Apartman yöneticisi ve bisiklet sorunsalı

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Sadettin Z. Sadettin baskan kotu niyetle yazmiyorum ama dikkatimi cekti ; Forumda bi arkadasi buyuk harf yazdi diye uyarip konusunu kapamistilar bi ara ama altta gordugun gbi admin kendi elleriyle buyuk harf yaziyor . bunu forumdan biri yapsa buyuk ihtimal uyari alirdi . kurallari lutfen yonetimdeki arkadaslarimizda cignemesin Screenshot_2016-10-08-19-44-59.png

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@mariokaldato başlık sahibi çıktı alıp direkt apartmana assın diye büyük yazmış.
Normal yazışmalarda büyük harf kullanılmıyor.
Forum cemaatlerinde ayıp olarak algılanır ki zaten okuyanı da rahatsız ediyor.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmetgitar
Amac fark eder mi ahmet ? Kural esnek o halde

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mariokaldato
Bu forumda yönetici ve üye farkliligi var gibi geldi simdi bana. Demekki yöneticilerin büyük harf ile yazmaya hakki var ama üyelerin yok.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez Dostum ben foruma kayit oldugumdan beri yonetim bana cok ilimli ve anlayisli davraniyor bunun farkindayim. Bildiginiz uzere mizahi yazilarimda argo ve sokak agizlari havada ucusuyor ama onlar benim kisisel tarzim degiller . sadece mizahin yansittigi toplum manzaralari yani. Yonetime bu pozitif ayrimciliklari icin tesekkur ederim dogruya dogru

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@mariokaldato Serkan arkadaşımız orada büyükçe yazılan bir duvar yazısına cevap mahiyetinde büyük harflerle bir çıktı alımlık cevap yazıyor. Bu anlamda fark eder bence.

Şimdi ben burada

Arkadaşlar şu yazıyı yapalım tişörtlere bastıralım farkındalık olur diyerek,

"BİSİKLETİME YAKLAŞMA!" yazalım desem, bu büyük harflerle kural ihlali yaparak yazmış olduğum anlamına mı gelir?

Büyük harf kuralı yazının niceliğiyle alakalı değil, tamamen nitelik sorunu.

"LÜTFEN YAZARKEN İKİ KERE DÜŞÜNÜN!"

Bir üyeye böyle dersem bu kural ihlali olur.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Ahmetgitar
Forum kurallarinda büyük harfli yazmak yasak diye biliyorum, konu icinde iki üc kelime büyük yaziliyorsa baska ama tüm yorum büyük harflerle yaziliyorsa oda baska.

Neyse simdi gelelim konuya.....
Serkan mistinoglu yönetici diye büyük harflerle yazmasi yanlis denilince mudahale ediliyor ve yanlis anlasilmis deniyorda @mariokaldato yollu deyince neden yanlis anlasiliyor da müdahale edilmiyor?

Yollu kelimesini ben daha düne kadar tanimiyordum ve meragimdan google de arastirdim ve anlami sadece forumdaki kisilerin düsündügü gibi degil, bir cok anlami var. Bu durumda ozaman cumhurda sizlerin düsündügü gibi demek istemedi.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ahmetgitar hakli olabilirsin ama gordugun uzere Turk dili cok gıpraşık bir dil. Yol bisikletli arkadasima " yollu" dedim neredeyse idam edecekler beni

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@mariokaldato o başka bir mevzu ki bence siz haksızsınız. Yukarıda da belirttim.
Elma ile nutellayı karıştırmamalı. Siz hata yapmışsınız ama bildiğim kadarıyla duygusal bir insan olmanız ve gerçekten kötü niyetli olmadığınız için gördüğünüz tepki sizi çok üzmüş. Her insan hata yapar ama çok azı hata yaptım deme erdemini gösterir. Siz gösterdiniz, bence uzatmayın artık. Yoksa ama Serkan da böyle yapmış falan der durursunuz :) boşverin, onun bisikletini ben de sevmiyorum zaten :p
Ama kurallar bölümünde üyeleri büyük harf kullanamaz yerine üyeler birbirlerine karşı yazışmalarında büyük harf kullanamaz demek daha doğru olur. Zaten Serkan Bey de apartman yöneticisine yazıyor onu. Ben sokakta bir adama öküz dedim diye yazabilirim buraya, ama burada kimseye öküz diyemem. Şimdi sokakta bmw süren öküz dersem bu küfür kullanımı kuralına mı çarpıyor?

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Bizim Binayı boya yapmaya gelenlerde bisikletimin üzerine boya sıçratmıştı.Kurudu kaldı.Allahtan büyük bir şey değil.

• Beğen
Tepki
8
İsim
Berk
Bisiklet
b'Twin
Esprilere gel yaa[emoji19]

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
20161007_203507.jpg

Bizim binada dairenin önünde son durum böyle. Geçen yönetici bana bisikletler konusunda birşeymi söyleyecekmiş, bir şeymi konuşacakmış neyse efendime söyleyim geldi. Tam o sıra gidonu sökmüş bisiklete bakım yapıyordum. Tam olarak şu şekildeydim.
20161008_211652.jpg

Yönetici beni böyle görünce bir şey söylemeden gitti, ben bu işten birşey anlamadım. Ne demek istediki...

Tepki
8
İsim
Berk
Bisiklet
b'Twin
@mehmetsunu
Hocam o yeşil gidonu olan hybrid bisikletin model ve markası ne

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen