Araba Çarptı

Scudo

HakanDemir

Daimi Üye
Tepki
121
Cadde bostanda ana yolda ters şeritten gitmeyi bir deneyin bakalım hangi porsh.a denk geliceksiniz

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
değil bisiklet kullanmak cadde bostan'da karşıdan karşıya geçmeye bile çekiniyorum . Bir kaç defa yayalara yeşil yanarken dibimden son sürat araba geçti . Adamlar yeşil yanıp sönmeye başlayınca gaza abanıyorlar . Daha 2 gün önce de Mersin'de göçmen kavşağında ( bilenler bilir ) bize yeşil yanarken kocaman tır geçti önümüzden , son sürat hemde :) yani ışığa güvenip geçsek yolu kontrol etmesek tırın altındayız ... Amannn diyorum ...

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
@TAYFUR ÇELİK

Ya ekliycem kaskın resmini ancak okadar sıkı çarpmış olmama rağmen kafamı kaskta ufak bir ezik var.
yani kaskın haşat olmuş bir durumu yok. Bu nedenle hani insanların "bumuymuş?" demesinden çekiniyorum.
Belki şu anda daha büyük bir etki yaratmışızdır kask takmaya üşenen arkadaşların zihninde diye düşünüyorum.

Ama çok isterseniz kaskın resminide eklerim tabi.

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
@HakanDemir

Sen ne diyosunnn :) benim hayatım maceraaa , Yay burcuyum işte , elim dursa ayağım durmaz . Hep bi belamı arama halindeyim :rolleyes: Ama monoton bir hayata tercih ederim , memnunum gayet :)

• Beğen
Tepkiler: HakanDemir
Tepki
15
çok geçmiş olsun işte bu acı örnekte olduğu gibi sadece hava olsun diye eldiven vede güneş gözlüğü takmakla olmuyor kaskın önemi gayet acık,tekrar geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: Rıdvan UĞUR

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
ters şeirtten gitmek = ölümcül hata

bu hataya düşen çok insan var nedense. doğru şeritte gittiğinizde arkanızdan gelen araç sizi fark eder ve ona göre hızını düşürür veya durur zaten. yeter ki siz arçların yoluna aniden girmeden, en sağdan normal bir şekilde gittiğiniz sürece sorun kalmaz.
ayrıca ufak scooter ve motorsikletler de kendi şeritlerinin en sağındaki boşluğu kullanırlar. yani ters yönden giderseniz onlarla da kafa kafaya çarpışmak kaçınılmaz olur.

umarım bu konu ters yönden gitme mantı(ksızlı)ğına son vermiş olur ve böyle kazalar yaşanmaz.

geçmiş olsun..

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
Bu ters yönden gitme olayı yaya olarak ilerlerken mantıklı sadece . Doğal olarak sağına bakmadan yola çıkacak olan insanlar da cabası .

OMER AYYILDIZ

Daimi Üye
Tepki
211
Öncelikle çok geçmiş olsun...

@CENGİZ.ÖKSÜZ

Cengiz Arkadaşıma kesinlikle katılıyorum.

Tersten gitmek ciddi anlamda risk!

Tamam siz belki belli bir oranda duruma hakim olduğunuzu sanırsınız ama karşıdan gelen için öyle olmuyor, ayrıca o şeridi kullanan diğer bisiklet ve scooterları da hesaba katmak lazım.

Birde bahsi geçtiği için değinmek istedim;

Bisiklet kullanıyorsanız farkındalığınız için güneşi hesaba katmayı mutlaka alışkanlık haline getirin.

Geçen gün arabayla okuldan eve dönerken büyük bir kavşağın altından geçiyordum ve güneş batmakta ve tam karşımdaydı. Bu tip durumlarda kavşağın giriş kısmı araç sürücüsü tarafından kısa bir süreliğine neredeyse görülemiyor. (Tünel girişlerinde olduğu gibi)

Bisiklet kullanıcısı olduğumdan ilk aklıma acaba orada bir bisikletli var mı olsa nasıl farkedilir şeklinde oldu. Bu durumlarda farkedilmemizin minimum olduğunu ve güneşin konumunu göz önünde bulundurmayı aklımızdan çıkarmayalım :in:

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
hocam kaskta bişe görünmüyosa da alın bi taşı vurun kaska parçalayın biraz. öyle koyun resmini. ne de olsa yeni kask alacaksınız :D

• Beğen

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
geçmiş olsun...
Bundan sonra ters şeritten sürme hiç bir zaman, çok tehlikeli dostum. benden sana tavsiye. günde 100km sürüyorum, hayatımda ters şeritten giderek yol yapmadım.
Hiç bir zamanda böyle bir olayla karşılaşmadım.
Trafik kurallarına göre. Yanlış hatırlamıyorsam, eğerki yanlış hatırlıyorsamda bilen arkadaş düzeltsin.
maddeleri tam hatırlayamadım ama, birleştirilmiş bir şeklini yazdım:
Bisiklet; bisiklet yolunun olmadığı her yerde taşıt yolunu kullanabilir. Yolun en sağ şeridinden en fazla 2 şerli sıra oluşturarak trafiğin akış yönünde yol alabilir. Trafik kurallarına uymak zorunluluğundadır. Herhangi kaza olasığılında normal işlemlere tabi tutulur.

benim bildiğim böyledir dostum!!!

Obsessad

Üye
Tepki
39
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çok geçmiş olsun..verilmiş sadakanız varmış..bir an arabayla bu tarz bir yola çıkarken ne yaptığımı düşündüm de sanırım ben olsam ben de çarpardım size..yanlış anlamayın çünkü yola çıkarken sürekli soldan gelen arabalara bakıp en uygun zamanda seri şekilde yola çıkmaya bakar bir sürücü..hele hele yol yoğunsa yola çıktığında bile kafa hala arkadan gelenlere bakmaktadır..trafiğin tersine gitmek trafiği görmek adına iyi belki ama bu tarz yol ağızlarında bence çok tehlikeli..

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
Herşeye rağmen şuanda tek istediğim bisikletimi bir anca yaptırıp tekrar yollara çıkmak. ve birdahaki kazama kadar trafik akış yönünde ilerlemek:)

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
Aman diyeyim Rıdvan kardeş. Çok dikkat etmek gerekiyor.
Önüne gelene ehliyet verildiği bir ülkede yaşıyoruz.
Daha dün bir AVM'nin otoparkında ileri giden bir araç aniden geri gelmeye ve benim ve iki çocuğumun üstüne arabayı sürmeye başladı. Arabanın arka kısmına vurarak zor durdurdum. Adamın savunusu ise sadece görmedim demek oldu gevrek gevrek gülümseyerek.

Sevgiler.

• Beğen