Aracı üstüne kırdı, tehditler savurdu: Aziz Yıldırım-motorcu tartışması kamerada

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
Daha önce de rakip kulüp başkanına attığı tokatla hafızalara kazınan Aziz Yıldırım, yine bir olayla gündemde. Yıldırım, aracını tartıştığı motosikletlinin üzerine kırdı, bir anda olay yerinde beliren şahıslarsa motorcuyu böyle tehdit etti...
Devamı ve video;
(link)
Herkes patlamaya hazır bomba..!

Scudo

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadan takip eden korumaları (sözüm ona itleri) olmasa camı bile açıp tartışmaya girmez sanırım.

Yıllar önce ben de trafik ışığı yeşil yandığı halde 10 sn boyunca yürümeyen araca korna çaldım diye onun da arkasındaki arabadan itleri çıkmıştı.

• Beğen
Tepkiler: bacobaba39
Tepki
89
İsim
selim
Bisiklet
Scott
Ahahah bu ne kardeşim arkadan iki tane haysiyetsiz gelmiş bağırıyor. Kendini ne sanıyorsun da bağırıyorsun!

Tepki
39
İsim
Berk KOŞANER
Bisiklet
Ghost
herşeyi geçtim sinyal vermemesini falan ne yazıkki alıştık, korumanın sonradan söylediği ''biz girecez ondan sonra çıkacaksın'' lafı sen kimsin de bu lafı ediyorsun, orda o motorcunun da arkasında 2 motorcu olacaktı o zaman nasıl o kasklarda sekiyo o korumalar

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Yıldıvım bey videonun başında gayet de düzgün giriyor sapağa. Motordan daha hızlı hareket ettiği için biraz geniş bile alıyor hatta. Önüne kırarak girse neyse.

Motorcuların bu tavırlarını hiç sevmiyorum. Sinyal vermemiş diye ortalığı birbirine kattı, tamam haklı olabilir. Ama sinyal vermedi diye arabanın yanına gidip el kol hareketleriyle tahrik etmeye başladı. Bu uyarmaya değil artistliğe giriyor :snzdglsn:

O kadar el kol hareketine ve "sinyal ver lan" demeye değecek bir ihmal görmüyorum Yıldıvım beyde. Motorun artist olduğunu düşünüyorum :kötü: Mümkünse böyle artistler motor sürmesin :kötü::kötü:

Her sinyal vermeyenle inip tartışabilecek kafadaki, aynı bu videodaki gibi hasta ruhlu motorculardan bahsediyorum :snzdglsn:

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
Sinyal vermeyen aracı yakalamak için tapagaz gidip, akan trafikte münakaşa etmek, daha çok tehlike yaratmış, sinyal vermeden şerit değiştirenlere ben de ayar oluyorum tehlike yaratan bir durum olursa elimle sinyal işareti yapıyorum ama ciddi bir olay yoksa fazla da uzatmaya gerek yok, her türlü iti kopuğu var trafikte, diyalog ile anlaşabileceğin adam zaten kurallara uyar belli ki insan değil, ben de nadiren sinirlerime hakim olamıyorum ama haklıyken haksız duruma düşmemek lazım.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
@Serkan Mıstınoğlu
Şu dobra dobra, içinizden geldiği gibi verdiğiniz cevaplara hastayım :) Aziz Yıldırımı sevmem ancak sağ şeride geçerken arada 4 metreden fazla alan görünüyor ve motorlu kişi sabit hızda gidiyor. Yani sinyal vermemesi dışında anormalin dışında tek bir hareket bile yok ortalıkta.
Ki aynı motorcu gün içerisinde yaptığı 50 şerit değiştirmenin 5'inden fazlasında sinyal verdiyse benim de adım Gökhan değil :)
Daha bu videonun içerisinde bile sol şeritten gelen aracın önüne geçerken sinyal vermiyor.

Motorcu olmak veya bisikletçi olmak bu değil. Bu forumda da çektiği vloglarda millete boş boş atarlanan insanlar vardı, onların da yüzüne aynı yorumu yaptık. Motorcu, sinyal hariç sapına kadar haksız. Olay çıkarttığı sinyali kendisinin de vermediğini düşünürsek motorcu her şey dahil sapına kadar haksız.

Eh Azim Yıldırım orada sola kırmış, kafa tutmuş? Adamda para var, tutar tabi :) Senden güçsüz olan biri sana el kol yapsa sen de icabına bakarsın.
Korumalar gözünü korkutmuş, yoluna devam etmiş zarar vermeden. Burada birilerinin çok paraya sahip olmasını da sorgulayacak değiliz, dünya böyle :)

Motorcu arkadaşımız bundan sonra eline koluna sahip olur diye umuyorum. Çünkü bunu yapan herkese istisnasız ayar oluyorum. Bir bisikletçi olarak, araba sürerken böyle bir durumla karşılaşsam ben de farksız bir tepki vermem. Çünkü motorcu insancıl bir yaklaşıma da sahip değil maalesef.

Benim burada Barkın Bayoğlu'nu geçen açılan bir konuda nasıl savunduğumu biliyorsunuz, motorcu dostuyum. Ama bu videodaki gibi yerli yersiz atar gider peşinde koşan arkadaşların dostu falan değilim. Çok istiyorsa trafik polisi olsaymış, ceza kesseymiş devletin verdiği yetkiyle.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Motorculara aksiyon kamerası satışı yasaklansın ya da kullanabilmek için öncesinde "kamera kullanma ehliyeti" gibi bir şey alsınlar. Her önüne gelen motovlog çekeyim derse olacağı bu.

Bugün rastladığım başka bir örnek de aşağıda..

Adam yayaya "neden aynaya bakmıyorsun?" diyor. Yanlış anlaşılmasın burada yayada da hata var, çünkü trafikte sağa sola bakmadan karşıya geçiyor fakat motorcunun ettiği lafın ve gösterdiği tepkinin yanında bu vatandaşın hatası bir hiç. 1) Motorcu zaten şeritten gitmiyor, kenardan kaçmaya çalışıyor. Hatalı. 2) Yayanın yola çıkacağını fark ettiği an hafifçe kornaya dokunsa adam zaten arkasına bakar, bekler. 3) Muhtemelen babası yaşında adama gerizekalı falan diyor.

Valla ileride motor almaya hevesliyim ancak bunun gibiler insanı motordan soğutuyor.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben motorcunun 180 dönmesine güldüm korumaları görünce :D ayrıca karşısındaki kişi kibar biri olsa, özür dilese eminim bağırıp üstüne gidecekti motorcu. O enerjiyi hissettim:kötü: o yüzden arkadan korumalar gelince bir gülme aldı beni :kptmya:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bütün bunların sebebi 100 liralık aksiyon kameraları. Kamerayı takan kobra takibi semih oluyor. Şu saçmalık gündemi meşgul edebildi. Hayret ediyor insan.

Baba sukutırla rangei yedi yalnız :kptmya:nınınınnınnnn

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bazı insanlar, aksiyon kamerası takınca, kendilerini aksiyon filminde başrol zannediyor ve dokunulmaz zannediyor. Hastalık başka bi şey degil. Bu hastalar yüzünden insanlar motorculari,bisikletcileri kötü tanıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@nbacıshaquılle

Sanmıuyorum. Kendi korumalarıdır. Aziz Yıldırımı polisin koruması için bir neden yok. Diğer taraftan bu tür bir olaya polis bunlar gibi sert bir şekilde müdahalede bulunmazdı.

Malesef kask kamerasından mıdır nedir bilemiyorum. Bazı motorcular ve bisikletliler çok ayrıntıya giriyorlar. Başta üstüne kırsa , büyük bir taciz olsa anlarım ama niye sinyal vermiyorsun diye bu kadar uzatmamak lazım. Benim gördüğüm büyük bir tehlike yok sinyal ver lan sinyal ver diye başlıyor olay. Tabi ki sinyal vermeli ama bu tür olayları da çok uzatmamalıyız.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu

Yıldırım bey, hasta motorcu, tahrik etti...Anlaşıldı anlaşıldı bir fenerli kendini başka türlü ifade edemezdi zaten. Yok ya şaka şaka. Fanatik gassaraylı dahi olsam yıldırım beyi tutarım. Sonra cıss yaparlar abisi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ne sinyalmiş be bilmiyor muymuş trafikte ehliyetini yeni alandan, polisin önünde yol ortasında drift atana, içip önünü göremeden araba sürenden, kapıyı açarken bisiklet filan geliyo mu diye bakana(kimmiş demeyin biziz işte) kadar birsürü adam var. Malesef, kurallara uyanlar uymayanlar yüzünden daha büyük tehdit altında sanırım. Ben yeşil ışıkta geçtiğim halde kırmızıyı sallamayan birinden dolayı kaza yaptığımı bilirim. Neyse uyarı nezaketle olur, tahrikle değil:harika:.Yakında sürücüsüz araçlar olcak ta hepimiz rahat etcez. Sinyal verdin vermedin, makas attın atmadın meselesi artık tarih olur. Hakikaten ya araçlar kendi kendine gittiği zaman bu vlog'lar, vlogger'lar nasıl olcak?:D