Araç İçin Bisiklet Taşıyıcı Askı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Kaan.Özçelik tarafından paylaşıldı.

 1. Kaan.Özçelik

  Kaan.Özçelik Forum Bağımlısı

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  5 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  613
  Beğeniler:
  1.541
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Daha önceki yazışmalara baktım ancak en yenisi 2011 tarihli. Bu yüzden yeni başlık açmayı doğru buldum.

  Aracım C4 Grand Picasso. 7 kişilik olanlardan, dolayısıyla normal hatchbacklere göre biraz daha yüksek ve arka kapı biraz daha dik.
  İhtiyaç halinde kullandığım bir portbagajım var ama yükseklikten dolayı eşya alıp koymak kolay olmuyor.
  3 bisiklete kadar yüklemek isterim. Arka taşıyıcılardan memnun olmayan var mı? Son zamanlarda almış olanlar nereden ve hangi modeli aldılar?

  Ya da her şeye rağmen gidip bir üst taşıyıcı mı almalıyım? Eğer öyleyse aynı soru: Memnun olmayan var mı? Son zamanlarda almış olanlar nereden ve hangi modeli aldılar?
   
 2. x-rayted

  x-rayted Bisikletkolik

  Kayıt:
  20 Eylül 2011
  Mesajlar:
  1.377
  Beğeniler:
  1.525
  Şehir:
  istanbul, Maltepe
  Adı:
  Cenk K.
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Aracınızın ilk nesil (yani en yeni kasa değil) olduğunu varsayarak -2011 model diye tahmin yazıp- :) Thulede arama yaptım. Arka kapıda taşımak için 991,992 ve 973 öneriyor. 991 iki bisiklet taşıyor size olmaz 973 daha çok van ve MPVler içindir size uyar sanırım ama bu da 2 bisklet taşıyor ek adaptörle 3 bisiklet taşıyabiliyor... Picasso forumlarında daha çok alternatif bulursunuz sanırım.


  Ben 2013 model golf için decathlondan Thule 9103 aldım. Öğrenene kadar bagaj kapağını ve spoileri biraz çizdirdim ama şimdi iyiyim. İlk günler bisikletleri takacağım diye sucuk gibi terlerdim. Şimdi 2 dakikada hallediyorum. Biri 28 biri 26 biri 20 jant 3 bisiklet taşıyorum. 20jantı bagaja sığdırıp taşıyıcıda bir de 24 jant bisiklet taşıyıp 4 kişi ve bisikletleri bir VW golf ile nasıl taşınır diye esprili bir başlık açmayı düşünüyorum. 9103 clipon sistemini önerirdim ama maalesef size uymuyor.
  Decathlona bir bakın oradaki diğer taşıyıcılar belki size uygundur.