Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

apaçi saldırısı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında HakanDemir tarafından paylaşıldı.

1. HakanDemir

HakanDemir Kıdemli Üye

Seviye:
    malesef acı bir tecrübede bugün ben yaşadım, üsküdarda oturuyorum buralarda bisikletçi çok ve genelde kolay kolay tek başıma bisiklete binmem, ancak kafama aniden eserse sahile inip geri gelirim.

bugünde spor olsun diye küçüksuya inen dereboyu caddesinden (ata2 sitesinin aşağıdasında) sahile indim. sahilde oturmadan da geri döndüm.

rampaları çıkarken tempolu çıktım kaslarımı zorladım biraz. biraz soluklandıktan sonra yine yüksek tempoyla devam ettim, karşı şeritten deli gibi hızla bir araba geldiğini farkettim kenardan gitmeme rağmen hızlı bir şekilde arabayı üzerime sürdü adi ... yaklaşık 5 cm kalmıştı bisikletle manevra yapmama rağmen. zaten yoldan çıkamazdım kaldırımlar vardı.

arabada 7-8 kişi olmasına rağmen deli oldum aklıma ne kadar küfür varsa bağırarak saydırdım o sinirle, beni tanıyan böyle birşey yapmıcayağımı bilir ama resmen deliye döndüm o an. araba durmadı ama bir taraftanda arkama bakıyorum sürekli.

20 sn sonra arabanın geri döndüğünü gördüm yavaşladım, onlarda arabayı önüme kırdı. etraf tenha kimseler yok.

babasının veya bilmem nesinin arabasını kullanarak kendini adamdan sayan bu velet fırladı arabadan artis artis, ben yorgun halimle arabadakilere bağırmaya devam ediyorum napıyosunuz eziyodunuz nerdeyse diyerek.

-bir kişi daha çıktı içeriden ne diyosun sen yok kenardan gitseydin biz senin üstüne sürmedik.. nerdeyse eziyodun 5 cm kalmıştı dedim arabadaki bu 10 kişiyemi güveniyosun felan diyince diğerleri müdahale etti
    -sen küfür etmişsin kaldıramadı arkadaş sakin ol yoksa bizim seni ezme gibi bi derdimiz yok,
    -yaşın başın kaç senin (20-22 yaşlarında ortalama) dedim,
    -kimin çöplüğünde laf ediyor bu (bulundukları sokak malum yörenin insanları) dediler felan ortalık baya bir karıştı burun buruna geldik ordanda şans eseri geçen bir vatandaş olmasa birbirimize girmiştik. zaten bacaklarımda dermanda kalmamıştı bir iki tane kesin sallardım ama ordanda kesin pert çıkardım. yanımda ne çakı ne biber gazı hiçbişey yoktu.

kolay kolay insan seçen biri değilim ama bu olaydan sonra fena kin besler oldum. bu insanlardan bugüne kadar uzak kaldım ama teke tekte karşıma çıkarlarsa o artis bakışların hesabını sorucam. olaydan sonra aklıma ne kadar beddua varsa okudum bayram bayram.

gündüz gözüyle bir insan bu kadar çileden çıkabiliyormuş demekki. yinede zararlı çıkmamak için sakin olmakta fayda var. hava karanlık olsaydı ve sokaklar bomboş olsaydı belki bende o kadar küfür etmezdim.

sinirimi mağdur görün lütfen.

adapolat bunu beğendi.
  2. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  3. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    böylelerini ıssız bi adaya atıcaksın yesinler birbirlerini

4. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Niye adayı kirletelim. Bence uzay boşluğuna falan gönderilmeli.

5. HakanDemir

HakanDemir Kıdemli Üye

Seviye:
    lazerin işe yarayacağını pek zannetmiyorum çünkü çok kalabalıklardı ve o sıfatsızlarda kesin yaralayıcı birşeyler bulunur. en iyisi sakin olmak dicem ama o an sakin olmak gerçekten çok zor. kalabalık bir yer olsa bir iki tane patlatırsın linç edilmeden olaya ayıran olur ama tenha ortamda ne yapmak lazım çok kestiremiyorum.

6. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun Malesef bende öyle bir olayın maduru oldum gece 2 de dayak yemiştim.Adamda silahta vardı. Neyse ucuz atlatmışsınız.İyi bayramlar

7. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun sana tavsiyem yanında falçata yada biber gazı gibi kendini koruyabileceğin alet taşımalısın.

8. HakanDemir

HakanDemir Kıdemli Üye

Seviye:
    tunahan sanada çok geçmiş olsun Allahından bulsunlar,

kılınçumo, falçatayla biyerlerini kesemem heralde yada yanlışlıkla gider atardamarını keserim Allah korusun vicdan azabı yaşarım onların öküzlüğü yüzünden.
    biber gazı içinde rüzgarı hesap etmek lazım yanlışlıkla kullanan kişinin gözüne gelirse sonrasını düşünemiyorum, ezik tipler işte bisiklete önyargıyla yaklaşıp küçük görüyorlar kafaya takmıyorumda bende bişeyler yapabilseydim iyi olucaktı

9. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    o zaman tek çare go pro alıp videoya çekmek sonrada polise gitmek.

10. HakanDemir

HakanDemir Kıdemli Üye

Seviye:
    olabilir mantıklı aslında Allah ıslah etsin ne diyeyim.

11. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    aslında bu maymunlar muhatap alınmak için yapıyorlar bunları bizim bir bakışta farkettiğimiz adam olmayan yapılarını hissetmemiz ve buna mukabil başımızı çevirip bakmamamız onları dahada deli ediyor o nedenle dikkat çekmek için yada eğlencelerine meze etmek için bizleri kolay lokma olarak görüyorlar şiddet yanlısı değilimdir ancak yaşananlar benide çileden çıkarıyor mümkün ise yalnız olmamaya gayret edin birde mutlaka biber gazı taşıyın uyarırsınız önce git belanı benden bulma derseniz baktınız olmuyor basın suratına sizin keyfiniz kaçacağına onların keyfi kaçsın belkide bundan sonra insan olmayı denerler

Doğukan Aksu bunu beğendi.
  12. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Hergün hergün bu tarz saldırılar dikkat ettiyseniz artmakta, öyle ki artık forumda bu tarzda açılan bir konuya olan tepki bile daha olağan karşılanır oldu. insanlıktan nasibini almamış binbir türlüsü yakamızı bırakmaz oldu. Bazen acaba diyorum forumdan bu konuları takip edipte mi gaza geliyorlar diye düşünür oldum.
    Ne diyelim doğanın dengesi oldu bu habitatta hep beraber yaşamak durumundayız, çok geçmiş olsun tekrardan.

13. eRay.Akdeniz

eRay.Akdeniz Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Her bisikletçinin başına geliyor mu bu ya :S Evet benim de başıma geldi ve asla teke tek rast gelmiyorlar. Bisikletimi bu gibi durumlar için bir çeşit silaha dönüştürmeye karar verdim.

14. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben yanımda biber gazı taşıyorum,ne olur ne olmaz serseriden bol ne var bu memlekette.

15. onur özlem

onur özlem Kıdemli Üye

Seviye:
    Benimde başıma geldi biz 2 kişiydik 5-6 maganda sataşmıştı yalnız bu biber gazını nerden alıyorsunuz

16. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    av malzemeleri ve askeri malzeme satan dükkanlarda bulunuyor

17. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    İnsan bisiklet üstündeyken tacize uğradı mı cidden kendine hakim olamıyor. Ben kendi kendimi hep hazırlıyorum bu tarz senaryolara. Olası bir kavgada SPD kalleriyle vurmayı veya bisikleti adamların üstüne savurmayı düşünüyorum çünkü antrenmana çıktığımda bisikletim ve ben varım yolda başka kimse yok. Umarım bunları yapmak zorunda kalmam tabi ama insan gün geçtikçe kin besliyor içinde bu tiplere karşı. Bir gün birine çok fena patlayacağım

Not: Bu yazdıklarımı çok saldırgan bulanlar olabilir ama yanından geçen arabadan atılan koliyi kafasına yemeyen biri de anlayamaz

18. Ertuğrul Mengi

Ertuğrul Mengi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

Bammm kafaya bi geçireceksin bunu :D

19. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    :in:

20. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşım hiç bir zaman öğrenemeyecek miyiz?

Böyle durumlarda derhal 155 Polis İmdat'ı arayıp yardım isteyin.

O tarz kişilerle neden muhatap oluyorsunuz? Ya çıkarıp bıçak fln saldırsalar, canınız bu kadar mı değersiz?

Bir motorlu taşıt şöförünün, bir bisikletlinin veya bir yayanın üstüne aracı sürmesi suçtur.

En kötü ihtimal şerit ihlali diye bir olay var.