Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aramızda kiteboard yapan var mı?

Konu, 'Outdoor' kısmında marule tarafından paylaşıldı.

1. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kiteboarda başlamak istiyorum ve bunun için bir kaç kurs okul öğrendim ama aramızdan biri eğer kiteboard yapmışsa ne zmn ve nerde başlamış, çok zor mudur gibi sorulara yanıt verebilirse acaip süper olur.

ayrıca benim gibi başlamayı düşünen arkadaşlar varsa belki birleşip bulunduğumuz ilçelerden çeşmeye veya kilyosa bisikletle gidip kiteboard öğrenip sonra geri geliriz :) bu daha da güzel olur. Yoksa ben yine hayal alemine mi daldım :)

Bir de "kiteboard nedir ya" diyenler için,

http://us.geocities.com/yalnizkartal/KiteBoard.html

http://www.youtube.com/watch?v=3zK1DdS33Zg

sadana ve Özgür! bunu beğendi.
  2. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Kiteboard hastasıyım ama malzemeler TR'de çok pahalı.

Tehlikeli değil;eğer güvenlik kurallarına uyarsan.Yoksa kolunu koparan,sahilde ağaçlara çakılan,kıyıda bir insanın kafasını koparan kite kazaları da oldu.

Zor olup olmaması tamamen seninle ve eğitmenle ilgili.

xcangel, Hasan Hakan Koç ve Özgür! bunu beğendi.
  3. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    dediklerinde haklısın aslında. Sen nerede başlamıştın bu spora?

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  4. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Datça SunSail; sadece 3-4 kez boarda çıkma şansım oldu ama gerçekten çok güzel. Hatta bu yıl sonu ucuza bir takım toplayıp İzmir körfezde ilk ben binmek istiyorum.

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  5. Hakan AKPINAR

Hakan AKPINAR Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar ..bende bi aralar bu spora ilgi duymustum ama arkadaslarında dediği gibi cok pahalı..ama kesinlikle yalnız basına öğrenilecek bir şey değil..ben aslen muğla gökovalıyım ve orada da yapılıyor bu spor..eğitimide veriliyor ve parçada satılıyor bildiğim kadarıyla ... gokovaruzgar dı sanırım net adresi bakabilirsin..

6. ext-sport

ext-sport Yeni Üye

Seviye:
    ben bursada öğrendim bu yaz kite board için su kay park var telesiyej çekiyo suda öğren mesi kolay ama denge ve kol gücüne bağlı

7. musa uysal

musa uysal Yeni Üye

selam arkadaşlar kendim istanbul seanergy beach de kiteboard eğitimi veriyorum biraz bu sporla bilgi vermek gerekirse dünyada bu spor bir on seneyi aşkın yapılsada çok da uzun sayılmaz yıldızı yeni yeni parlıyan bir spor ülkemize nazaran avrupada daha çok tanınsada bilmiyenlerin sayısı bilenlerden daha çok olduğu kesin ama son yapılan anketlere bakarsak en sevilen sporlar arasında üst basamaklara hızla tırmanıyor yapmıyanların bile seyir zevkinden dolayı kiteboarda oy verdikleride aşikar bu anketlerde, ülkemizdede orta vadede hak ediceği yeri alıcağına inanıyorum çünkü gerçekden muhteşem bir spor .
    benden önce arkadaşların yazısına hitaben bir şeyler söylemem gerekirse evet kiteboard sporu güvenlik sistemlerini ve kite kontrolünü bilmeden denenirse ciddi kazalara neden olabilir sizi denizde suyun üstünde tutabilen bir gücü kontrol edemesseniz neler olabileceğini siz düşünün onun için benim sahşi tavsiyem bu sporun eğitim ehliyetini almış türkiyede bir çok tecrübeli eğitmen var onlardan öğrenmeniz en mantıklısı ,malzeme konusuna gelince benim bu spora başladığım 2004 senesinde kitetın iplerini bile türkiyede bulmak mümkün değildi bulsanızda gerçekden çok pahalıydı ama son yıllarda sporun gelişmesine paralel yurt dışından ithalat artı ve bu markaların kendi içinde rekabetleride tüketiciye indirim ve kampanya olarak yansımakta artı olarakda piyasada çok iyi durumda olan ikinci el malzemeler var ve fiyatları oldukça uygun maliyet olarak bazı sporlarla kiteboardu karşılaşdırırsak çoğundan maliyeti daha düşük çıkar çünkü aldığınız malzemeyi senelerce kullanıyorsunuz ve gücünü rüzgardan alıyorsunuz ne benzin nede lift için artı bir ücret ödüyorsunuz bunuda uzun vadeye yaydığınızda haklı olduğumu görüceksiniz.daha ayrıntılı bilgi almak istiyenler olursa her türlü konuda bana yazabilirler en kısa zaman içinde cevaplamaya çalışırım istanbuldaki kite okulumuzun web siteside www.seanergykiteboard.com musa-uysal@hotmail.com