Arabalı Vapuru Protesto Ederim, Yuşa Tepesine Pedallarım !

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Vapurda parasını ödediğimiz kadar alan kaplayacağız konusunda eylemciler sağduyulu hareket etmeli. Dışarıdan tepki olsa bile kimseyle kavgaya ağız dalaşına girilmemeli. Burada bir kişinin yapacağı bir hata eylemi haklıyken haksız duruma düşürebilir. Acizane uyarmak istedim.

Scudo

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Katılma şansım malesef yok ama sizleri destekliyorum arkadaşlar. Fark edilmiyorsak, fark ettirmeliyiz. Yoksa böyle gelen böyle gider.

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Yargıç

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@Bilal Demir

Biz orada ne arabası olanlarla nede oradaki görevlilerle gereksiz tartışmalara girmeyeceğiz.
Bunu bir eğlence şeklinde ve bu uygulamayla dalga geçmek için yapacağız.
Uyarınız için Teşekkürler.
Bende katılan arkadaşlara bu konuda dikkatli olmalarını rica ediyorum.

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
turu yoros kalesinde bitirmeniz daha keyifli olacağı kanaatindeyim üstelik anadolu kavağına oldukça yakın 3 km kadar yol var pazar günü gelmeyi planlıyorum

• Beğen

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Protestonuzu yürekten destekledim açıkçası. Fiziken desteklemek isterdim ama, İstanbul'da olma imkanım yoktu o tarihte. Yalnız bir hususu hatırlatmakta fayda görüyorum; Karayolları Trafik Kanunu'nun 3. Maddesi'nde yer alan iki husus var ki, bunları bizim yok saymamız yerine, Devlet'i yönetenlerin acilen var sayması gerekiyor. İşte o hükümler:

Bisiklet : En çok üç tekerleği olan ve üzerinde bulunan insanın adale gücü ile pedal veya el ile tekerleği döndürülmek suretiyle hareket eden ve yolcu taşımalarında kullanılmayan motorsuz taşıtlardır.

Taşıt : Karayolunda insan, hayvan ve yük taşımaya yarayan araçlardır. Bunlardan makine gücü ile yürütülenlere "motorlu taşıt", insan ve hayvan gücü ile yürütülenlere "motorsuz taşıt" denir.

Güzel günler görmemiz dileğiyle...

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aynı yerde bende problem yaşamıştım geçtiğimiz ay. Çevreye baktığınızda ilan edilmiş fiyat listesi yok sadece elinde yetkililerce imzalanmamış bir bilgisayar çıktısı var bu çıktıda bisikleti yük olarak tanımlıyor ve para istiyorlar. Oysa diğer gemilere tek akbil ile biniyorsunuz. Adil olmayan bir fiyatlandırma firmanın politikası olabilir. Ancak kamu hizmeti gören bir firmanın fiyatlandırmasının ilan edilmiş ve aleni olması hukuki bir zorunluluktur. Bu konuda firmaya ve belediyeye mail attım dönüş olmadı, sanayi ve ticaret il müdürlüğüne dilekçe yazmayı düşünüyorum.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet onlukları alsın ido ondan sonra onları eritip gümüş ticaretine başlasın adam bi de utanmadan 6 lira demekte..cengiz dost ile bi protesto olayını yenikapıda yapmış idik ne hikmet ise saysürün kurucusu orda idi ama bu pazar yenikapıdan mudanyaya gitti yenikapıdan mudanyaya bisiklet parası kaç para acaba ,. ben parayı basar geçerim protesto neymiş denirse o vakit adama derlerki niye geldin cengiz yargıcın protestosuna ...orda çok insanın olmaması üzüntü verici bisiklet sürücüleri bi kere kendi haklarına sahip çıkmıyor dernek bedava köprü deyince 3000 bisikletli orda hak aramaya gelince arkanızı döndüğünüzde kimse yok bu durumlar ile ben çok karşılaştım ama belgradda muhteşem bi kitle var idi 53 kişi...az olabilir ama 53 kişi bile adamlara iyi bi gövde gösterisi idi..protesto ruhu 80 den sonra bitmiştir millet sindirilmiştir stk lar kapatılmış demokratik haklar hasır altı edilmiştir..demokrasinin olmaz olmazları güçlü stk kuruluşları ve kitlesidir norveçte et fiatları yükselince insanlar sokaklara döküldü ve et fiatları geri çekildi..
bu arada derneğin suskun kalması üzüntü verici derneğin sayfasına bir yazı düşeceğim bu 5 lira olayı için,idoya gidildi daha önce dernek kanalı ile ido müdürü lütfetti 1 lira indirdi....dernek varsa eğer bu işin peşine düşecek ve ısrarcı olacak yukardan işi bitirecek..evet bi insanın en tabi hakkı tabi bisikleti ile feribota binip bursaya gitmek onun için bisikletten alınan ücret 1.5 liraya düşmelidir ..eskihisar hattı 3.5 ira bisiklet parası eğer orada 5 lira olmuş ise olabilir çünki eski feribotlar bunlar olayı aynen iptal ederim...5 lira verecek göz yok bende 3.5 lirada fazla ama kötünün iyisidir derim...