Apartman yöneticisi ve bisiklet sorunsalı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gunes1001
Hocam birakin soylesin yoneticiye. Sanki ne yapabilir. Hakkiniz sizin o asansoru kullanmak. Ne yaparlarsa yapsinlar. Konusur konusur susarlar, ne yapabilirler ben cikaracagim dedikten sonra?

Scudo

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
@Auron Sanchez yazmayı unutmuşum. Yan komşum banyosunu yaptırdı bu yıl kaç kiloluk çimentolar, fayanslar çıktı o asansörle bir bilseniz. Bu kadarı yetmezmiş gibi birde bütün toz toprak apartmanın içine dağıldı. Kapı kolları, zillerin üstü filan tamamıyla tozla kaplanmıştı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gunes1001
Hocam sizin kapici gibi tipleri cok gordum. Hic kimseye soz geciremez, hicbir yetkileri yok. Bu ezilmisligin altinda da bulabildigi yerde emir vermeye kendi kafasindan tehdit savurmaya kalkisiyorlar. Takmayin bile he diyip gecin o tiplere hocam hakkinizi sonuna kadar alin.
Bu arada kapicilarla alakali degildi sadece yazdiklarim, o karakterdeki insanlarla alakaliydi yanlis anlasilmasin.

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
@Auron Sanchez bende aynı şekilde düşünüyorum. Daha fazla tehdit ederse sen kendi eşyalarını kaldır önce demeyi düşünüyorum. Çünkü bodrumdan zemin kata çıkmak için o bebek arabasını filan itmek, aralarından sıyrılmak gerekiyor

liteon

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
b'Twin
@gunes1001 Bisikleti ilk koyduğun yerden apartman görevlisinin eşyalarını tamamen kaldır veya kendi bisikletinin sığacağı kadar yer aç ve bisikletini oraya koy.

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
@liteon birkaç kez onu yaptım. Bu bisiklet senin miydi falan dedi. Bundan sonra ya oraya koyacağım yada eve çıkartacağım. :D

• Beğen
Tepkiler: liteon

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@gunes1001 Birşey yapmayıp asansörü kullanmayı devam edin hocam. Hiçbir şey olmaz, duymamazlıktan, görmemezlikten gelin.Bildiğinizi yapmaya devam edin.

Eve çıkarmanız tavsiye olunur, apartman içinden de çok bisiklet çalınıyor.

• Beğen
Tepkiler: gunes1001

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
@hlksnrr öğlen yemek yemek için eve geliyorum. Bisikleti 1 saat için yukarı çıkarmak zahmetli olacağı için oraya koymayı düşünüyorum. Bu arada tavsiyeleriniz için hepinize çok teşekkür ederim :)

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@gunes1001 Sağlam bir kilit edinmeyi ihmal etmeyin hocam bırakın 1 saati 3-5 dakika'da götürüyorlar bisikletleri.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@gunes1001 Öncelikle geçmekte zorlanan bir adama yaptığınızı ve onun yaptığını yüzüne vurun. Sonra istediğiniz gibi asansörü kullanabileceğinizi, sağlık sorununuzu, o apartmana aidat verdiğinizi belirtin. Arkadaş sanırım sizi uysal biri görmüş üstünüze geliyor tehditlerle.

• Beğen

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
@Kerem Groims aynen öyle. Yarın fotoğrafını çekebilirsem atarım.

@hlksnrr Abus Catena almayı düşünüyorum Decathlon'dan. Umarım dayanıklı çıkar :D

murat85

Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
@gunes1001 pes dedim. Benimde dairem 5. katta. Katlanır bisikletimi asansörle çıkarıyorum. Biri bana gelip bunu dese çok fena bozarım. Feriştağını çağır gelsin derim af edersin. Bence sen fazla iyi niyetli bir arkadaşsın. Biraz dişli olup karşı çıkman lazım. Yöneticiyi de karşına alacaksan apartman yönetimi ve kurallarıyla ilgili biraz araştırma yap derim. Apartmanlarda işgüzar tipler her zaman olur. Kuralları bilir ve bunlarla hareket edersen hiç bir şey diyemezler.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
@murat85 havalar soğuduğu için bisiklete daha az bineceğim. Bu yüzden pek fazla tepki çekeceğimi düşünmüyorum. Ancak üstüme gelmeye devam ederse karşılık vermeyi düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: murat85

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
bisikleti evinize çıkarın adam pek düzgün birine benzemiyor eşi, dostu, akrabası bisikletinizi çalabilir. bisiklet, bebek arabası bağlamasına izin vermeyin yöneticiyle konuşun. insanların onuruyla oynanmasına karşıyım ama biti bu kadar kanlandıysa evine soktuğu lokmanın sizin cebinizden çıktığını bilsin.

• Beğen

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
@ozgur908 şimdilik bekleyeceğim daha fazla üstüme gelirse o zaman bir şeylerdüşünürüm.

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.335
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar herkese :) Bugün ben de böyle bir sorun yaşadım. Apartman toplantıda kural almış. Yukarıya bisiklet çıkartmak yasakmış. Bisiklet odasına koyulması gerekiyormuş. Biraz önce yönetici uyardı beni. Ben dedim ki

"Bisikletimi asla bisiklet odasına koymam. Gerekiyorsa çantaya, kılıfa koyarım. Tekerlerini sokerim. Bir şekilde evime çıkartırım bunu. Pahalı bisiklet bu, aşağıya kilide emanet edemem. Herkes özel eşyasını evine çıkartıyorsa ben de bunu çıkartacağım. Her ne şekilde olacaksa çıkartacağım."

O da "Sen cikartirsan herkes çıkartmak ister, çocuğa laf anlatamazsın. Herkes senin kadar titiz davranmiyor. 1 kişi için kural değiştiremeyiz" vs. Şeyler dedi. En son "toplantıya gelirim konuşuruz" dedim .

Şimdi sizlere sorum şunlar :

1 - Apartman böyle bir karar aldı diye ben Bisikletimi yukarı çıkartamayacak miyim ?

2 - Apartman kuralını çiğnersem ne yapabilirler ?

3 - Bisikleti "bisiklet" sıfatından çıkartmak için ne yapabilirim ? (Tekerlerini söksem olur mu mesela ?

Hukuka uygun nasıl çıkabilirim bu durumdan ? Not : 8. Katta oturuyorum. Apartmana ve asansöre hiç bir zarar vermiyorum. Bisiklet odamda duruyor.

Son düzenleme:

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@Rhodiumm
Apartman yönetim planına, kat sahipleri tarafından böyle bir madde eklenmediyse yönetici hiç birşekilde yasaklayamaz.
İlk işiniz, yöneticiye gidip, yönetim planının bir kopyasını edinmek olsun. Yönetici vermezse tapuya gidip oturduğunuz binanın yönetim planının bir kopyasını isteyin.(Apartman yönetim planı tapuya işlenir, kimse kafasına göre değiştiremez. Tüm daire sahipleri toplanır, öyle madde eklenir / değiştirilir)
Asansörde bisiklet taşınamaz diye bir madde yok ise rahatça korkmadan taşıyın. taş çatlasa en ağır bisiklet 20kgdır. Ne zarar verir ne bişey. Size laf söyleyeceklerine, çocuklarına terbiye versin, titizliği öğretsinler.
Yönetim planında yasak olmadığı müddetçe, engel olamazlar. Olurlarsa polis çağırıp tutanak tutturun. Gerekirse yönetimi mahkemeye bile verebilirsiniz.

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.335
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@gezgin gezer

Toplantıda alınan karar işlenebilir mi bu plana ? ( Bu kararı işlediklerini zannetmiyorum ama )

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
@Rhodiumm

Hukuki bir foruma da yazın isterseniz gerçi bir sonuç çıkmamış ama;
(link)

13 sayfa mesaj var ve bu sorunuzun cevabı yok ise gerçekten çok ilginç.

Hukuki olarak apartman yönetim tüzüğü vardır; ona bir bakın önce ve
sanırım tekerleri sökerseniz bu bisiklet kapsamından çıkaracaktır.

Aynen devam edin hocam, onlar ne yapacaklar bu durumla ilgili ona bakın gerekirse hukuki bir danışmanlık alırsınız profesyonellerden. Kafanızı yormayın, aynen devam edin ve onlardan bir sonraki adımı bekleyin derim ben.

• Beğen
Tepkiler: Rhodiumm