Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Araç üstü bisiklet taşıma barı tavsiyesi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında illgnsyyz tarafından paylaşıldı.

1. illgnsyyz

illgnsyyz Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arabayla bisiklet taşımak için bar almak istiyorum. Arka şaşıyıcıları, hem bagaj kullanımını engellediği hem de arabaya zarar vermesi çok olası olduğu için istemiyorum. Thule ve benzeri bilindik ve kaliteli markaların araç üstü barları 250-300 arası sırf bar fiyatı. Bir de bisiklet taşıyıcı fiyatı eklenince iyice yükselecek. şöyle bir ilan buldum. Bundan kulanan ya da bunu inceleme şansı olmuş olan varmı acaba? Kullanacağım Arabamda araç üstü bar bağlantı noktaları yok ve sonradan taktırıp orjinalliğini bozmak istemiyorum. Tavsiye ve fikir paylaşabilir misiniz?

2. Akın Killik

Akın Killik Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben şahsen size 2 marka öneririm. hem bisikletinizin iyiliği hemde arabanızın iyiliği için :) thule gerçekten çok iyi. dokunduğunuzda bile güven hissini alıyorsunuz. ben hiçbir sorun yaşamadım daha bugüne kadar. biraz daha ucuz olsun dersenizde arkadaşımın kullandığı perruzzo'lara bakmanızı öneririm. çok ucuz bişey almanızı önermem şahsen çünkü olurda bisiklet kurtulursa 100 lira daha vermemek daha pahalıya patlayabiliyor

illgnsyyz bunu beğendi.
  3. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    araç ile bisiklet taşıma işinde hep bisikletin sağlam şekilde monte edilmesini düşünürüz thule nin taşıyıcı ayaklarında bisiklet çok güzel monte oluyor hatta maşadan kilitlemeli sistemlerde bisiklet okadar sağlam oturuyor ki bisikleti salladığınız zaman araç sallanıyor. tabi bunun için sırf taşıyıcı ayağa 300-350 lira vermek sinir bozucu oluyor. tavan taşıma sistemlerinin güzel yanı bagajı kullanmak için olanak sağlaması ama hep gözden kaçan bir dez avantajı var, ufak bir kaza anında tavandaki yük(yaklaşık40 kilo) taşıyıcı vidalara vuruyor bu durumda çok ufak görünen kazalar bile aracın tavanına ciddi zararlar verebiliyor bu da kaş yapalım derken göz çıkartma durumu oluyor.

illgnsyyz bunu beğendi.
  4. Nuri Alper Ulupınar

Nuri Alper Ulupınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Fevzi kardeşim ilanda gösterilen sadece barları sabitlemeye yarayan ayak zannedersem.

Ve şöyle bir ibare var. ÇİFTLİ PAKET VE KİLİTLİDİR

Yani iki adet alman gerekiyor. 2 adetde bar alman gerekiyor.

Fiyat yine 200 TL ve üstüne çıkabilir.
    Ama sağlamlık dersen bilemedim.

Ben tavan barı olarak mont blanc aldım. (http://www.otsoto.com.tr/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=200001)
    Üstüne üç adet thule bisiklet taşıyıcı monte ettim.

Çok sağlamlar. Km'lerce yol gittim.
    Gayet güvenliler.

(Thule bisiklet taşıyıcılar Bahausda daha ucuz bilgin olsun.)

illgnsyyz bunu beğendi.
  5. illgnsyyz

illgnsyyz Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    satıcıyla konuştum bu fiyat iki adet bar ve montaj ayakları içinmiş. Barlardan sonra bisikleti tutacak taşıyıcı gerekiyor. Satıcı çok sağlam tutuyor falan diye övdü barları ama kimse yoğurdum ekşi demez. Taşıyıcı bar ve bisiklet taşıyıcı olarak siz kaç liraya almıştınız fiyat hakkında bilgim olsun.

6. Nuri Alper Ulupınar

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yanlış anlamadım değil mi? İki adet bar ve montaj ayakları 50 TL. :confused:

Ben taşıyıcı barları ve montaj ayaklarını otsoto dan 200 TL ye,
    Bisiklet taşıyıcıyı THULE FREERIDE 532 (siyah renk) 175 TL ye bahausdan aldım.

7. Soner sevinç

Soner sevinç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bisiklet taşıyıcıları takıldığı zaman kaç bisiklet monte. her bisiklet için ayrı taşıyıcıya gerek yok heralde

8. illgnsyyz

illgnsyyz Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    satıcı öyle olduğunu söyedi ama şimdi siz sorunca tekrar şüphelendim 4 ayak 2 bar olduğunu onaylatmak için mail attım bakalım yanlış mı anlamışım

9. Nuri Alper Ulupınar

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Herbisiklet için ayrı taşıyıcı maalesef.

Sizin dediğiniz gibi olsa süper olurdu...