Araçlara karşı zıpır fikirleri olan var mı?

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
arkadaşlar selam,
bu başlığı burda açmak iyi olur diye düşündüm. bisiklete binerken en çok gıcık olduğum iki şey; bir seni geçip hatta geçmeden arabayı önüne kırıp duran taksici servisçiler var, bir de arkandan sanki kaçacak yer varmış kasıtlı olarak yol vermiyormuş gibi göz göre göre frene basacağına kornaya abanan şoförler var.

bunlara karşı zıpır fikiirleriniz var mı? yani bu tarz durumlardan eğlence çıkarmak gerek diye düşünüyorum. öteki türlü adamlar zaten anlayışsız boş yere canımızı sıkmış oluyoruz.

onların davranışı sonucu biz eğlenelim onlar çileden çıksın diye düşünüyorum bu sayede de hiçbir sonuca ulaşmayan tartışmalardan da uzak durmuş oluruz.

ben ilk olarak kardeşimden duyduğum fikri söyleyeceğim. arabanın sağ aynasını:rolleyes: kapatmak. adam mecburen arabayı durdurmak ve aşağı inmek:p veya arabanın içinden aynayı düzeltmeye çalışacaktır ve sinirinden kıpkırmızı olacaktır. :boese157:

dileğim hiç muhatap olmamak ama bazen öyleleri denk geliyor ki bişey yapamamış olmak(şikayet edebileceğiniz hiç bir yer yok çünkü) insanın moralini bozuyor. umarsız davranışları yanlarına kar kalmamalı:D

sevgiyle kalın

Scudo

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
araçla inatlaşmak sağlık açısından iyi değil, bizi sıkıştırmaları dahi ciddi kazalara neden olabilir yani sağ aynayı kapamak belki adamı durdurur ama rahatlıkla kovalayıp yakalayabilir yada umursamaz ve araçla bisikleti sıkıştırabilir yani daha ciddi sorunlara yol açabilir. en güzeli sıkıştıran kaza yapmanıza sebep oalcak davranışlar içinde olanları ihbar etmek...

• Beğen
Tepkiler: Hasan TÜRKER

turist

Daimi Üye
Tepki
203
Sticker...Yapıştır gitsin.. Yarın, öbürgün okur..Ama düşman kazanmak amaçlı değil.. Neşelendirecek bir grafik veya yazı diğer bisikletlilere de sempati duymasını sağlayabilir..

Aklıma bir fikir gelirse grafiği vektörel olarak upload ederim bu başlığa..

Serdal Doğan

Aktif Üye
Tepki
75
ben de nereye yazsam diyordum iyi oldu..
bisikletimle yolda ilerlerken 20metre ileride kırmızının yandığını gördüm haliyle yavaşlayarak çizgiye yanaşıyordum ki arkamdan dat dat sürekli korna çalan minibüs,
nereye gideceksin ışığı görmüyor musun diye bağırdım ..
yan şeride yanaştı baktım 17 yaşlarında genç
- ''abi noldu'' dedi
- derdin ne senin ne diye basıyorsun kornaya
-abi farkında değilim
dedi..
e ben daha ne diyeyim ki şimdi ?

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Ben sol aynaya parmak uçuyla tıklatıyorum. Sonrada el sallıyorum arkaya doğru. İçimden bazılarına biber gazı sıkmak geçiyor ama acıyorum. Ara sıra yanına gidip taksicinin yan aynasını kapatıyorum. "Kardeşim nasıl olsa kullanmıyorsun. Boş yere işgal etmesin." diyorum. Daha karşılık vereni görmedim yada napıyorsun sen diye çıkışanı. Neşeli bir şekilde söylüyorum adam dumur oluyor. Kimi zamanlarda kızılayda sağ tarafta bekleyen polislere şikayet ediyorum. Kimi zaman durduruyorlar kimi zaman git işine diyorlar :)

• Beğen
Tepkiler: m.cihan

Bahadır Kubaş

Aktif Üye
Tepki
97
Bisiklet
Cannondale
biz bisiklet severlerin bu problemlerinin çözümünde belli bir standart getirilmesi oldukça zor görünüyor. Ancak çoluk çocuğumuz 20'li yaşlara geldiği zaman yada torunlarımız olduğu zaman ancak bisikletlere belli bir seviyede saygı oluşacaktır. Benim kanım bu yönde

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Yanlış örnek olacak ama ben hiç iplemiyorum. Hatta trafikte ben gıcıklık yapıyorum, önlerine kırıyorum önlerinde bekliyorum sırf birazcık dokunsunda inip yamultayım diye. Geçen kaldırıma sıkıştırdı otobüsçüyü yamultacaktım düz yol bastı gitti yetişemedim :)

Bahadır Kubaş

Aktif Üye
Tepki
97
Bisiklet
Cannondale
Bİrde şu var. Forumda biraz büyük ebatlarda dikkat çekici etiket yaptıralım diyenler var. Eğer herkes hemfikir olurda 5-10 bin adet etiket yaptıralım derseniz benim tanıdığım etiket imalatçıları var. Yeterki icraat gösterelim ama yapacağımız şeyler ne kadar faydalı olacaktır.

Eren ERDEM

Üye
Tepki
48
http://www.motosikletmedya.com/wp-content/uploads/2011/07/Fark-Edin-031-300x157.jpg

böyle bir sticker ın bisiklete uyarlanmışı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Barkın Kenan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
valla arkadaşlar benim çok daha iyi bi fikrim var ben açıkça bi adet tiger tankı kapacağım bi yerden ,,,,,

:D :D :D :D

baktım sağda park etmiş bi sürü araç alayını ezeceğim taretlerle ......

:D :D :D :D :D

http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2011/08/Lithuania-tank-park-625x351.jpg
Litvanya'nın başkenti Vilnus'un Belediye Başkanı Arturas Zuokas, şehir merkezinde park eden lüks araç sahiplerine gözdağı verdi.

helal olsun bizede lazım böyle başkan,,

Bahadır Kubaş

Aktif Üye
Tepki
97
Bisiklet
Cannondale
evet olabilir "bisikletleri farkedin" ama direk ön cama hemde ikişer adet yapıştırmak lazım

Sefa Ayrılmaz

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Cannondale
Biz motosikletliler böle bir hareketle karşılaştıgımız zaman 2 3 bilye bırakıyoruz elimizden.Onlar adamın ön camını delip geciyor..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sefa Ayrılmaz

eyvallah hemen bi almanyaya gidip bi adet tiger ile geleyim ,,,

:D :D :D :D :D :D

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
ben genelde gayette tırsıp hem kendi can güvenliğimi koruyabilmek adına hemde neme lazım dayak yememek adına elimden geldiğince çekilmeye yol vermeye çalışıyorum. bana kalırsa bu işin zıpırlığı mıpırlığı yok. adamı dövüverirler valla. özellikle uzun turlarda çokta medeniyetin içinde kalamıyorsunuz. dağlarda bayırlarda dolanıyorsunuz. hele bir de yalnızsanız adamın ağzını burnunu düzliyiverirler:)

ancak aklıma gelen bir zıpırlık var ki yazmadan edemeyeceğim. sahibi kudret abinin ta kendisidir bu zıpırlığın. geçenlerde belgrad turunda sahilde ilerlerken arka kaptanlığımızı yapan kudret abiyi sıkıştıran bir otobüsü durduran kudret abi esasen ön kaptanla haberlerşme amaçlı yanında bulundurduğu telsizi sanki polis memuruymuş rolü yaparak şoförün duyabileceği şekilde éHasan komserin aracın plakasını alıcaz. trafikte yaya ve araçlara tehlike oluşturacak şekilde araç kullanmakta..." gibi laflar edince şoför ve muavinin kuyruğunu bacaklarının arasına alıp tırıs tırıs uzaklaştıklarına bizzat şahit olmuşuzdur.:):):):)

belkide yanımızda çin malı basit bi telsiz taşımalıyız. hihi:p

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
@Kudret Kurtcebe

Hiç gerek yok kudret abi. biz burda yaparız. sanayidekilere söyleriz valla bi haftada toplarlar aracı:)

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
@Sefa Ayrılmaz

çok ciddi yaralanmalara ve hatta ölümlere neden olabilir bu soylediğiniz hiç mantılı gelmedi kusura bakmayın...

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
@Sefa Ayrılmaz

Haklısınız geçenlerde adam bisiklet üzerinde iken aynasını sürtüp geçti, buna bir şey demiyorum fakat bunun karşılığında cana kast etmek gibi oluyor bilye, direksiyondaki öküz yüzünden yanda oturan eşi yada çocuğu ciddi zararlar görebilir. Motosikletin bisiklete göre daha taşıt olarak görüldüğü kesin, şikayet etme yolunu deneyin bence.

bunun dışında aslında en güzeli önemsememek. laf atanada, tebrik edip alkışlayanada el sallayın... çok zorladığında biber gazı çok ii olabilir :D