Araba kullanan şoförlere sesleniyorum lütfen!

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar 29/01/2011 tarihli günde Kocaeli / Darıcadan / Kadıköy kızıltoprak delta bisiklet bayiine bakım için küçük bir tur yapacaktım mesafe 44 km idi. Darıcada hava kapalı hafif ciseli Allahtan GPRS'de havanın çok bulutlu oldugunu gösteriyordu kadıköy arasında. İlk 10 km sorun yok Rüzgara karşı yol alıyorum bisiklet rüzgarın siddeti ilen v şeklini alıyordu hafif bir eğimle gidiyorum sanki 20 ila 40'ıncı kmlerde olanlar oluyor. Darıca çıkışında bir bayan şöförün dikkatsizligi ilen orta Refüj'e Giriyordum az daha. Direk önüme kırdı ve hiç sebeb yokken.. Çok kararsız kalmaları trafik'de büyük tehlikeye neden oluyor. 2.ci olarak pendik'e gelmeden Yağmur başlıyor ve ben hazırlıksızım Sağ Güvenlik şeridinden dikkatlice gidiyorum hem yağmur hemde d-100 karayolunda ne olacağı belirsiz... heleki burası türkiye ise. Yağmur son hız devam ederken SOL PEDALIMIN YANINDAN 10 CM YAKINIMDAN BİR LADA SAMARAYA BENZER SİYAH BİR ARAÇ YANIMDAN GEÇTİ SOL YANINDA DA BİR ARAÇ VAR! hadi bana çarpmadı. O ADAMIN RÜZGARI İLEN BEN SAVRULSAM D-100 ÜN ORTASINA DÜŞŞEM ÇOKMU MUTLU OLACAKTI ACABA! ARKADAŞLAR ALLAHA ŞÜKÜR TURU KAZASIZ BELASIZ BİTİRDİM İDEALTEPE SAHİL YOLUNA İNDİM ORADAN SONRASI SORUNSUZDU! DEĞERLİ ARKADAŞLAR BÖYLE DURUMLARDA PLAKAYI ALIN BİSİKLET SÜRÜCÜ OLSUN YADA ARABA SÜRÜCÜ OLSUN YAPTIGI HATAYI BİLDİRİN SİZ YAPMAZSANIZ GİDER BAŞKA CANLARA KAST EDER 1 CAN 1 YAŞAMDIR. ÖZGÜRLÜK 4 TEKERDE! 2 BACAK 2 EL VE SAĞLAM VÜCUT İLEN. BU DA TEK TESELLİM.

Sevgilerle.

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Bir bildiğim var ki, özellikle yağışlı havalarda bisikletlilerin (ve yayaların tabi ki) yanından arabayla geçerken yavaşlayarak, aradaki mesafeyi de uzatarak geçiyorum. Bisikletle gittiğim zamanlarda ise anlattığınız gibi benzer dertlerden yakınıyorum. Geçmiş olsun.

Şimdi bilindiği gibi araçla yayaları ıslatacak şekilde gitmek yasak, para cezası var. Peki bisikletliyi de ıslatmak yasak mı? Ayrıca ceza kestirebilmek için ne gerekiyor, ille trafik polisinin mi görmesi lazım olayı?

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Geçmiş olsun Serkan. Ucuz atlatmışsın. Bu havalarda anayollarda bisiklet sürmek gerçekten tehlikeli. Ne yapacağı belli olmayan sürücüler nedeniyle nispeten rahat sürülebilen anayollara çıkana kadar ara yollardan gidiyorum. Gerçi yol biraz uzuyor ama bu tehlikeyi en aza indirmenin en güvenli yolu bana göre.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Beni ıslatsın önemli değil güvenlik şeridini ihlal edip minim farkla yanımdan geçmesine sinirlendim . . Her şey olabilirdi o anda . Yayalarda farksız saga sola bakmama yola atlamalar. Dikkatsizlik. . . .

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Forumdaki ybancı ülkedeki videoları izlediğimde eğer bisiklet yolu yoksa araçlar bisikleti sanki araba sollarmış gibi açılarak solluyorlar.

Nedense benim ülkemdeki arabalar yamımdan geçerken beni araçtan saymıyorlar,sanki bisikletli biri yokmuş gibi hiç sola açılmadan(sollamadan)geçiyorlar.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kazayı umursamazlar bile . Müdahalede yaralıda canından olur . . .

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Dostum iyi niyetini ve terbiyeni anlıyorum ve destekliyorum fakat "lütfen" ile çözülecek bir durum değil bu.

"haklar verilmez alınır "

yeterli sayıya geldiğimizde bu haklara otomatik olarak sahip olacağız.

Tekrar geçmiş olsun.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
sabır, o dilediğin günler de gelecek ama şimdi değil, daha değil. egoizmin tavan yaptığı bu ülkede, metal kutularda gezenler bizi yok saymaya devam ededursun. benzin zamlarını desteklememek elde değil :)

Tepki
67
Gecmiş olsun..
Bisikletlere karşı duyarsız araba kullananların bu sitede olacağına inanmıyorum. Haliyle başlık tamamem alakasız yerde :D

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@erkan tufekci
İnşallah ki yoktur ama ben varsayım üzerine yazmadım anlatmak istediğim 2 kare veya cümleden ibaret değil kendine nasıl bir pay cıkarırsan ne anlarsan ..

Sadece yüzeysel okuma vardır.Gözünde gezersin okumazsın bile beyin onu otomatik anlar zaten türkiyede yaşanmış olayların bütünüdür bu!
....
DEĞERLİ ARKADAŞLAR BÖYLE DURUMLARDA PLAKAYI ALIN BİSİKLET SÜRÜCÜ OLSUN YADA ARABA SÜRÜCÜ OLSUN YAPTIGI HATAYI BİLDİRİN SİZ YAPMAZSANIZ GİDER BAŞKA CANLARA KAST EDER 1 CAN 1 YAŞAMDIR ...
ÖZGÜRLÜK 4 TEKERDE! 2 BACAK 2 EL VE SAĞLAM VİCUT İLEN ..
'''Belki bu sitede duyarlı arkadaşlar olurda duyarsızları uyarır niteliginde cümleler kurulup da ardından gelen cevaplar bunu destekliyorsa sizin yaptığınız ayıptır!
Konu gayet düzgün bir şekilde forumda cafedeki kullanıcalara hitap etmekte olup sizide kapsamaktadır! ''

Mesala yukarıda yazanlar . Basit bir cümle ilen misal Sen böyle bir durumda olsan plakayı al trafik polisine bildir bunu uygula .. belki bu adam başka bir yerde hata yapacak ve kazaya neden olacak belki senin verdigin polis veya memur yada bir başkası not veya tutanak tutacak başka yerde yaptıgı hatalarda su yüzüne cıkacaktır . bu kadar alakasız bir cevap da bende senden gördüm kusura BAKMA!

Tepki
67
Yazdıklarınızda tamamen haklısınız yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Ben yanlış yere açılmış derken teşke daha fazla insana ulaşabilecek bir sitede olmasını isterdim demek istedim. Lütfen beni yanlış anlamayın.

Tekrardan geçmiş olsun dilerim..

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yanlış olan her şey düzelir , düzeltilir yeterki yanlışlar ' Can acıtmasın yanlış yönlere sapmasın ...

Saol'un var olun..

Yine D 100 den Darıca tuzla pendik ve çamlıcaya kadar gidicem bakalım ne gelcek başıma ! :eek:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben pendık aydosta oturuyorum. Antreman amaclı sabah pendık koprusundnen kozyatagına d-100den gelıyorum. benı en cok daralan yollarda sıkıstııolar ama bıle bıle yapıolar emınım. Bende el kol haraketlerımle onları tesellı edıyorum. İçimdeki Öfkeyi Atıyorum :) :D Ama bazıları varkı bana öncelık tanıyıp yol verıyorlar. her yola cıkmadan once bı Bismillah çekıyorum ıcım rahat gırebılıyorum d-100 de. Ama benı yıldıramaz bu avare avare araba sürenler... Bol pedallar..

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Hayat sevdiğimiz şeylerde hep bizi zorlar dostum..ben kaç kere bisikleti bıraktığımı hatırlamıyorum artık.sonra ne oldu hep döndüm çünkü ben yürüdükçe ölenim dostum...bisikletsiz hayat ölümümdür.senin yolun hep açık olsun tecrübelerini kullan sadece yoluna bak.....