Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Araç Arkası Bisiklet Taşıyıcısı

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Ziya Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba,

Araçla bisiklet taşımak için araç arkası bisiklet taşıyıcılarından almayı planlıyorum. Kullananlarımız var mı? Kalitelisi nedir(Hem bisiklete hem de araca zarar vermeyecek şekilde) Kullanması ne kadar sağlıklı? Bu konuda tecrübesi veya bilgisi olanların çok yardımı olacaktır. Marka ve model tavsiyesi de alabilirim. Şimdiden herkese çok teşekkürler :)

2. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    iyi bir marka olsun..bende ucuz bir ürün var,memnun kalmadım...ortalama 100 tl nın üstünde iyi markalar var..

Ziya Yılmaz bunu beğendi.
  3. Serdar Unalan

Serdar Unalan Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aracınız hachback veya ststionwagon türü ise çeki demirine bağlanan modellere bakmanızı tavsiye ederim. Çeki demiri ruhrata işletilmesi gerekli diye biliyorum bu arada . Bu tip arabalara takılan normal taşıyıcıların süküp takması biraz daha zahmetli Benim aracım sedan hafta da 3 gün taşıyorum bir bisiklet taşımada biraz dikkatli davranızsanız aracınıza çok çok az hasar verir. Hiç vermeyenini ben görmedim hasar araca tuturulan yerlerde uzun süre kullenımdan sonra hafif renk solması gibi yani boyada kalkma falan değil.Taşıyıcılar genellikle 3 bölümlü oluyorlar bu bölümlerin yuvaları olmasına özellikle dikkat etmek gerekli.bir defasında 3 bisiklet yüklediğimde plakanın alt tarafını pedal çizmişti sonra da onun için su boruları için satılan yalıtım süngerlerinden aldımve sorun bitti her yere bunları sıkıştırıyorum.Bendeki tasıyıcı 6 noktadan araca tutturuluyor. Tutma noktaları plastik araca zarar vermiyor .Ancak benim arabam 2000 model komple bagaj kapağını boyatmak 300-500 tl yi geçmeyeceği için çok özenmiyorum açıkçası .Ancak siz tutma yerlerinin içine ilave koruyucu plastikler yapıştırabilirsiniz Bauhaus ta satılıyorlar.Son olarak Taşıyıcıda kesinlikle ucuza kaçmamanızı tavsiye ederim sonuçları pahalı olabilir. Thule bu işin iyilerinden ancak başka markalarından iyi ürünleri mevcut.Görünce anlarsınız zaten

Ziya Yılmaz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  5. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Araç arkasına takılanlardan değil de üzerine taşıma raylarına takılan modelleri tavsiye ederim. Ben en ucuzunu kullandım 33TLlik. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bagaj kullanılabiliyor. Kesinlikle sağlam duruyor. Sadece otoparklara girerken dikkat etmek gerekiyor yüksekliğe.

6. Gökhan Küçükoğlu

Gökhan Küçükoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    merhaba,
    bir önceki mesajdaki bölmeli olmasına dikkat edin.Ben Delta Bisiklet'ten aldığım Peruzza'yı kullanıyorum.
    İki bisiklet taşıyorum,taşıma esnasında iki bisiklet zarar görüyor,araca zarar vermemesi içinde iyi sabitlenmesi gerekiyor.
    Uzun yolda da kullandım güvenilir,bilginiz olsun.
    http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,2885,OdesisMc

7. Serdar Unalan

Serdar Unalan Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Burada ki zararı size söyle açıklayayım aracınızı sert bir fırçayla belli yerine sürekli sürterseniz boyada hafif solma olur bunun gibi bir şey oluyor o da sizin aracınızda daha düşük ihtimal üstteki kancalar bagaj kapagının üstüne takılıyor onların içine destekleyi bir şeyler yapıştırabilir veya bir parça bez kullanabilirsiniz.ortadadaki iki adet dayama benim araba bagajın üstüne basıyor sizde cama gelecek sorun yok dolayısıyla.Alt taraf ise bagajla tampon arasına gözle görülmeyen notaya bağlanıyor yine sorun yok. 6ay 1 yıl kullanımdan sonra bu bagajın üstüne takılan kancanın geldiği yerle alta takılan noktalarda oluyor bu solma ama uzun yolda aracın önüne çarpan hasarla kıyas bile kabul etmez.Kısacası kötü bir yıkamacıdan daha az zarar verir dikkatli kullanırsanız.Son olarak taşıyıcı çok buyuk kolaylık ve rahatlık bisiklete binme sayınızı gözle görülür şekilde artırır . Özellikle şehir dışında binmeyi teşvik ediyor adeta .Ben hafta içi 30 km mesafedeki ormanlık alana hafta sonu şehir dışı ormanlık alanlara gidiyorum düzenli olarak . Taşıyıcı olmasa evden gidebileceğim yerlere gitmeme gerekirdi veya çok sıkıntılı olan toplu taşımayı kullanmam gerekirdi.Taşıyıcı buyuk ozgürlük Unutmadan taşıyıcı ile Ankara dan Antalya ya defalarca bisiklet götürdüm ve tatil boyunca Kemer dağlarını alt üst ettim:))Alın pişman olmazsınız.

Ziya Yılmaz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Biz de üç arkadaşız haftasonları maksimum 50 60km'lik bir yolu arabayla gidip sonrasında bisikletlerle tur yapmayı planlıyoruz. Yani arkaya takılanlardan alıp üçünü de kullanacağız büyük ihtimalle. Üç bisiklet olacağı için hem bisikletlerin hem de aracın zarar görme ihtimalı bayağı artıyor. Bundan dolayı iyi bir seçim yapmam gerekiyor.

Teşekkürler :)

9. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba,
    Konuya cok karismiyayim dedim ama tutamadim kendimi, uzun yillardir tasiyici kullaniyorum ama aracima herhangi bir zarar vermedim. Arkadaslarimizin dikkat cekmeye calistigi noktalari dikkate almanizi tavsiye ederim, Thule marka kullanmama ragmen ( aracim sedan model ) kaportaya oturan pkastik takozlarin altina muhakkak bez koyarim, bagaj kapagini tutan kancalari ben kullanmiyorum, onun yerine kendi gelistirdigim bir yontem var ve onu kullaniyorum, musait oldugumda resim cekerek size iletmeye calisirim.
    Turkiye'ye yeni gelen ve Trek-Turkiye sayfasinda gorebileceginiz Saris marka urunu incelemenizi tavsiye ederim, bisiklet kadrolarini da sabitleme imkani oldugundan cok kullanisli duruyor. Ihtiyacim olmasi durumunda kesinlikle tercih edecegim bir urun.

Holiganguc ve Ziya Yılmaz bunu beğendi.
  10. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Aracımız R19 sedan. Kaliteli ve mümkünse kadronun da sabitlenecegi yuvaları olan modelleri tercih edin. Araca bağlarken takozların ve kayışların sabitlendigi yeri bir şekilde korursanız zarar vermez. Hız filan da yapılıyor ancak bisiklet bizim arabada dışarı doğru taşıyor biraz iyi ayarlamak lazım. Bir de ön lastik yere çok yakın kalıyor bizim araba için 150 ile otobanda giderken araba bir tümsekte zıplayıp yere oturunca jant vurmuştu yere ama sağlam bağlandığı için sorun oluşturmadı. Açı ayarlı ve en az 6 noktadan bağlantılı modelleri incelerseniz sorun çıkmaz. Arabanız oldukça güzel ve bu işler için uygun. Çeki demiri bulunuyorsa veya taktırma şansınız varsa en sağlıklısı onu kullanmaktır. Iyi akşamlar...

11. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Babam geçen sanayide sormuş araç üstü çıta+bisiklet taşıyıcıya 200 tl istemişler.

12. Tahsin kor

Tahsin kor Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende bisiklet taşıyıcı arıyorum. şu çeki demirine monte edilen modeller sağlam gibi duruyor. istanbulda nerede bulabiliriz bildiğiniz bir bayii var mı ?

13. ankirali

ankirali Yeni Üye

Seviye:
    İki yıldır kullanıyorum. Çok pratik ve sağlam. Bozuk yollardan da geçtim. Ankara'da bir bisiklet dükkanından 100 euroya almıştım ama şimdi kalmamış.
    http://www.youtube.com/watch?v=JEWQnszqwOI

14. Murat.K

Murat.K Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    suana kadar uretilmis arka tasiyicioar arasinda alabileceginiz en iyi -her acidan- arka tasiyici (ceki demiri olmayan) Saris Bones RS tir.
    daha iyisi yok kesinlikle

ykaracavus bunu beğendi.
  15. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bir soru da ben sorayım. Burada tavsiye edilen modellerin çoğu stop, sinyal ve arka lambaları, taşıtın plakasını kapatıyor. Bu soruna nasıl bir çözüm buluyorsunuz, ya da sorun değil mi? Trafik yasaları ne diyor bu konuda?

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  16. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Kesinlikle haklısın İhtiyar ağabey,
    Fakat gerek bisiklet taşıyan araçların azlığı gerekse geleneksel birşey olmaz bırak iş görülsün mantığındaki yaklaşımımız nedeniyle karışan görüşen yok. Fakat trafik kurallarına göre plakayı, arka ışıkları kapatmak yasak.
    İlk taşıyıcım araç arkası bir modeldi, hem araçtan dışarı taşardı bisiklet hem de ışıkları ve plakayı kapatırdı. Defalarca polis önünden geçmeme rağmen hiçbir uyarı almadım.
    Bagajın kullanılmaması ve bisikletin sabitlenmesi eziyetli olduğu için en ucuz tavan taşıyıcısını aldım ve çok rahat ettim. Hem kolay ve hızlı bisikleti sabitleyebiliyorsunuz hem de bagaj ve ışıklar vs. kapanmıyor.

17. kvnccelik

kvnccelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Konuyu biraz hortlatmak gibi oldu ama ben de iki bisiklet taşıyabileceğim güzel bir taşıyıcı bakıyorum. Thule Xpress 970 modeli çok hoşuma gitti. Şık ve sağlam duruyor. Yalnız bu model çeki demirine takılıyor sanırım. Aracım 2012 Seat Ibiza. Çeki demiri olayını kolay halletmek mümkün mü? Değilse de başka hangi bisiklet taşıyıcısını önerirsiniz?

18. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çeki demirini ruhsata işletmek gerekiyor. Bilginize :)

19. Özgür Ka

Özgür Ka Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Araç üstü taşıyıcı önerisi olan var mıdır ?

Teşekkürler..

20. Rüzgar Inoğlu

Rüzgar Inoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Thule'den şaşma derim. Pahalı geliyosa, fiyat/performans önemliyse Filli Menabo'da iyidir.