Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Apartmanda yaşayanlar bisikleti nasıl indirip çıkarıyorsunuz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında fulham tarafından paylaşıldı.

1. fulham

fulham Forum Demirbaşı

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    eskiden bisiklet kullanırken müstakil evde oturuyordum.i sorunsuz tabi herşey. şimdi ise bir apartmanın 6. katındayım. zor oluyor mu bisikleti asansöre koy filan :)
    komşuların bakış açıları nasıl
    sonuç olarak zahmete değiyor ama değil mi?

bora_jb bunu beğendi.
  2. kata

kata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    9uncu kattayım.Kimsenin , bisikletim ve asansör arasında geçen ve çoğunlukla bisikletimin elciklerine zarar veren , ilişkisine laf söylemesine izin veremem.Bu da ne yapıyor böyle dedirten ve ters ters baktıran paldır küldür bi yerleştirme yöntemim var.

Önemli olan benim keyfim değil mi ama ? :D :D :D :D :D :D

3. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam biz beşinci katta oturuyoruz asansör yok.. çalınma riskinide göze alamıyoruz dolayısıyla eşim ve ben bisikletleri omuzlanıp çıkıyoruz.

Böylece bisiklet sonrası birde ağırlık çalışmış oluyoruz, bir taşla iki kuş nasıl? :D

sadeceA, gencizmirli ve soneryen bunu beğendi.
  4. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Walla babamla aynı anda bisikeltilerimizi asansöre sokup aynı anda yukarı çıktığımızı gören komşular war .görünce bayaaa şaşırıyorlar:)

gencizmirli ve soneryen bunu beğendi.
  5. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben apartmanda otururken alttakı buyuk halıcı dukkanıyla anlasmıstım onların bı odasına koyuyordum:D

6. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    bende 4. katta oturuyorum.
    aşağıda bırakmak olmuyor, her seferinde sırtlanıyorum.
    gerçekten iyi spor oluyor...

birde yakınlarda su birikintisi falan olsa triatlon yapmış olacağız... :D

7. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben teras kattaydım ve yeni bir eve taşındım şu an giriş kat, fakat yüksek..merdiven falan çıkmıyorum bisikletimle...
    onu görünebilir bir yere bahçeye,kilitliyorum,akşamları balkonumda kahve içerken onu izlemek de bazen beni duygulandırıyor..bisiklet kullanmaya yeni başladım,bu konudada çok duygusalım..bebişim diyorum ona aynen de öyle davranıyorum sizce normal mi?:eek:

konuyu açtığınız için teşekkürler
    sevgiler

8. kata

kata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende en yakın arkadaşım,can yoldaşım, beni herkes yarı yolda bırakabilir ama sen yapmazsın diyorum.Bence bu normal değil.Ama güzel olan ,zevkli olan bu.Hep mantıklı hareket etsek hayat sıkıcı olmazmıydı zaten......:in:

Ama hiç arkadşımmış gibi davranmıyorum.......Akıllara gelebilecek her türlü zararlı hareketi denedim üzerinde.....İnsan arkadaşım dediği bişeye böyle yaparmı ? ............Düşmanına bile yapmaz :D :D :D

soneryen bunu beğendi.
  9. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Normal nedir kimse bilemez herhalde. :)
    Benimki (yeni) salonun ortasında duruyor. Yatağı da salona getirdim, uyurken bakabiliyorum. Yatak ve bisikletin salonda olması kimseye normal gelmiyor. Bana göre çok mantıklı... Eskisi de küçük odada.

10. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    5. katta oturuyoruz, annem eve sokmuyor bisikleti:D

e kapının önüne çıkarıp merdiven demirlerine de bağlamak istemiyorum çünkü oralardan da kaç arkadaşın bisikleti çalındı şimdiye kadar...

bodrumda kalorifer kazanının olduğu, aynı zamanda eşya falan da konan bir bölüm var(kapısı kilitli) ve karşısında da gündüzleri kapıcı oturuyor. bisikleti oraya koyuyorum. hoş bazen apartmandaki ufaklıklar kurcalıyor ama idare ediyor işte.

11. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    İkinci kattayım eve sokuyorum.

Arkadaşlarıma gittiğimde de kaç kat oldugunu önemsemeyip sırtlanıyorum çıkartıyorum. Kesinlikle bina dışına bırakmam.

soneryen bunu beğendi.
  12. Serhat ÖNAL

Serhat ÖNAL Aktif Üye

Seviye:
    4. katta oturuyorum ve her seferinde yukarı çıkarıp aşağıya indiriyorum. Evde en ufak birşey unutsam hiç üşenmeden tekrar bisikletimle beraber çıkıp iniyorum. Denildiği gibi farklı bir antrenman da olmuş oluyor.

Ben de işe giderken bisikletimi kullandığım zamanlarda işyerime varmama az kaldığında hadi aslanım az kaldı ha gayret falan diye konuşuyorum onunla. :) Ayrıca kahvemi çayımı alıp bisikletimi seyrederken dalıp gitmekte hoşuma gidiyor. Farklı bir yerlerde falan olduğumu hayal ediyorum.

13. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evimiz 2. katta, taşıyorum ben de eve, odamda duvar askısında duruyor, bisikletimi pek yanımdan ayırmam, maddi olarak değil manevi olarak değeri yüksek benim için ;)

soneryen bunu beğendi.
  14. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    ;) ben giriş katta oturuyorum fakat daire kapısına kadar yinede mesafe var apartman içinde ben biraz uçuk biri olduğum için yağmur çamur demeden boş bi an buldummu hemen bisiklete atlıyorum apartmana lastikler ıslak girdimmi iz yapıyor ve diom apartmanda bi sürü dedikoducu var kesin yarın bi laf gelir diye bekliyom böle kötü bişe işte apartmanda oturmak

15. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende 9.katta oturuyorum,baya büyük bi asansör var ama asansörle eşya taşımak yasakmış,bisikletimi 9.kattan sırtımda indirmek gibi bir niyetim yok,bisikleti asansöre koyarken karşılaştığım apartmanın otoriter amcalarına birşey söyleme fırsatı bırakmadan ukala bir bakış atıyorum ve sorun çözülüyor:D,hiçbirşey demeden geçip gidiyorlar,umarım bu böyle devam eder,bir kaç kişiye bisikletinizi deponuza koyun dediklerini duymuştum ,yakında banada derler gibime geliyor :D kimse kusura bakmasın ben bisikletimi öyle soğuk depo köşelerine bırakamam valla :)

soneryen bunu beğendi.
  16. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Apartmanımızda bodrumda eskiden kullanılmayan bir oda vardı. Restore edildi su deposu konuldu. Odanın geri kalanı zorlansa 10 tane bisikleti alabilecek genişlikte ve bisiklet sahiplerinin içinden tek ben bisikletimi koyuyorum. Apartman eskileri olarak da az kişide var oranın anahtarı. Havadar ve güvenli bir yer:)

17. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    4, katta oturuyorum ama benim bisikleti çıkarmaktan çok bisikletime laf eden annem sinirlerimi bozuyor onu orada fazlalık olarak görüyor. çok kez evin içinde duvara asmayı planladım ama sürekli annem tarafından veto edildi:D

M.Burcu Cebesoy ve Murat PEKER bunu beğendi.
  18. Murat PEKER

Murat PEKER Kıdemli Üye

Seviye:
    bende duvara asma yanlısıyım ama veto burdada devam ediyor..onun için kitap dolabıma yaslanmış duruyor.geceleri tüm ışıklar kapanınca ve şehir sessizliğe büründüğünde acaba o kitapları okuyormudur..onunda bi ruhu var bence :)

çağatay_çankaya bunu beğendi.
  19. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bende eski bisikletimi apartman girişindeki bisikletlere ayrılan odada tutuyordum.Şimdi ise yeni bisikletim bana asansörde 5 kat eşlik ediyor ve evin girişinde duruyor:)

eeeeeeee sosyete o:eek:

20. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    İşte tam benim durumum :) Ancak 18 senedir aynı binada oturuyorum ve komşuların tümü benim bu tutkumu bildikleri için seslerini çıkartmıyorlar.
    Ve sanırım artık ustalaştım, duvarlarda daha az lastik izi bırakıyorum :)