paketin bana ait olduğunu rahatlıkla seçebildim), tekrar aracın koltuk bölümüne geçti bir kağıda birşeyler yazdı,(evrakları doldurup gelmesini bekliyordum) kargoyu kasaya attı ve aracı çalıştırıp geri gitti. Sitenin hiçbir bloğuna uğramadı. Ne olduğunu anlıyamadım, herhalde paketin başkasına ait olduğunu anladılar benim paketi şubede unuttular getirecekler diye düşünerek bir süre bekledim, aradan yarım saat geçmeden şubeye bir akrabamı gönderdim paketi alması ve durumu sorması için;

Kargo görevlisi az önce gelmiş, not bırakmış ve gitmiş! Ben evde yokmuşum! Artık bunun adı sorumsuzlşuğu aştı ahlaksızlık oldu. Olmaza böyle birşey. Bir firma nasıl bünyesinde böyle terbiyesiz ve niteliksiz elemanlar çalıştırabilir? Bu nasıl bir harekettir? Bu şahsıma yapılmış açık bir hakarettir. Bu yapılana söyleyecek söz bulamıyorum. Kusuruma bakmayın ama bu davranış çalışanlarınızı seçerken bireylerin ahlak niteliklerinide gözden geçirmeniz gerektiği açıkca göstermekte.

Bir insandan bir insana teslim edilecek pakette bile kişi böyle birşeyi yaparken utanır, siz ki bir kargo firması olduğunuzu idda etmektesiniz. Malesef bu mesele sadece iddada kalıyor...

Siz yetkililerin, bu elektronik postaya "kopyala-yapıştır" cevap vereceğinizi ve çalışanlarınıza hiçbir uyarı yapmayacağınızı iyi biliyorum. Çünkü çalışanların hareket ve eylemleri yöneticilerin toleransı doğrultusunda zamanla şekillenir. Böyle bir hareketi yapmaya cesaret edebilen çalışan, üstünün ne derece toleranslı olduğunu, firmasının kalitesini ve hizmet anlayışını ortaya çıkarmakta.

Ve tekrar kusura bakmayınız ki; bugün yaşadığım olay sonucu size saygılarımı sunamıyorum...

Aras kargoda genelde evde yok kağıt bıraktık yalanı çok atıyor gibi. Ekşisözlükte de geç gelmesi ve evde olduğum halde yok dediler diye şikayet var.

Yurtiçi kargo hepten feci durumda.

• Beğen
Tepki
99
Bisiklet
Cesur
Maalesef, şubelerinde belli bir standardı yakalayamamış ve hiçbir zaman da yakalayamayacak olan yurdum kargo firmalarının, insanlara çektirdiklerinden sadece biri. En kötüsü de, size dağıtım yapan şubeyi tercih edememeniz. Tabi en azından gönderimlerde özgürsünüz. Benim gibi yakınınızda her firmanın en az 2 şubesi olunca, gönderirken delirmiyorsunuz.

• Beğen

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Arasla tek sorunum bisikletimi geç getirmiş olması, yurt içinin bir günde getirdiği kargoyu 4 günde getirmişlerdi.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Semih Aydınlıoğlu

gonderim yaparken hepsi melek zaten :)

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Yurtiçi Kargo-Aras Kargo Kadar bencil para kazanmak istemeyen firma görmedim elimde kırılmaz bir parçayı alsam bu kırılır,kargo firmamızda sigortayı karşılaşamaz diyorlar. bu bana yaptıkları oldu. 2. şikayetime gelirsek bütün gün evde olduum halde zil çalınmıyor ve kargo geri gidiyor adamlar 2 basamak çıkmaya üşeniyorsa yazıklar olsun.

• Beğen

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Herhangi bir kargo firmasını savunmak gibi bir niyetim yok, sadece onlardaki işleyiş prosedürünü bir nebze açıklamaya çalışacağım. Bu yüzden yanlış anlaşılmasın.

Bunlardaki işleyiş mantığı şuna dayanıyor. Aynı şehir içinde bir gönderi olsa bile, size en yakındaki HUB denilen toplama/dağıtım merkezine ulaşacak şekilde sevk ediliyor ürünler. Orada da aynı lokasyona dağıtımı yapılacak olan diğer teslimatları bekleme süreci başlıyor ve belli bir kapasiteden sonra da dağıtıma çıkıyor.
Mesela İstanbul Avrupa yakasından, Anadolu yakasına bir gönderi var diyelim. Gönderici kendi semindeki şubeye paketi teslim ettikten sonra o paket önce Avrupa yakasındaki dağıtım merkezine gidiyor, orada İstanbul Anadolu yakasındaki dağıtım merkezine gidecek gönderiler arasına sevk ediliyor ve oraya gidecek diğer teslimatların gelmesi bekleniyor (bunda saati mi baz alıyorlar yoksa belli bir paket kotası mı var bilmiyorum). Ürün Anadolu yakasındaki merkeze gelince, gitmesi gereken lokasyona göre ayrılıyor ancak yine bir bekleyiş süreci devreye giriyor çünkü diğer illerden gelip aynı yere gidecek paketleri ön plana çıkartıyorlar. Gereken koşullar yerine geldikten sonra da sizin semtinizdeki şubeye doğru paketiniz yola çıkıyor.

Bunun sıkıntısını ben de çok yaşadım. Yurtiçi, Aras falan hiç fark etmiyor (Sürat kargo zaten bu konuda mimli). Paket hiçbir pürüz yaşamadan doğru şubeye gelse bile (sabah 08:00-09:00 gibi sevk aracından indirilip giriş işlemleri yapılmış oluyor zaten) evime 200 metre uzaktaki şubeden bana teslimi 16:00'yı falan bulmaya başlayınca yeter artık dedim. Artık kargolardan bir şey teslim almam gerekiyorsa sabah saat 09:00'da dikiliyorum kapılarına, paketim bizzat oradan teslim alıyorum. Cidden evde/ofiste paket beklemek işkenceden farksız. Adrese gelmediği halde "geldik ama yoktunuz" diyenler, "telefon ile ulaşamadık" bahaneleri derken insan çığrından çıkıyor.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
beni cileden cikaran kargonun gecikmesinden ziyade sube telefonlarinin otomatik genel merkeze yonlendirilmesi yani muhatap bulamamak.basima gelecekleri tahmin ettigim icin (daha once ayni problemi yasamistim) sabahtan aradim ki olayi rayina oturtalim ama ne mumkun.Eskisehir bolge mudurlugu bile otomatige baglamis dogal olarak da genel merkezden telefonu acan insan notunuzu aldik iletecegizden baska bir cumle kuramiyor.sizin ust makaminiz kim onunla gorusmek istiyorum deyince de numarayi aktaramiyoruz durumu.Son iki telefona bakan arkadaslara kufur etmeden Allah ne verdiyse saydirdim belki biryerlerine oturur da vicdana gelirler.

adrese gelmeden geldik olayini cok duydum ama basima gelmedi cok sukur olsa ne yaparim bilmiyorum insani aptal yerine koymaktan baska birsey degil.nasil boyle birsey yapip sonra kazandiklari parayi coluga cocuga yediriyorlar anlamis degilim.Harami illa domuz eti ve alkol saniyorlar galiba.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Olay aslında kargo firmasından çok şubelerle ilgili gibi sanki. Mesala hemen yan apartmanımdaki Ptt'den oldukça memnunum. Evde olmama gibi bi durumda kağıt bırakırlar hep. Yurtiçi kargo da bugüne kadar hiç 24 saati geçirmedi. Ayrıca Ptt'nin 7 lira aldığı kargoyu Yurtiçi 9 lira aldı bende. O yüzden aciliyeti varsa Yurtiçi'yi tercih ediyorum. Yoksa Ptt'den hallediyorum işimi. Sanırım şanslıyım biraz bu konuda :)

suatgecer

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Sedona
Eski bir kargo çalışanı olarak bu sorunların temelinde az para verelim ama elamanın etinden sütünden olabildiğince faydalanalım mantığı var, uzun ve ağır çalışma saatlerinden sürekli elaman değiştiriyorlar her gelen acemi bir çok hata yapıyor, veya haddinden fazla iş yükü olduğu için elaman ister istemez hata yapıyor, oysa adresi faturayı keserken doğru girse size yakın olan şubeye gelirdi...

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
@Tunakan Önen

Beni ups arayıp şuraya gelebilir misiniz demişti ben de gelemem dedim binanın önüne indim ondan sonra adam geldi verdi kargoyu.
Bunlar nasıl iş yapıyor anlamıyorum, adrese teslimat demek eve teslimattır. Kapıya felan çağırmak neyin nesi oluyor anlamıyorum, faturada eve teslimat için de ücret kesiliyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun abi Türkiye'de doğru düzgün müşteri hizmetleri yok olaydan kendileri bihaberler malesef. Hatta çalışan kişi oranın politikasını bildiğinden başka kargoyla yollar heralde

Ekleme : Bende PTT ile ilgili bir şey anlattım teslim etmeye gelmişler evde kimse yoktu kağıt bırakıp gitmişler bende eve 3:40 gibi geliyorum PTT üniversite içinde olduğundan 4:30 da kapanıyor bende kağıdı aldım hemen bisikletle gittim kargoyu almak için nüfus cüzdanı yok dedi geri yolladı bende saat çoktan geçtiğinden ertesi günü beklemek zorunda kaldım ertesi gün nüfus cüzdani ile beraber gittiğimde adam zaten 18 yaşından küçükmüşsün gerek yok nüfus cüzdanına dedi :D

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Erdoğanlar bisikletten geçtiğimiz günlerde göbek seti aldım;adamlar 1 gün sonra elinizde olur dedi ertesi gün parayı yatırdığım saatlerde elimdeydi ürün.Aras kargodan geldi mal.