Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arama sonuç sayfası tarih sıralaması sorunu

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Kerem Özbayrak tarafından paylaşıldı.

1. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar,

Çaresi var da ben mi bulamadım çok emin değilim ancak forumda sıkça başıma gelen ve bence oldukça sorun yaratan bir konu var.

Forumda arama yaptıktan sonra çıkan sonuç sayfasında arama sonuçlarının tarihleri karışık çıkıyor. Yani örn: bacak ağrısı ile ilgili bir konu arattığımda çıkan sayfalar dolusu konu sonucunda açılan konu tarihleri karışık olduğundan en güncel başlıkları bulmakta veya sayfalar dolusu konu arasında en güncelini aramak zaman kaybına yol açıyor. Bu durumda teknik bir konu araştırıldığında en güncel cevapları bulmak için o konu hakkında örn: 25 konu sayfası varsa tek tek bakmak zorunda kalıyorum dolayısıyla hepsine bakamadığımdan sayfayı kapatıp konuyu kafamda da kapatıyorum.

Buradaki espri şu, aynı konuları tekrar tekrar açmak istemiyorsak forumdaki konulara en rahat şekilde ulaşabilmek.

Önerim: Çıkan sonuç sayfasında "tarihe göre" sırala gibi bir fonksiyonun eklenmesi.

NOT: Daha önce açılan İstek "Forum Konu Başlıkları İçerisinde Tarih Sıralaması Yapılabilir mi? konusu altına verilen cevap tam olarak yukarıdaki sorumu cevaplıyor mu anlayamadım. O konu altında verilen cevabı tam olarak uygulayamadım.

Teşekkürler

Untitled-1.jpg

Deniz bunu beğendi.
  2. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Arama yaparken şu şekilde tarih seçip o tarihe göre olan verilere ulaşabilirsiniz:

Ekran Resmi 2015-11-19 11.18.19.png

Arama sayfasından da bunu şöyle yapabilirsiniz:

Ekran Resmi 2015-11-19 11.19.07.png

Böylelikle sadece belirttiğiniz tarihte arama yapacaktır.

@Kerem Özbayrak eklemeyi unutmuşum, Google sonuçlarına maalesef müdehale edemiyoruz. Verileri Google'dan çektiği için ona bir şey yapamıyoruz ama diğer sekmeye tıklarsanız, (az önce gösterdiğim şekilde arama yapıp) tarihe göre sonuç alabilirsiniz ama Google sekmesi bunun dışında kalacaktır elbette.

Ceyhun Özkan ve Kerem Özbayrak bunu beğendi.
  3. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Admin Teşekkür ederim cevabınız için. Bahsettiğiniz yöntemle sanırım sadece benim girdiğim özel tarih günü için arama yapıyor sayfa. Bu durumda tek tek tarih gireceğim anladığım kadarıyla. Girdiğim "tek" tarih aramaları da o tarihte, ilgili başlıkta konu açılmamışsa sonuç göstermiyor. Benim naçizane önerim; tarih sıralaması fonksiyonu ile en güncelden eskiye doğru sıralama yapılabilmesiydi. Selamlar.

NOT: Pardon düzeltme yapayım, ilgili tarih bilgisi girildiğinde o tarihten günümüze olacak şekilde sonuçlar çıkıyor. Sorunum kısmen halloldu. Benim dikkatsizliğim :)

Ceyhun Özkan ve furkan.zaman bunu beğendi.
  4. ElcaSeJawS

ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Super konu bunu bılmıyorum bak ıyı oldu :D

5. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    1 ocak 2015 ten bugüne arama yapmak istiyorum ama yine de 2013-2014 tarihlerinde açılmış olan konular karşıma çıkıyor.. ayrıca sıralama sonuçları da dağınık..

keşke çıkan sonuçları "yeniden eskiye" diye bi sıralama imkanımız olsaydı :ckskc:

Kerem Özbayrak ve Ceyhun Özkan bunu beğendi.
  6. Ceyhun Özkan

Ceyhun Özkan Aşık Olmak Gibi

Adı:
    Ceyhun Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Türka¥ Bu sorundan ben de çok rahatsızım, güncel bilgi ve yorumlara ulaşmak için ince eleyip sık dokumak gerekiyor.İnşallah site yöneticileri bu durumla ilgili bir güzellik yaparlar.

7. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Sanırım Google sekmesini kaldırmak gerekiyor.

8. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @Admin evet şimdi farkettim, ortalığı karıştıran "google sekmesi"ymiş..

üstteki "site sonuçları"na tıklayınca daha tutarlı bir liste çıkıyor.
    google sekmesini oradan yok etmek iyi fikir olabilir,
    en nihayetinde google'da arama yapmak isteyen zaten gider google'da arama yapar :)

9. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Türka¥ bunu beğendi.
  10. biziklet

biziklet Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Forumda arama yaptığımızda sıralama kriteri hakkında bilgi verebilir misiniz?
    Örneğin. Arama alanında araba bisiklet taşıma aparatları diye arattığımızda en üstte 2008 yılında açılmış bir konu başlığı arkasında 2012 yılındaki ve sonrasında 2009 yılındaki konu başlığı vb.. bulunuyor. Ben ise en son yani daha güncel olan konu başlıklarını görmek istiyorum.
    Bu dizilim en son yoruma göre mi? Yoksa rastlantısal mı oluyor.
    Acaba bu bulunan konuları tarihe göre en güncel oluşuna göre sıralama yapılabilir mi?
    Teşekkürler.

Javerno, enn_es, umut aydemir ve 1 kişi daha bunu beğendi.