Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

apollo mu?? insomnia mı???

Konu, 'Salcano' kısmında repsol tarafından paylaşıldı.

1. repsol

repsol Yeni Üye

arkadaşlar siteye yeni üye oldum ve 2 gündür sitede girmediğim konu kalmadı :) sayenizde baya bilgi sahibi oldum, bilgilerini burda paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum...
    bisiklet almayı düşünüyorum ( çocukluk yıllarıma geri dönücem:p ) ve bunun için max. 300 milyon verebilirim...
    Bisikleti alma amacım; geceleri çıkıp 2-3 saat gezmek o da her gün değil.bunun için bana carrefour da satılan 150 milyonluk bisikletlerde yeter ama ben aldığım zaman da ii bişey almak istiyorum o yüzden 300 milyon ayırdım, amacım kadro ve vitesler belli bi kalitede olsun.
    2 model arasında kaldım; modellerden biri çift amortisörlü ama 2 gündür forumdan okuduğum kadarıyla arka amortisör tercih edilmiyor.ben sadece geceleri 2-3 saat sürücem o yüzden bisikleti arka amortisörlü almam bana olumsuz olarak yansır mı bunu merak ediyorum???
    diğer modelde ise; arka amortisör yok, çift disk fren var...
    başka bir konu da; forumdan okuduğum kadarıyla bisiklette hafifliğin çok önemli bi kriter olduğu!!! merak ettiğim bu iki model kaç kgdır yada aralarında ağırlık farkı varmıdır???

bana bu iki modelden hangisini önerirsiniz??? hemen arkadaşların büyük bi çoğunluğu KRON XC500ü önericek ama 400 milyon fiyatı olduğundan o makine bana gelmez :) o yüzden bu iki modelden farklı modeller tavsiye etmezseniz sevinirim.

şimdiden çok teşekkürler
    APOLLO

26”Çift Amortisörlü MTB
    Shimano TX 30 21 Vites
    Ön 7005 Alüminyum, Arka Hı-Ten Amortisörlü Kadro
    Zoom Amortisörlü Maşa
    Çift Duvarlı Jant Alüminyum Aynakol
    Ahead Alüminyum Boğaz
    Ön: Zoom Disk Fren Arka: Alüminyum V Fren

INSOMNIA

26” MTB
    Shimano TX 30 21 Vites
    Hi-Ten kadro ve Amortisörlü Maşa
    Ahead Boğaz
    Çift Duvarlı Jant
    Ön-Arka: Zoom Disk Fren

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Başka marka-model önerirdim fakat siz bu ikisinden biri olsun demişsiniz.
    Tercihim Insomnia'dan yana olurdu.
    Onun bile değişmesi gereken parçaları çok iken gönlüm elvermiyor onu tavsiye etmeye, yine de siz bilirsiniz.
    Forumu okudukça kaliteli bisikletçiliğe dair birkaç önemli ana unsuru öğrenmişsiniz, gelin birazcık daha sabredip araştırın forumumuzu, gerekirse sorun, danışın ama sizi en memnun edecek bisaikleti aldıralım size.
    Apollo'nun ağırlığı tahminen 17-18kg civarındadır.
    Insomnia'nın ise tahminen 14-15kg arasındadır.
    Kaliteli, verimli, zevk veren bisikletler 13kg ve altındakiler diyebiliriz.
    Hi-ten malzeme yerine Aluminyum olanı, mekanik disk fren yerine v-fren olanı tercih ederseniz hem hafif, hem sorunsuz bir bisikletiniz olur.

3. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    İlla ki bu 2 modelden birini alacam diyorsanız Imsonia daha uygun gözüküyor. Fakat mekanik disk fren hem sizi uğraştıracaktır hemde verim alamayacaksınız. Bu bisikletlerin vites donanımlarıda size yakın zamanda problem çıkartmaya başlayacaktır. Bundan 3 sene kadar önce bende göstermiş olduğunuz bisikletlere benzer birşey almıştım ama 1 ay bile sorunsuz binemedim. Daha ilk haftasında büyük problemler çıkartmaya başladı. Ben uğraşmayı severim diyorsanız, sizin aklınıza yatan neyse onu alın.

4. repsol

repsol Yeni Üye

öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkürler :in:
    yukarıda bahsettiğin kriterleri bende biliyorum ama o kriterlere uyan en düşük makine KRON XC500 ama oda 400 milyon bana gelmez, açıkçası başka da model yok.o yüzden max. 300 milyona bana bu ikisi mantıklı geldi.peki amortisör olayında görüşün nedir acaba, geceleri 2-3 saat kullanım için apollo bana gelmez mi???

5. repsol

repsol Yeni Üye

valla arkadaşım şimdi bitirdin beni :(
    zoom mekanik disk fren ve shimano vitesler beni uğraştırıcaksa ne işe yaradı bu bisiklet...
    gözümü korkuttun şimdi bu kadar basitmi ya bunların arıza yapması, dediğim gibi carrefourda satılan bisikletten bozma aletleri burda canavar gibi kullananlar var.ben anlamadım bu olayı :7:

6. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gözünü korkutmak değil amacım :D Başına gelebilecekleri önceden bilmeni istedim sadece. Ben yaşadım bunları, maksat başkaları yaşamasın. Genelde bisiklet alırken yapılan en büyük hatalardan birisi, bisikletin görünüşüne aldanmaktır. Çift amortisör ve mekanik disk frenlerin amacıda genel olarak budur. Ben bahsettiğim bisikletimi 2 hafta önce bir arkadaşıma verdim, bisikleti az çok düzletti arkadaşım. Bir deneme yapmak istedim ama bisiklet mi beni taşıyor ben mi bisikleti anlayamadım. Bence almakta acele etme. Biraz daha araştır. Belki bu arada bütçeni biraz daha arttırabilirsin.

7. repsol

repsol Yeni Üye

tabii ki dediğine katılıyorum, ama bu parçalar da basit sorunlar çıkarmamalı diye düşünüyorum.
    açıkçası ben bisiklete 250-300 ün üstünde bi para vermek de istemiyorum.
    daha motor alıcam, ehliyet, kask, mont vs.. :)

üstüme gelmeyin param bu kadar :D

insomnia da karar kıldık anlaşıldı, çok teşekkür ediyorum....

8. bartbartez

bartbartez Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşım aldın mı ve nasıl bir bisiklet yorum yazarsan ben de yararlanırım . çünkü bisiklet alma amacım ve bütçem seninle aynı neredeyse...

9. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    İmsomnia çok daha iyi bana kalırsa. Arka amortisör, forumun pek çok yerinde yazdığı gibi insanı yorar. Düz yolda, düz zeminde bile lokomotifler gibi hoplaya zıplaya gitmek pek keyif vermez. Henüz diske geçmedim ama mekanik diskin hiç tavsiye edilmediği su götürmez bir gerçek. İmsomniayı aldıktan sonra frenlerini V-frenle değiştirirseniz çok iyi olacaktır. V-frenlerin bakımı ve montajı çok daha basit çünkü.

10. bisiklet_manyagı

bisiklet_manyagı Aktif Üye

Seviye:
    bence 2. insomnia neden diye sorarsan

çift amotisörle fazla dağa çıkılmıyoo ağırlık yapıoo

11. fatih__66

fatih__66 Aktif Üye

Seviye:
    sana tercihim ımsonmıa alman cift amötrisörlü bisiklet dierine göre daha agırdır buna seni seri hızlanmanı engeller

12. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    insomniada karar kılmışsın apolloya göre gayet iyi bir tercih olmuş.her zaman için çift YAYlıdan uzak dur...

13. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bence sedona borla al fiyatlar düştü bende insomnia düşünüodum borla aldım gayette güzel ;)

14. bisiklet_manyagı

bisiklet_manyagı Aktif Üye

Seviye:
    evet bencede punisher a katılıyorum walla en iyisi oo yane imsonia ya wericeğin parayı sedona ya werr weya kron un bi modelini bull alll paşa paşa binersin

15. esoser

esoser Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşım neden hep sedona reklamı yapıyorsunuz? Bana bunu bir açıklayın burası salcano için ayrılmış ama burada bile gelip sedona sedona diye çığırıyorsunuz. Bırakın reklam yapmayı millet birşeyler paylaşsın da forumunuz gerçek amacına ulaşsın!!

16. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    arkadaşım biz o fiyata en uygun daha fazla özellikli bisikleti tavsiye ediyoruz.Senin dier mesajlarınıda okudum.tüm mesajlarında aynı şeyi yazmışsın hep sedona reklamı yapılıyor felan diye.Senin bu tavrın ne amaçlıdır bilmiyorum ama sedonalara karşı bir karşıtlığının olduğu belli oluyor.

17. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    sedona borla al bence boşver salcanoyu.borla işini fazlasıyla görür...

18. evrent

evrent Yeni Üye

disk fren neden kötü arkadaşlar merak ettim bende insomia düşünüyorum.

19. aksoy9801

aksoy9801 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşım ben ınsomnıa kullanıyorum. yaklaşık 1 sene oldu. sadece yağlarken biraz daha zaman kaybediyorum. onun haricinde maşşallah en ufak bir sorun çıkmadı. diğer arkadaşlar vites, fren gibi sorunlar olur diyolar ama doğru düzgün kullanırsak ne olabilir ki? üstelik ben balıkesir den bursa ya gidip geldim, çevredeki köylere ve sahil şeridine indim çıktım ve 85 kgf gibi bir yer çekimine maruz kalıyorum. tık yok. sen beğendin ve hoşuna gittiyse amortisörlü olmasın yeter..ilerde profesyonelle değiştirirsin zaten..