Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satıldı Aranıyor - Yol Bisikleti kadrosu (Detaylar için bkz.)

Konu, 'Yol Bisikleti İlan Arşivi' kısmında Ahmet Miura tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ahmet Miura

Ahmet Miura Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba,

1980'ler ya da daha eski, 54-55 cm 'lik kadro ve çatal arıyorum. Boya durumu önemli değil, çatlak, çürük ya da ezik olmasın yeter. Aşağıda detaylı bilgi mevcut.

1) İngiliz diş aralığında (Fransız / İtalyan olmaz)
    2) Çamurluk takma yuvaları olmamalı
    3) Chromoly malzeme
    4) 28" jant için yeterli boşluk
    5) Arka vites grubu, arka çatala aparat ile takılı olmalı

Çok ısmarlama bir istek oldu ama bir çoğumuzun evinde sağda solda kalmış eski bisikletler mevcut. Şansımı deneyeyim dedim.

Tekliflerinizi fotoğraflı olarak yaparsanız sevinirim. Bir de teklif dışı mesaj atılmamasını rica ediyorum.

Not: Vitessiz bir yol bisikleti kadrosu olursa harika olur. Pist bisikletlerinin arka bağlantıları gibi, teker göbeğinin kadroya arkadan, enine bir düzlemde girdiği tip. Tabi ki bu şart değil, ama bulabilirsem harika olur... (Resimdeki gibi)

2. MUSTAFA ŞAHAN

MUSTAFA ŞAHAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selam. Bende EDDY MERCYX kadro var. Sanırım 55 cm. Yine tam ölçer belirtirim. Kadro ve maşa her ikisi kromoli fiyat 200 lira. sana uyarsa fotolarını çeker eklerim. Almasanda konu açarım. Ordan resimlerine bakarsın.

3. Turhan Evci

Turhan Evci Forum Bağımlısı

Seviye:
  4. Ahmet Miura

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba, resimleri gönderebilirseniz sevinirim, bir de göbek dişleri İngiliz standardında mıdır? (24 diş/inç). Seri numarasını yazarsanız sevinirim.

5. Ahmet Miura

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Turhan Bey, bisikletinizi çok iyi muhafaza etmişsiniz. Bianchi malesef İtalyan standartlarına göre üretildiği için elimdeki komponentleri kullanmam mümkün değil. Parantez içinde yazmıştım ama gözden kaçtı herhalde. İlginiz için teşekkür ederim.

6. MUSTAFA ŞAHAN

MUSTAFA ŞAHAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Göbek boşluğunun italyan olduğu sonradan aklıma geldi. üzgünüm.

7. Ahmet Miura

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Evet, ben de şimdi okudum, Eddie Mercyx, yarışmayı bıraktıktan sonra Ugo DeRosa'nın gözetiminde kadro üretimine başlamış, İtalyan olduğu muhakkak... Bir an sevinmiştim, ünlü ve iyi bir kadro markası... İlginiz için teşekkürler.

8. A.Bülent Yamaner

A.Bülent Yamaner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bende puch marka cr moly italyan colombus üretimi ve ingiliz göbekli
    yarış bisikleti kadrosu ve ön çatalı var.
    Çok temiz kullanılmış darbe ve vuruğu yok.
    Fiatı 250 YTL.

9. Ahmet Miura

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba, detaylı resimlerini rica edebilir miyim? Fotoğraflar için fren bağlantı noktaları , krank ve jant göbek bağlantıları gibi detayları lazım. Bir de kadro boyunu öğrenebilir miyim? Aslen gidon göbeğinin merkezinden sele borusunun merkezine olan mesafeye ihtiyacım var. Eğer Caddebostan'a yakınsanız akşam şahsen de görmek için buluşabiliriz. Ancak gördükten sonra bir fiyat teklifi yapabilirim.

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Resimdeki kulakçıktan bende kullanmaktayım...
    Bulmam çok zor oldu açıkcası...fixed gear kullanmaktayım...
    Zaten fixed göbekler yada free single speed'lerde kullanılan bir kulakçık tipi...
    Umarım bulabilirsiniz....
    75 model bir isveç kadrom var zımparalanmış ve temiz yalnız female bir kadro...

belki bu konu sayesinde bende yeni bir bisiklet için kadro bulabilirim...

11. Ahmet Miura

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Halil Bey, ben de aynen sizin gibi fixed gear kullanmak için bir kadro arıyorum. Elimdeki komponentler bir iki eksik dışında tamam sayılır. Henüz arka göbek ve dişlileri almadım. Resimdeki kulakçığı belki denk gelirim diye koydum. Göbeğin önden arkaya doğru taklıdığı kadrolarda da problemsiz uygulanabiliyor, yeter ki zinciri ayarlamak için yeterli uzunlukta olsun. Güncel bisiklet kadroları için de White Industries'in kaçık merkezli bir fixed göbeği var, sorunu çözüyor ama oldukça tuzlu...

Aslında bu iş için uygun iki tane İngiliz bisikletim var. Biri 13 yaşında nasıl kullandığımı düşündükçe hayret ettiğim 58cm Raleigh Winner, hala bana büyük. Diğeri de 56cm Dawes Scorpio, fakat onu bozmak istemediğim için kadro peşine düştüm. Uygun bir kadro bulamazsam Dawes'u kullanmayı düşünüyorum.

Bisikletinizin resimlerini paylaşırsanız sevinirim.

Edit: Türkiye'de fixed göbek satan bir yer biliyor musunuz?

Ahmet Cemiloğlu

12. A.Bülent Yamaner

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

kadronun boyu net: 52 cm. kadro sele boru arkasındada zaten yazıyor.
    ama bu ayna kol ekseni ile kadro üst yatay boru hizasına kadarki ölçü.
    kadro sele borusu tam üst boru hizasına kadar yapılmış.
    yan yana konunca 54 cm. kadrolu yerli bianchi veya bisan bisikletlerden biraz daha yüksek duruyor.
    fren bağlantı noktaları ve jant geçme yatakları tüm cr moly kadrolarla aynı.
    kadroyu görmek istersen ist.avrupa yakasında merter'de yim.
    resimlerini çeker çekmez buraya koyacağım.

13. Ahmet Miura

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merter ev-iş yoluma çok ters düşüyor, resim gönderebilirseniz daha iyi olur. İyi akşamlar.

14. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle ihtiyaç en önemli parça malumunuz göbek ve sürüş tarzınıza göre olan tek parça bir dişli...
    Bendeki göbek ingiliz ve çift taraflı örneğin...diğer tarafında free dişli mevcut...ama fixed kullanıyorum ayrı konu...
    Onun dışında tek yaprak bir aynakol....Oranlar size kalmış tabiki...
    Vede bir adet zincir gergisi...bendeki zincir uzunluğu (44-16 kullanıyorum) o kadar güzel oturduki gergiye gerek kalmadı yalnız kulakçığın öne bakması burda bir avanyaj tabiki..
    Bendede yaklaşık 20 25 yaşında 56 cm bir raleigh var bende ona kıyamadım ve fixie ayrıca aldım....

Türkiyede varmı.. maalesef...Benimkiyle beraber 2 adet fixie var türkiyede bildiğim kadarıyla...

Birde vapurda tanıştığım eski br velodrom yarışçısında :)

şehir içinde kullandığımı duyunca şaşırdı zaten... :)

Ayrıntılı olarak görüşmek üzere...

15. A.Bülent Yamaner

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  16. Ahmet Miura

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Gerçekten temiz bir kadroymuş. Eğer ölçüler ile ilgili de bir sorun yoksa alışveriş için konuşabiliriz. Aşağıdaki son birkaç sorum olacak...

1. Sele borusu merkezinden çatalın geçtiği borunun merkezine olan mesafe. Dikey olan ölçü her zaman bir muamma ve sele yüksekliği ile ayarlanabiliyor, benim için önemli olan üst borunun uzunluğu.

2. Krank göbeğinin İngiliz olduğunu söylemiştiniz, herhalde çatalın geçtiği göbek de İngiliz standardındadır?

3. Sele borusu aslında çok önemli değil, çok farklı üretimler olduğu için bunun bendeki 26.2mm boruya uymasını bekleyemem. Yine de ölçü verebilirseniz sevinirim.

4. Ön çatal ve arka çatal aks genişlikleri. Ön 100 / Arka 120 mm arıyorum.

5. Bisikletin modeli, resimlerde bulamadım, model ismi nedir?

Bu kadar detaylı sorma sebebim elimde vazgeçmeyi düşünemeyeceğim komponentlerim olması ve bisiklet geometrisinin bana uyup uymayacağı...

17. A.Bülent Yamaner

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Telefonda konuştuk ama yinede sorularına cevap vereyim.

1. sele boru ekseni ile çatal boru ekseni arası net 52 cm. Dikey kadro boyu orta göbek ekseni ile kadro seleborusunun bitim noktası arasındaki ölçüdür. Bu bisiklette sele borusu tam kadro üst boru hizasında kesildiğinden ölçü aslında piyasadaki standart kadro ölçülerine göre 55-56 cm. ye denk gelmektedir.
    2. çatal üst boru resimdede görüldüğü gibi dişli olduğundan 1" yani 25.4 cm çapında.istenirse sportif gidon boğazı ve gidonuda var.
    3. sele borusu çapı piyasada bulunan standart ölçüde 27.2 mm.
    4. ön çatal aks genişliği 100 mm. arka çatal aks genişliği 130 mm. bu genişlikler kolayca elle esnetilebilmekte.
    5. bisikletin modeli yok marka olarak tek tip üretim yapılmış.
    selamlar.

Bülent

18. Ahmet Miura

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bülent Bey mesaj için teşekkürler, adada arkadaşımın dedesinden kalma çok eski bir yol bisikleti varmış, Triumph marka olduğunu söylüyor. Bisiklet de yaptıklarını bilmiyordum... Eskiden üzerinde ahşap jantlar olduğunu fakat çürüdükleri için attıklarını söyledi. Temizse projem için biçilmiş kaftan :)

Hafta sonu yazlığa gittiğimde bir bakacağım. Eğer ölçüleri ve kondisyonu uygunsa onu alacağım.

Almazsam sizi pist göbeğim geldiğinde ararım, zaten muhtemelen paket posta gümrüğüne gelir, oradan Merter yakın.

Görüşmek dileyiğle,

Ahmet

19. mehmet Aksoy

mehmet Aksoy Bisikletkolik

Seviye:
    selam. bende 1960 lardan kalma bı raleıgh bısıklet var. butun parcaları orıjınal.
    boyasıda orıjınal. 1000 ytl ye verebılırım. temız ve kullanılabılır durumda. arka somun takma yerıde senın ıstedıgın gıbı
    bu bır antıkadır bu arada.

20. Ahmet Miura

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba,

Benim elimde iki tane yol bisikleti var, etse etse komple 100-150 YTL ederler, Raleigh Winner ve Dawes Scorpio. Bunları bozmaya kıyamadığım için kadro arıyorum. Boyasını sökmek ve tüm komponentlerini değiştirmek için bisikletiniz benim için oldukça yanlış bir seçim olur, fiyatı da haliyle yüksek. İlginiz için teşekkür ederim. Resimleri varsa yine de görmek isterim.

Bu arada daha önce bahsettiğim adadaki bisiklete bu sabah baktım. Yok olmasına çeyrek kalmış, fena halde çürük. Bisikletin kondisyonuna tezat, zaman tünelinden çıkmış gibi bir ön amblemi vardı, onu aldım. Gerçekten de Triumph marka. Bisikleti de üzüle üzüle tutup çöpe attık. Çürük haliyle bile neredeyse 20 kilo vardı. 1950 öncesi olduğunu tahmin ediyorum.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.