Araçtan inip saldıran dolmuş şoförü

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Lan dedikten sonra adamın eline koz veriyorsunuz. Yoka dolmuşçunun yaptığına diyecek laf yok. Haklıyken haksız duruma düşmek oluyor bu.

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bunlar babadan oğula nesil , hiç bitmeyecekler. Bisikleti yolda giderken kabul edemiyorlar . Bisiklet yolu yoksa bisiklet kara yolunun sağını kullanır kural bu.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Geçmiş olsun.

Çok zor olduğunu biliyorum ama
sabretmek gerekiyor, işe yaramıyormuş gibi görünebilir ama
şikayet etmek gerekiyor.

En önemlisi bisiklet sürmeye devam etmek gerekiyor. :)
Bu yüzden de haklı dahi olsanız, altında 2 ton araç olan birisi ile tartışmayın
eğer başarabilirseniz.

• Beğen
Tepkiler: verisakeet

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@Barış Onur

Haklisiniz ama herhangi bir kufur degil, bir insanin adrenalin hat safhadayken o durumda sarfedebilecegi sozler arasinda bence normal diye dusunuyorum her ne kadar savunmasamda. Bu tarz bir pozisyonda ve o sinirle maalesef o kadar kontrollu olmiyor bazen insan.

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
"Ben dalarım, girerim, kaskı burnuna çakardım" gibi yorumları çok yanlış buluyorum. Birşey elde edemezsiniz.

Şikayet etmelisiniz.

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
sinir olmamak mümkün değil gerçekten. Kolumla sağa sinyal verdiğim için önüme kırıp sen kime hareket çekiyorsun lan diyen altında son model jetta olan hıyarlar gördüm ben. o yüzden artık her an kavgaya-tartışmaya hazır bi şekilde bisiklet sürer olduk. Kullandığınız ulan kelimesi de bunun etkisi. Bisiklete bineni çocuk sanan bu dengesizlere göre kaldırımdan başka yere çıkmayacakmışız. yolları da kendilerinin sanıyor beyefendi müsvetteleri.

bu arada alakasız ama bisiklet kornanızı nerden aldınız acaba veya örnek olarak verebileceğiniz bi link var mı?

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
sinir olmamak mümkün değil gerçekten. Kolumla sağa sinyal verdiğim için önüme kırıp sen kime hareket çekiyorsun lan diyen altında son model jetta olan hıyarlar gördüm ben. o yüzden artık her an kavgaya-tartışmaya hazır bi şekilde bisiklet sürer olduk. Kullandığınız ulan kelimesi de bunun etkisi. Bisiklete bineni çocuk sanan bu dengesizlere göre kaldırımdan başka yere çıkmayacakmışız. yolları da kendilerinin sanıyor beyefendi müsvetteleri.
bu arada alakasız ama bisiklet kornanızı nerden aldınız acaba veya örnek olarak verebileceğiniz bi link var mı?

Tesup Taru

Forum Demirbaşı
Tepki
425
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun. Her gün bisikletle işime gelip gidiyorum. Bazen bu tür tacizlere maruz kalıyorum. Canınıza kast eden ve bunu bazen kasıtlı, bazen ihmal bazen de aç gözlülük nedeniyle ama sık sık yapan şöfor esnafına karşı, o nabız ve o can korkusuyla (gayet insani olarak) sözlerinizi kontrol edemediğiniz oluyor, o yüzen "lan" ı gayet iyi anlıyorum. Bisikletli can derdinde, öbürü yaşına hürmet derdinde!
Benim başıma gelen bir kaç vakayı ben trafik polisine şikayet ettim. Birinde e-posta yazdım, plakayı tam hatırlayamadığım için yazamamıştım, plaka verirseniz takipçisi oluruz demişlerdi hızlı bir cevapla. İkincisi arkadan gelip sıkıştıran ve bağırarak korkutmaya çalışan bir otomobildi. plakasını aldım ve bir sonraki kavşakta karşılaştığım trafik polisine söyledim. Plakayı aldı ve tehlikeli araç kullanmaktan ceza yazacağını söyledi. Olabildiğince sakin olmak ve şoförleri makul bir şekilde ikna etmeye çalışmakla fazla uğraşmamak gerekiyor. 3-5 lirayı insan hayatından daha önemli görmeye hem eğitilmişler, hem de kendilerini bu şekilde eğitmişler yıllarca, 2-3 dk. lık bir tartışma ile keşke değiştirilebilselerdi. Meseleyi anlatmak, anlamıyorlarsa -ki genelde böyle olur- polise ve bağlı oldukları meslek kuruluşuna şikayet etmek gerek bence.
öte yandan bein asıl şaşırtan şöforler neyse ama o dolmuşların ya da otobüslerin, taksilerin içinden, "insan hayatına kast ediyorsun kardeşim, kurallara göre kullanmalısın" diyen bir allahın kulu çıkmaması...

• Beğen
Tepkiler: cagdascaneroglu

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
abi ben izlerken çıldırdım bağırıp çağırıyo dingil çok iyi sabretmişsiniz geçmiş olsun

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Dolmuşçunun sizin yolunuzu daraltacak şekilde hareket etmesi önemli sorun. Ancak bundan sonrası daha önemli. Sizin yazdığınızı okuduğumda onun sizi bilerek sıkıştırdığını söylüyorsunuz. Daha önceki yerlerde (Şaşkınbakkal) ne oldu ki, siz böyle 'kesinlikle bilerek önüme kırıyor' diyorsunuz? Yani sizinle onun arasında bu olayın öncesinde ne yaşandığının farkındaymışsınız gibi bir yaklaşımınız var. Tabii ki 'olayın sonunda böyle olduğunu öğrendim' diyeceksiniz ama olayın olduğu sırada ilk başta 'lan' diye ifade kullanmak, siz de kabul edersiniz, bilmeden sizi sıkıştıran birine söylenmez. Çünkü sizi görmemiş olduğunu düşünürsünüz. Öncesinde ne olduğu çok önemli. Ancak bu sayede bu olayın niye buraya kadar geldiği, belki de sıkıştırma olayının niye olduğu dahi açıklığa kavuşur.

Niye bu kadar sorguladım?

Anlatayım: Bundan 6-7 yıl önce sabah Merter'deki işime arabayla giderken, İBB'nin orada bir araba benim aracın önüne kırdı ve beni zorda bıraktı. Ben de 100-200 metre sonra önüne geçtim ve bilerek biraz yavaş sürdüm. Sonrasında konunun kapandığını düşündüm ama yanılmışım. Şirketin önüne gelip park ettiğimde bu arkadaşlar arabadan inip (beni takip etmişler) bana saldırdılar ve şirket önünde yumruk atıp tekmelemeye başladılar. Şirketin güvenliği ve kameraları olduğu için karşılık vermedim. İki gün sonra polis yakalamış bunları ve beni çağırdılar. Kısacası şirket önünde olan olaylarda ben tamamen haklı görünüyorum (kameralar böyle gösteriyor) çünkü el kaldırmadım, kırıcı bir laf söylemedim, ama esasında yoldayken yaptığım hareket yanlıştı. Bundan çok önemli ders çıkardım.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Bilal Demir

Şikayetle bir yere varabilsek zaten bilal bey bunları yapamazlar.

• Beğen
Tepkiler: baris34ince

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Öncelikle geçmiş olsun,

Yine de sakin davranmanız,güzel bir davranış,ite dalaşmaktansa çalıya dolanmak iyidir..

Bazı dolmuş ve taksici şoförlerin,saygısızlığı ortak özellikleri sanırım, linkte ki video'da (link) dolmuş ve taksici şoförlerin saygısız davranışları çekilmiş,üstelik gelişmiş Avrupa ülkesinde..

• Beğen
Tepkiler: verisakeet

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@Barış Onur

Haklisiniz ama herhangi bir kufur degil, bir insanin adrenalin hat safhadayken o durumda sarfedebilecegi sozler arasinda bence normal diye dusunuyorum her ne kadar savunmasamda. Bu tarz bir pozisyonda ve o sinirle maalesef o kadar kontrollu olmiyor bazen insan.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Bir sayfa dolusu yazdım, sonra sildim.

Laf salatasına gerek yok.

Ya bu duruma düşmeyeceksiniz, yada düştüyseniz mutlak şekilde nizami davranacaksınız.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
öncelikle geçmiş olsun..

her ne kadar siz "lan" demiş olsanız da bu adamın araçtan inip gelip boğazınızı sıkmaya hiç hakkı yok.. avukat arkadaşlar daha iyi değerlendirecektir ama burada direkt müdahale var, ben sizin yerinizde olsaydım hemen 155'i arayıp polis çağırırdım bu adamdan şikayetçi olurdum ki bi daha ki sefere öyle karşısına çıkan herkesin boğazına sarılamasın!!!

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@Bahadır Gürel

Yazdigim gibi daha önce ne hata yaptım bulmak için bağdat caddesinin basindan itibaren videoyu izledim.
Hic bir alakam olmadı bu dolmusla. O ana kadar herhangi bir sarı dolmuştu benim için.
Neden kesin dedim? Videonun doğal olarak ham hali elimde. Bariz bir şekilde aynaya bakarak ve beni görerek üstüme kırıyor. Üstümde turuncu reflektorlu ceket var ve 1000 lumen yanıp sönen far mevcut. Epey önceden benim sagda varlığından haberdardı kendisi. Turkiyede hiç birşey yapmasada bisikletcilere sinir olup bilerek üstüne kıran dolmuscular mevcut. Benim onla yolu paylaşmak sadece onu sinirlendirmeye yetiyor anlaşılan.

@Engin Sarı

Benim de belirtmeye çalıştığım buydu teşekkür ederim. O an orda olmak ile buradan bakmak arasinda epey fark var

@baris34ince

Tabii. Ebay e airzound yazın. Ingiltereden en uygun kargolusunu bulup alabilirsiniz. Tunm ingilterenin kullandığı bir kornadir rahat bulursunuz ebayde.

• Beğen
Tepkiler: baris34ince

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben olsam dolmuşun orta kapı üstündeki camı indirip adamın yüzüne kaskı koyardım iyi sabır yine.

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Sımdı gordum..Sınırden sonuna kadar seyredemedım bıle.Kendımı bısıkletlının yerıne koyuyorumda o.cocugu dolmus soforunu o mınıbuse gomerdım kımsede cıkaramazdı...

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
sesli olarak izleyemedim şuan için sadece görüntüden yola çıkarak ben şöyle yapardım: izlediğim kadarıyla minibüs sizi yanınızdan biraz geçti. Yani yan taraftan sizden daha öndeydi ve hafiften sağa doğru gelmeye başladı. Muhtemelen yolcu indirmek için yanaşıyor. Kopma noktası burası. O minibüs yanımdan bnm önüme geçip sağa doğru kırmaya başladığında ben hızımı keser solundan geçer gider keyfime bakar o dengesiz herifle hiç muhatap olmazdım. Siz sanki biraz ısrar etmişsiniz yanaşmamasına gibi ve ondan dolayı sinirler gerilmiş. bekleyip siz geçtikten sonra yanaşsın diyebilirsiniz ama karşınızdaki minibüsçü. hangi minibüs şoförü yapıyor ki bunu. sizin üzerinize doğru gelirken sinyal verseydi yol verirmiydiniz? bu da önemli çünki sinyal vermeden hareket yapıyor. arkadaşların dediği gibi belkide kasti yaptı daha önceden birşey yaşandı kendine göre onun için bilerek yaptı. Ama inanın şu tartışmayı şu dengesiz adamla yapıp üstüne birde kafayı takacağıma yavaşlayıp yol verip solundan yoluma devam etmeyi isterim. Hiç gerek yok. Şimdi şunu diyebilirsin "kardeşim sen deme ben demeyeyim yol bunlara kalsın" böyle de olmuyor ki. tartıştık örneğin zaten adam hanzo iyicene bisikletlilerden gıcık olmaya çok müsait bir yapısı var. enteresan. yollarda mümkün olduğunca sakin sürmeye çalışmalıyız. hiç gereği yok bence