Araba Çarptı

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
Evet sayın arkadaşlar.
Biraz önce bisikletle akşam sporumu yaparken bana araba çarptı. Olduğum yerden birkaç metre yükselerek yere çakıldım.

Olay şöyle gerçekleşti. Saatte 17-18km hızla Sultanbeyli mevkii yanyol denen yerde (Allah kimsenin yolunu buıralara düşürmesin) saat 19:00 sularında ilerlemekteydim. Trafik karşıdan bana doğru akacak şekilde pedala basıyordum. Önümdeyse soldan yola katılacak bir araç beklemekteydi. Araç beklerken ben tıngır mıngır önünden geçer giderim derken tam karşısında olduğum anda şoför kardeş gaza bastı. bense sadece, çaresizce ve anlamsızca frene basabildim. Bu andan sonra havadaydım. Kendimi kurtarmak için gidonu sağa kırmıştım. Araç benim ön tekerleği altına aldı. Benide yukarılara fırlattı. Allaha şükür ki tam yandan almadım darbeyi, ön tekerlekten aldım. Buda sol bacağıma bişey olmasına mani oldu.

Düştüğüm anda kafamı kuvvetle yere vurdğumu biliyorum. Neyseki kafamda kaskım vardı. O kask sayesinde muhtemelen şuanda oturmuş bu yazıyı yazabiliyorum.

Bende herhangi bir hasar yok dirseğimdeki sıyrığı ve vücudumdaki ağrıları saymazsak. sırtımın üzerine düştüm ve sırt çantası bile o anda beni korudu.

Ancak canım bitanecik Trek'imin ön jantı 8 oldu:( :(

Ancak herşeye rağmen ben şuanda iyiyim. Buradan tüm bisiklet kullanıcılarına nacizane tavsiyem. 5m gidecek olsanız bile mutlaka kaskınızı takın. Mutlaka. Belki ilerde sizde ufak(!) kazalarınızdan bahsedersiniz böylece.:(

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun, kask hayat kurtarır, bir kez daha görmüş olduk.

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
cok gecmiş olsun kardesim ama trafiğin akdıgın yönden gidmek lazım ve benim fikrim bir cok kişi yanlış desede egerki gurup halinde değilsen ve 35-40 ın üzerinde gidilmiyosa kaldırımda gidmekde yarar var bisikletin içinde üzüldüm ama boş ver onu bir şekilde cözersin sana bişe olmamışya bu arada muhtemelen kaskda parcalanmıştır onun fotosunu imkanın varsa koyda hala kask takmayan insanlar varsa onlara katkısı olsun

• Beğen
Tepkiler: Rıdvan UĞUR

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
akşamları yola çıkıyorsanız far alın ve kullanın. yoksa istediğiniz yönden gidin, farkedilmediğiniz sürece tehlikedesiniz.

• Beğen

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
Cok gecmis olsun. Tetanoz asisi olmanizi tavsiye ederim. Herhangi bir saglik ocaginda yaptirabilirsiniz. Jant isterse 88 olsun, can'a birsey olmasin da..

• Beğen

latif.07

Üye
Tepki
15
@egehan

sizin görüşünüze saygı duyuyorum,ama unutmamak lagzım trafik kurallarını her zaman sag şeritten gidilir ayrıca ters şeritten gidince karşıdan gelen arac ile kafa kafaya çarpışmak gerçekten ölümcül sonuçlar meydane getirebilir.saygılar :in:

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
@Mehmet Ergene

Ben bunu bilmiyordum aslında.
Fakat kaskta bişey yok pek fazla sadece bir ezilme söz konusu çarptığım köşede.
Buna rağmen değiştirmek gerekir mi?

Tepki
55
İsim
Deniz Y.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
dostum büyük geçmiş olsun. ağrıların da bir an önce geçer ve toparlarsın umarım.

• Beğen

DustyBrain

Üye
Tepki
45
@Rıdvan UĞUR

Kesinlikle değiştirmek gerekir. Kask içindeki küçük hava kabarcıklarının düşme anında çarpma etkisiyle patlayarak gücü absorbe etmesi prensibiyle sizi korur. Değil bahsettiğiniz gibi bir kaza, kaskı yüksekten sert zemine düşürmek bile koruyuculuğunu azaltacaktır. Sizin durumunuzda mutlaka değiştirmenizi öneririm.

Geçmiş olsun tekrar.

• Beğen