Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Apandisit Ameliyatı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Yiğit Dikici tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar 2 gün önce apandisit ameliyatı oldum. Standart apandisit ameliyatıydı. (Perfore olmadan alındı) 1 gün hastanede yattıktan sonra taburcu oldum. 1 haftaya kadar dikişlerim alınır sanırım. Tamamen normal yaşama dönmek 3 4 hafta sürer diyorlar. 10 15 kilodan fazla kaldırmamam gerekiyor bu süre içinde. Benim merak ettiğim konu şu acaba kaç hafta sonra bisiklete binmeye başlayabilirim. En azından gezinti temposunda. Aranızda bu tarz hafif bi ameliyat geçiren arkadaşlar varsa tecrübelerini dinlemek isterim.

2. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

Yiğit Dikici bunu beğendi.
  3. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben yaklaşık 15 yıl önce geçirmiştim.O zamanki teknlojiyle şimdisi çok farklı tabi ama benim tamamen iyileşmem 1 ayı bulmuştu.Tamamen diyorum ama yinede hareket kısıtlaması oluyordu bir nebze.Siz 4-5 haftadan önce başlamayın yinede bisiklete binmeye

4. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun. Bende 2011 yılında apandisit ameliyatı olmuştum benim tam olarak iyileşmem 2 ay kadar sürdü ama sizinkiyle karşılaştırmayı uygun görmüyorum çünkü benimki biraz geç kalınmış bir ameliyat olmuştu doktorlar teşhis koyamadığı için.. Ben yanlış hatırlamıyorsam 6 gün sonra taburcu olmuştum, sizin daha çabuk tam anlamıyla iyileşiceğinizi sanıyorum tabii biraz da bünye meselesi

5. Ayhan Sezen

Ayhan Sezen Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yiğit Bey öncelikle geçmiş olsun. Aynı şey 5 hafta önce benim başıma geldi. Doktorum 3 hafta her türlü ağır eforu yasakladı sonra normal hayatına dönebilirsin dedi. Benim vücudumda bana aynısını söyledi zaten. İlk hafta yara yeri ağrı yapıyor isteseniz de çok hareketli olamıyorsunuz. İkinci hafta ağrı azalıyor ancak bir yaranız olduğunu genede hissediyorsunuz. Üçüncü hafta ağrı bitiyor ama dikkat aldanıp kendinizi zorlamayın. Ben ameliyattan sonra 4 hafta sabırla bekledim ve ilk gün 5 kilometre hafif bir gezi yaptım her hangi bir ağrı hissetmeyince her seferinde mesafeyi 2 km arttırarak normal tempoma döndüm. Dilerim sizde en kısa zamanda iyi olur ve bisikletinize kavuşursunuz.

6. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. En etkili çözüm Ayhan bey'in verdiğidir.
    1 ay katlanıp, ilersinde rahat rahat sürmek var. birde kendinizi riske sokup süreyi uzatmak var.
    Sizce en mantıklısı hangisi ?