Apaçi bisikleti ne kadar gider denemesi

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ejehehe super konu baris kardesim. Seni tebrik ederim. Dedigin gbi apaçi bisiklet yoktur ustune binen apaci vardir ehehe Screenshot_2016-11-02-23-39-29.png

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Benimki de salcano Hector,yani apaçi bisikleti :D Beni illallah ettirdi hangi parçayı tutsam elimde kalıyor.Bir de çok ağır o orta amortisör ne işe yarıyor hala anlamadım

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Eto3401
Dostum en kisa zamanda hurdacilardan ne bileyim bit pazarindan filan ince govdeli bisan ihlas montain cat yada castello atb tipi , amortisorsuz bisiklet kadrosu bul , cok ucuza bedava fiyata alirsin. Sonra o donanimlarini o kadroya aktar bisikletin tadi o zaman cikar bana guven. Ama duz maşa olucak amortisor olmucak unutma

Aytoldi

Üye
Tepki
11
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
Çift amortisörlü ''FULL SUSPENDED ;;))))));;););));)'' bianchi scorpion pisilgetimnen onlaynım. Kendisi 18.5 kilo. Ağırlığı daha fazla nasıl arttırabilirim diye düşünüyorum. Bu iş için arkadaşlarla ortak bir proje geliştirmeye çalışıyoruz. Bu bisikletle bir günde 56 kilometre yol yaptım. Jant akortları bozuk ve göbekleri dağınıktı. Bir de arka aktarıcı bozuk olduğundan zincir 7. dişlide sabit idi. Ertesi gün işlerimi, ayaklarımı kullanmadan, kollarım vasıtasıyla sürünerek yaptım :). Ama onu seviyorum. sıkıntılarını tamir ettim makine cincik oldu lol :d. Kondisyon makinesidir....

• Beğen
Tepkiler: mustafa ç

Aytoldi

Üye
Tepki
11
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
@Erkin Kalender
Denemedim bile çünkü bisikletten inseydim eve otobüsle dönerdim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bir ara benimde böyle bisikletim vardı. O kadar da kötü değil aslında. Bakımlı olduktan sonra gidiyor. 110 km yol yapmıştım çok aşırı yorulmamıştım. Anlatıldığı gibi çok hantal kalmıyordu bence.
Bu kadar kötülemeye gerek olmadığını düşünüyorum.
Yeni bisiklet alanlar tabiki de bunu tercih etmesinler ama olanlar da bisikletinden soğumasın. Uygun lastiğini taksın, orta amortisörü sonuna kadar sıksın, gereksiz ağırlıktan kurtulsun, bakımlı olsun. Bu şekilde normal bir mtb den çok farkı kalmıyor, günübirlik gezilerde işinizi fazlasıyla görür.
Önemli olan bisiklet değil, bisiklet sürücüsünün mental ve fiziki olarak hazır olmasıdır.

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
@mariokaldato
İşte bizim yakınlarda hem bit pazarı yok hem de zaman yok.Yoksa inan bana bu bisikleti ben elimden geldiği kadar yenilemiştim de.En yakın zamanda alyan Anahtarı temin edeceğim zaten.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
orta amortisör sökülüp yerine aynı boyda sabit bir parça takılıp orta amortisör iptal edilebiliniyor...

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bu bisikletler uzun boylulara göre değil,kadroları küçücük :booo::booo:
O yüzden uzunboylu birisi olarak ben binemiyorum....
NOT: Bende de vardı eskiden Ümit Goldstar:):harika:

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
ben de apaçi bisiklet ile,kırşehir-gülşehir arası 75 km yaptım.geri dönemedim.ayak damarlarım çekildi.1980 yılında yol bisikleti ile izmir-çeşme günübirlik gidiş-dönüş yapmıştım.yaştan mı bisikletten mi anlayamadım.ben bu bisikleti kondisyon aleti olarak kullanıyorum.gülşehir gezim de planlanmamış bir geziydi,öylesine yola çıkmıştım.böyle olacağını bilsem öbür bisikletlerimi kullanırdım.yalnız bu bisikletler yolda kalmaz,ama adamı yolda bırakır.selamlar,saygılar..

Dosyalar

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Eve onun sayesinde gece 00.40 da girdikten sonra, 6 aydır bodrumda duruyor..

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Bu arada bu tip orta amortisörlü bisikletlerle viraja girerken dikkat edin.Orta amortisör esniyor ve tehlike oluşturuyor.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Enes Dökmen
hani apaçi bisiklet yoktu
http://www.ankabike.com/493-thickbox_default/29-whistle-apache-1649-erkek-dag-27-v-hd-2016-bedava-kargo.jpg

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Bende Salcano Snob model bir bisiklet vardı. Abartmıyorum rahat 20 kg vardır , bildiğin dökme çelik gibi bir şeydi. 4 sene aralıksız bindim eğer bir 4 sene daha binseydim tek solukta ironman yarışlarını koşacak boyuta gelebilirdim.